Šv. Henriko bokštas Čekijoje

Šv. Henriko bokštas yra istorinė varpinė, pirmą kartą pastatyta XV amžiuje. Pasinaudoję pigiais ar tradiciniais skrydžiais, galėsite pakilti į viršutinį bokšto aukštą, kuris tarnauja kaip vieta, iš kurios atsiveria puikus vaizdas per istorinį Prahos centrą. Bokšte taip pat yra restoranas, muziejus ir parduotuvė, o varpų komplektas kas valandą skambina vieną iš daugiau kaip 1000 iš anksto numatytų melodijų.

Šv. Henriko bokštas

Šv. Henriko bokštas yra istorinė varpinė, pirmą kartą pastatyta XV amžiuje. 2001 metais Šv. Henriko bokštas buvo suremontuotas ir dabar čia yra restoranas. Kadangi bokštas yra dešimties aukštų, lankytojai gali grožėtis puikiu miesto vaizdu.

Istorija

Šv. Henriko bokštas yra 65.7 metrų (216 pėdų) aukščio. Tai aukščiausia atskirai stovinti varpinė Prahoje. Varpinės istorija siekia 1475 metus, kai ji buvo pastatyta kaip Šv. Henriko ir Kunhutos, naujo miesto parapijos bažnyčios, varpinė (kostel sv Jindrich Kunhuty).

Akmeninė bokšto versija buvo pastatyta XVI amžiaus pabaigoje. Šv. Henriko bokštas buvo apgadintas kelis kartus: pirmą kartą Švedijos 1648 metais ir vėliau, 1757 metais, Prūsijos kariuomenės. Ir galiausiai, 1801 metais, audra sunaikino ir bokšto stogą.

Šv. Henriko bokštas buvo atkurtas 1879 metais J. Mocker, kuris taip pat atnaujino Šv. Henriko ir Kunhutos bažnyčią. Mocker suteikė bažnyčiai ir varpinei dabartinį neogotikinio stiliaus išvaizdą.

Vaizdas

Šv. Henriko bokštas dar kartą buvo atkurtas 2001 metais. Šį kartą išorinės sienos buvo nepaliestos, o interjeras buvo visiškai atnaujintas. Į dešimties aukštų bokštą dabar galima užlipti laiptais arba pakilti liftu.

Pasinaudoję pigiais ar tradiciniais skrydžiais, galėsite pakilti į viršutinį bokšto aukštą, kuris tarnauja kaip vieta, iš kurios atsiveria puikus vaizdas per istorinį Prahos centrą. Nuo septinto iki devinto aukšto yra restoranas. Bokšte taip pat yra nedidelis muziejus ir parduotuvė.

Varpų komplektas

Dešimto aukšto viršuje, virš platformos, nuo kurios galima pamatyti istorinį Prahos centrą, yra didelių varpų eilė. Didžiausias ir seniausias, pavadintas Maria, buvo nulietas 1518 metais ir sveria 723 kilogramus. 2003 metais čia buvo pastatytas varpų komplektas su 10 naujų, mažesnių varpų, kuriuos nuliejo Petr Rudolf Manousek. Varpai yra pavadinti daugelio ankstesnių varpų garbei, kurie kažkada buvo šiame bokšte, bet buvo prarasti arba išlydyti. Kas valandą varpų komplektas skambina vieną iš daugiau kaip 1000 iš anksto numatytų melodijų. Nepaisant didelio varpų komplekto, melodijas galima išgirsti tiktai bokšte.

Naudinga informacija

Pasinaudoję pigiais ar tradiciniais skrydžiais bei atvykę į Prahą, Šv. Henriko bokštą rasite tarp Šv. Henriko gatvės ir Senovážné aikštės pietvakarių kampo Naujajame Prahos mieste. Į Šv. Henriko bokštą galite atvykti metro: Námestí Republiky (B), Mustek (A, B). Darbo laikas: 9:00 – 18:00 (pirmadieniais – penktadieniais); 10:00 – 18:00 (šeštadieniais, sekmadieniais). Kainos: suaugusiems – 60 CZK, senjorams – 30 CZK, vaikams nuo 6 iki 15 metų – 20 CZK. Vaikams mažesniems nei 6 metai įėjimas nemokamas.

Pigūs skrydžiai į Prahą

Pigius skrydžius į Čekijos sostinę Prahą vykdo aviakompanijos Czech Airlines, LOT, Aerosvit Airlines. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Prahą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data.Lėktuvai leidžiasi tarptautiniame Prahos Ruzynės oro uoste, kuris nuo miesto centro nutolęs apie penkiolika kilometrų. Kelionėje sugaišite maždaug 25-30 minučių, o didelių automobilių spūsčių atveju – apie 40 minučių. Miesto centrą pasieksite autobusu, taksi ar nuomojamu automobiliu.

Pigiausias būdas pasiekti Prahos centrą – autobusu. Bilietas į vieną pusę Jums kainuos maždaug 32CZK, o ekspreso autobusu – 50CZK. Bilietą įsigyti galite oro uosto viešojo transporto informaciniame kioske arba tiesiai pas vairuotoją, tačiau autobuse bilietas bus brangesnis. Jeigu į oro uostą atvykote naktį, Jums reikia rinktis 510 naktinio autobuso maršrutą, tada vykti į Divoká Šárka sustojimą, o iš ten sėsti į naktinį 51 numerio tramvajų, kuris nuveš Jus į miesto centrą. Nuvykti iš oro uosto į miesto centrą taksi automobiliu kainuoja maždaug 500-600CZK, rekomenduojame iš anksto su vairuotoju dar pasitikslinti kainą. Jeigu Prahoje užsisakėte nakvynę viešbutyje, pasidomėkite ar viešbutis nesiūlo pasiėmimo iš oro uosto paslaugos. Kaina svyruoja nuo 600 iki 1000CZK, tačiau kai kurie viešbučiai šią paslaugą teikia nemokamai.