Šv. Benedikto rūmai Portugalijoje

Šv. Benedikto rūmai yra ta vieta, kurioje susirenka Portugalijos parlamentas. Šiandien čia dar galima rasti nedidelius XVI amžiaus vienuolyno likučius, taip pat yra išsaugota originali viena iš keturių vienuolijų. Taip pat galėsite pasigrožėti sodu, kuris yra prancūzų stiliaus su geometriškai įrengtomis gėlių lysvėmis ant terasos šlaito. Sodas yra papuoštas fontanais, nišomis ir sfinksų statulomis.

Šv. Benedikto rūmai

Pasinaudoję pigiais ar tradiciniais skrydžiais, pasinaudokite proga ir būtinai aplankykite Šv. Benedikto rūmus. Šv. Benedikto rūmai yra ta vieta, kurioje susirenka Portugalijos parlamentas. Iš pradžių šie rūmai buvo pastatyti kaip benediktinų vienuolynas. Už monumentalaus neoklasikinio fasado yra didingi kambariai, papuošti skulptūromis ir paveikslais.

Benediktinų vienuolynas

1598 metais benediktinai pradėjo naujo vienuolyno statybą, kuris greitai turėjo apgyvendinti augančią benediktinų bendruomenę. Vienuolynas, žinomas kaip São, Bento da Saúde, buvo suprojektuotas kaip didelis stačiakampis statinys, kuriame buvo įrengtos keturios vienuolijos. 1834 metais, kai religiniai ordinai buvo panaikinti, vyriausybė turtą konfiskavo ir įsteigė čia Portugalijos parlamentą.

Parlamento pastatas

Pastatas buvo skubiai pritaikytas tam, kad atitiktų jo naujas funkcijas. Tačiau 1895 metais įvyko gaisras, kuris padarė didelę žalą pastato struktūrai, todėl buvo nuspręsta pastatą atstatyti. Buvo pasirinktas neoklasikinis Ventura Terra dizainas ir per kelis dešimtmečius originalus vienuolynas buvo visiškai paverstas į didingą parlamentinį pastatą. Šiandien  čia dar galima rasti nedidelius XVI amžiaus vienuolyno likučius, taip pat yra išsaugota originali viena iš keturių vienuolijų.

Eksterjeras

Šv. Benedikto rūmai turi monumentalų neoklasikinio stiliaus fasadą. Didelis centrinis portikas turi penkias terasas, virš kurių viršuje yra balkonas su trylika korintinių kolonų, kurios palaiko 30 metrų pločio frontoną. Centrinė alegorinė figūra, simbolizuojanti tėvynę, yra tarp 18 skirtingų figūrų, vaizduojančių skirtingus visuomenės pilonus. Du liūtai, nukalti skulptoriaus Raul Xavier, stovi prie plačių laiptų, kurie veda link svarbiausio rūmų įėjimo. Viršuje, prieš pat įėjimą, Šv. Benedikto rūmai puošiasi keturiomis marmurinėmis statulomis, kurios simbolizuoja išmintingumą, teisingumą, tvirtumą ir saikingumą.

Interjeras

Praėjus pro portiką, įeinama į svarbiausią atriumą, kuris anksčiau buvo koplyčios vieta. Ji puošiasi biustais, kurie vaizduoja Portugalijos parlamentarus. Portikai, esantys kairėje pusėje, priveda prie didžiųjų rūmų laiptų, pastatytų tarp 1936 ir 1937 metų.

Šv. Benedikto rūmai turi dideles ir prabangias sales, esančias iš abiejų atriumo pusių. Čia yra senato rūmai ir parlamentiniai rūmai. Senato rūmai buvo pastatyti 1867 metais po Prancūzijos architekto Jean-François Colson projektų. Pusapskritė salė su stikliniu ir geležiniu stoglangiu turi du balkonus, kuriuos laiko milžiniškos kolonos. Parlamentiniai rūmai atsidarė 1903 metais, po to, kai originali salė buvo sunaikinta gaisro 1895 metais. Taip pat ši pusapskritimio formos salė yra papuošta didelėmis skulptūromis ir didžiuliu liunetu, kuris yra nudažytas Veloso Salgado.

Sodas

Šv. Benedikto rūmai turi puikų sodą, esantį už jų. Pasinaudoję pigiais ar tradiciniais skrydžiais, galėsite pasigrožėti šiuo sodu, kuris yra prancūzų stiliaus su geometriškai įrengtomis gėlių lysvėmis ant terasos šlaito. Sodas yra papuoštas fontanais, nišomis ir sfinksų statulomis.

Naudinga informacija

Šv. Benedikto rūmai yra adresu Rua de São Bento. Atvykti galite 28, 28B tramvajumi arba 6, 49 autobusais. Į Šv. Benedikto rūmus galima patekti tik iš anksto susitarus.

Pigūs skrydžiai į Lisaboną

Į tarptautinį Lisabonos oro uostą (Lisbon Portela Airport) skrenda įvairių aviakompanijų lėktuvai – Lufthansa, Scandinavian Airlines, TAP Air Portugal ir kt.  Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Lisaboną palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data.Iš jo pasiekti miestą galima trimis būdais – autobusu, taksi arba išsinuomojant automobilį ir keliaujant savarankiškai. Jei renkatės kelionę autobusu, jums reikalingas 2A išėjimas ir 91 maršruto autobusas į Cais do Sodre traukinių stotį ir Lisabonos senamiestį. Vienkartinis bilietas kainuoja 1.35 EUR, visos dienos bilietas – 3.35 EUR. Autobusai važiuoja kas 20 minučių kasdien 7:00-21:00. Jei rinksitės taksi, kelionė į Portugalijos sostinės centrą kainuos apie 10 EUR ir užtruks apie 15 min.