Stolpeno pilis Vokietijoje

Nors Stolpeno pilis atliko svarbų vaidmenį Saksonijos istorijoje, tačiau statinys išgarsėjo dėl kitų priežasčių. Kasmet daugiau nei 140000 lankytojų atvyksta į Stolpeno pilį, kad išgirstų valdovo Augusto Stipriojo meilės istoriją ir išsiaiškintų, kodėl daugiau nei pusę amžiaus čia jis laikė įkalinęs savo meilužę grafienę Aną Kozel.

Stolpeno pilis Vokietijoje

Manoma, kad toje vietoje, kur šiandien lankytojus pasitinka Stolpeno pilis, jau 1100 metais stovėjo gynybinis fortas. Pirmą kartą dokumentuose Stolpeno pilis buvo paminėta dar 1222 metais. Per aštuonis šimtus savo gyvavimo metų pilis stipriai nukentėjo Europos šalių nesantaikos dėka. Savo pėdsakus pilyje paliko švedai, prūsai, prancūzai, Stolpeno pilis kentėjo ir nuo gaisrų. Tačiau visgi pilis išgarsėjo ne dėl karo metu patirtų nuostolių, o dėl Saksonijos dvaro gyventojų intrigų.

1765 metais Stolpeno pilyje numirė grafienė Ana Kozel, kuri čia kalėjo beveik pusę amžiaus. Ši linksma, graži ir protinga moteris ilgą laiką buvusi Augusto Stipriojo meiluže ir pagimdžiusi jam tris vaikus, galiausiai tapo savo pačios mylimojo auka dėl pernelyg didelio noro kištis į politinius šalies reikalus. Vietiniai sako, kad akmenys ant kurių pastatyta Stolpeno pilis yra lygiai tokie pat sunkūs, koks buvo grafienės Anos gyvenimas. Bazaltas, kuris suformuoja kalno pagrindą, pirmą kartą buvo aprašytas Stolpeno mokslininkų.

Stolpeno pilis buvo pastatyta ant kalno viršaus, pačiame miesto centre ir atliko svarbų vaidmenį Saksonijos gyvenime nuo 1100 metų. Kadaise čia buvo įrengta Meisseno vyskupo ir kitų regiono valdovų rezidencija. XVIII amžiuje kai kurios pilies dalys nepataisomai suiro ir buvo nugriautos. 1813 metais Napoleono kariai buvo okupavę dalį Stolpeno pilies. Tik nuo XIX amžiaus pilimi pradėta itin rūpintis ir šiandien Stolpeno pilis sulaukia daugiau nei 140000 lankytojų kasmet, kurie atvyksta susipažinti su Saksonijos valdovo meilės istorija.

Naudinga informacija pilies lankytojams

Stolpeno pilis savo lankytojų laukia ištisus metus. Nuo balandžio iki spalio mėnesio lankytojai įleidžiami nuo 9 valandos ryto iki 18 valandos vakaro, o nuo lapkričio iki kovo mėnesio – nuo 10 valandos ryto iki 16 valandos vakaro. Stolpeno pilis gali būti uždaroma esant nepalankioms oro sąlygoms. Įėjimo bilietas suaugusiajam kainuoja 5 eurus, bilietas su nuolaida – 2.50 euro. Šeimos bilietas 2 suaugusiesiems ir 4 vaikams kainuoja 12 eurų, o vienam suaugusiajam ir 2 vaikams – 7 eurai. Nuolaida taip pat suteikiama didesnėms nei 15 asmenų grupėms – bilieto kaina žmogui 4 eurai. Jubiliatai bei Schloesserland kortelės turėtojai įleidžiami nemokamai.

Atvykę pigiais ar tradiciniais skrydžiais, į Stolpeno pilį nuvyksite automobiliu, autobusu ar traukiniu. Jeigu turite galimybę keliauti automobiliu, būtinai ja pasinaudokite, kadangi pasigrožėsite nuostabiais apylinkių vaizdais (pakeliui užsukite į Lauterbach miestelį). Stolpenas nuo pagrindinio B6 greitkelio Drezdenas-Bautzenas-Gorlitzas nutolęs tik 5 km. Kelionėje užtruksite maždaug 20 minučių. Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad Stolpene beveik nėra nemokamų stovėjimo aikštelių, tačiau kainos už stovėjimą nėra labai didelės.  Jeigu nusprendėte vykti autobusu, iš Drezdeno nuo pirmadienio iki penktadienio maždaug kas valandą kursuoja 261 numerio autobusas. Pačiame Stolpeno miestelyje yra du sustojimai – pirmasis Schützenhausstraße – tinkamiausias, jeigu norite apžiūrėti miestelio senamiestį ir antrasis – Ärztehaus – jeigu planuojate aplankyti Stolpeno pilį. Už bilietą į vieną pusę iš Drezdeno į Stolpeną sumokėsite maždaug 6 eurus.

Pigūs skrydžiai į Drezdeną

Pigius lėktuvų bilietus į Drezdeną, vieną žymiausių Vokietijos miestų, siūlo tokios aviakompanijos kaip Air Baltic ir Lufthansa. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Drezdeną palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi Drezdeno tarptautiniame oro uoste. Iki miesto centro galima vykti S-Bahn traukiniu, autobusu ar tramvajumi. Saksonijos pirmoji ir kol kas vienintelė požeminė stotis yra įsikūrusi terminalo pastate. S-Bahn 2-osios juostos dviaukščiai traukiniai tarp oro uosto ir miesto centro kursuoja maždaug kas 30 minučių. Oro uoste yra 4,300 parkavimo vietų, tad nuo/iki oro uosto galima vykti automobiliu (automobilių nuoma svetainėje www.dresden-airport.de) ar taksi. Jei ketinate vykti nuomotu automobiliu, miesto centras pasiekiamas A4 greitkeliu.