Stebuklingas Montjuic fontanas Ispanijoje

Stebuklingas Montjuic fontanas Barselonoje, ispanų vadinamas Font magica de Montjuic, įsikūręs šalia Plaza Espanya aikštės, yra laikomas vienu iš dešimties svarbiausių Barselonos miesto orientyrų, kurį tiesiog būtina aplankyti įsigijus pigius lėktuvo bilietus į Barseloną. Šis grojantis ir įvairiomis spalvomis apšviečiamas fontanas kasmet susilaukia maždaug apie 2,5 milijono lankytojų.

Stebuklingas Montjuic fontanas Barselonoje

Stebuklingas Montjuic fontanas Barselonoje, ispanų vadinamas Font magica de Montjuic, įsikūręs šalia Plaza Espanya aikštės, yra laikomas vienu iš dešimties svarbiausių Barselonos miesto orientyrų, kurį tiesiog būtina aplankyti įsigijus pigius lėktuvo bilietus į Barseloną. Stebuklingas Montjuic fontanas buvo sukurtas 1929 metais, tarptautinės parodos proga, o jo autorius – Carles Buigas. Šis menininkas įdiegė fontanui šviesos, spalvų, garso efektus. Jis norėjo, kad įvairiomis spalvomis apšviestas fontano vanduo, lydimas muzikos garsų, ritmingai kristų kaskadomis žemyn – ir jam tai puikiai pavyko.

2,5 milijono lankytojų per metus…

Stebuklingas Montjuic fontanas kasmet aplankomas maždaug 2,5 milijono žmonių. Barselonos Stebuklingas Montjuic fontanas gali pasigirti choreografijos įvairove – nuo kino muzikos šou iki klasikinės muzikos šou, pavyzdžiui, Zarzuela, XX ir XXI amžių dainų remiksai bei pop muzikos deriniai su garsiąja Fredžio Merkurio ir Monserat Kabalje daina Barselona. Fontanas populiarus tradiciniais ir pigiais skrydžiais į Barseloną atvykusių turistų tarpe ir dėl išmaniai įrengtos vandens recirkuliacijos sistemos – per sekundę fontanas perpumpuoja apie 2600 litrų vandens, kuris patenka į tris koncentrinius baseinus.

Stebuklingas Montjuic fontanas žiūrovams yra atviras ištisus metus ir jo šou yra nemokami. Gruodžio mėnesio penktadieniais ir šeštadieniais rengiami specialūs kalėdiniai vandens ir muzikos šou, pasirodymai vyksta nuo 19:00 iki 21:00 val. Kitų fontano pasirodymų laiką rasite interneto svetainėje www.barcelonayellow.com.

Merce festivalis 

Svarbiausia fontano akimirka išaušta Barselonos Merce festivalio metu, kai palydima vasara ir pasisveikinama su vėsesniais metų laikų mėnesiais. Šis festivalis paprastai vyksta rusėjo mėnesį arba spalio mėnesio pradžioje. Merci festivalio metu paskutinę jo naktį vainikuoja Stebuklingojo Montjuic fontano šou, kurio metu skamba nuostabi muzika, vanduo apšviečiamas lazerinėmis šviesomis ir dangų nuspalvina fejerverkai. Fejerverkų tematika kiekvienais metais būna skirtinga ir unikali. Žiūrovai per visą ilgį užpildo Maria Cristina Avenue, todėl rekomenduojama iki fontano nuvykti apie 21.00 val., kad užsiimtumėte geresnes stovimas ar sėdimas vietas. Turbūt net neverta minėti, kad tai nepakartojamas renginys ir reginys, tinkantis visoms amžiaus grupėms ir sukuriantis magišką atmosferą. Merce festivalio visuomet tiesiogiai transliuojama per Katalonijos televiziją.

Kaip pasiekiamas Stebuklingas Montjuic fontanas?

Tikslus fontano adresas yra: Pl. Carles Buïgas, s/n, Barselona, Ispanija. Iki jo nuvykti galite L1 ir L3 metro linijomis, išlipti reikia Plaça Espanya sustojime. Stebuklingas Montjuic fontanas lengvai pasiekiamas ir Nr. 9, 13, 27, 30, 37, 50, 55, 56, 57, 65, 79, 109, 157 bei 165 maršrutų autobusais, išlipti reikia Plaça Espanya autobusų stotelėje. Prieš vykdami iki fontano, interneto svetainėje www.bcn.cat pasitikrinkite, ar jis neuždarytas kasmetiniams profilaktiniams fontano priežiūros darbams.

Pigūs skrydžiai į Barseloną

Į Barselonos El Prat oro uostą (Aeropuerto de Barcelona, BCN) pigius skrydžius siūlo Air Baltic, LOT Polish Airlines, Finnair, Chech Airlines, SN Brussels Airlines, Austrian Airlines ir Wizz Air aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Barseloną palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data.Iš 13 km nuo Barselonos centro nutolusio oro uosto kas 15 minučių kursuoja autobusai (bilietas į vieną pusę kainuoja apie 5 eurus), o kas pusvalandį kursuojančiu traukiniu miesto širdį galima pasiekti už 3 eurus.

Į Barseloną atvykti galima ir iš Cheronos oro uosto (Aeropuerto de Girona). Pigius skrydžius į šį už 103 km nuo Barselonos esantį oro uostą siūlo Ryanair ir Wizz Air aviakompanijos. Kelionė iš Cheronos į Baresloną autobusu kainuoja apie 14 eurų į vieną pusę ir apie 23 eurus į abi puses.