Sognės fiordas Norvegijoje

Sognės fiordas – ilgiausias ir giliausias Norvegijos fiordas, plytintis ir besitęsiantis 200 kilometrų Norvegijos Fiordų širdyje, užima Jotunheimeno ir Jostedalsbryno nacionalinius parkus. Sognės fiordas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Nesvarbu ar keliausite valtimi, traukiniu, automobiliu ar pėsčiomis, galėsite stebėti krioklius, besileidžiančius į stačius kalnus. Atvykę pigiais skrydžiais, taip pat galėsite mėgautis laukinių upių ar gilių, ramių kalnų ežerų žvejyba.

Sognės fiordas stebina šiltomis žiemomis ir mažai lietingomis vasaromis

Sognės fiordas – ilgiausias ir giliausias Norvegijos fiordas, plytintis ir besitęsiantis 200 kilometrų Norvegijos Fiordų širdyje, kuris užima Jotunheimeno ir Jostedalsbryno nacionalinius parkus. Fiordo pavadinimas kilęs nuo Sogno apskrities pavadinimo. Sognės fiordas išsidėstęs Rytų ir Vakarų Norvegijos pasienyje, taigi jūrinis ir kontinentinis vidaus klimatas leidžia mėgautis ganėtinai šiltomis žiemomis ir mažai lietingomis vasaromis. Atvykę pigiais skrydžiais, Jostedalsbryno nacionaliniame parke, kur ledyno atšaka nusitęsia iki žaliųjų slėnių, galėsite pasigrožėti Europos žemutinėje dalyje esančiu didžiausiu ledynu ir pasivaikščioti mėlynu ledu. Apžiūrėsite regioną, kur upės niekada neišsausėja. Nesvarbu ar keliausite valtimi, traukiniu, automobiliu ar pėsčiomis, galėsite stebėti krioklius, besileidžiančius į stačius kalnus. Atvykę pigiais skrydžiais, taip pat galėsite mėgautis laukinių upių ar gilių, ramių kalnų ežerų žvejyba. Sognės fiordas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Sognės fiordas „geografiškai“

Sognės fiordas siekia maksimalų – 1308 metrų gilį žemiau jūros lygio, o didžiausi gyliai aptinkami fiordo viduje. Netoli jo žiočių, dugnas staigiai kyla apie 100 metrų žemiau jūros lygio. Vidutinis pagrindinės fiordo atšakos plotis yra apie 4,5 kilometro. Uolos, supančios fiordą, kyla iš beveik vien iš vandens iki 1000 ir daugiau metrų aukščio. Vidinis Sognės fiordo galas išsidėstęs į pietryčius nuo kalnų ir iškyla apie 2000 metrų virš jūros lygio, ir apima Jostedalsbryno nacionaliniame parke esantį ledyną. Būtent dėl šios priežasties vidinio Sognės fiordo galo ir jo atšakų klimatas yra ne toks šlapias kaip išorinėse pakrantėse.

Lankytinos Sognės fiordo regiono vietos

Sognės fiordo regione yra keletas vietų, kur atvykę pigiais skrydžiais, galėsite stebėti nepaprastai gražius krioklius. Kai kurie iš krioklių, esančių Sognės fiorde, yra aukščiausi Norvegijoje. Krioklys Vettisfossen yra 275 metrų aukščio ir yra aukščiausias saugomas krioklys Norvegijoje. Kiti žinomi kriokliai yra: Feigumfossen krioklys Lusteroje, Kjosfossen krioklys Flamsdalene ir Kvinnafossen krioklys tarp Leikangero ir Helos.

Šiuo metu Norvegijoje likusios 28 viduramžiškos medinės bažnyčios. Penkios seniausios stovi Sognės fiordo regione ir visos jos XII amžiaus. Seniausia medinė bažnyčia Norvegijoje yra Urnes medinė bažnyčia. Ši bažnyčia įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Borgund medinė bažnyčia yra ypač gerai išsilaikiusi ir yra viena iš ryškiausių medinių bažnyčių Norvegijoje. Gausiai dekoruota Hopperstand viduramžiška medinė bažnyčia taip pat skaitoma kaip viena iš seniausių medinių bažnyčių, statyta kažkur 1140 metais. O Undredal medinė bažnyčia yra mažiausia visose Skandinavijos šalyse, tačiau vis dar veikianti, tik deja turinti tik 40 sėdimų vietų.

Kitos lankytinos Sognės fiordo regiono vietos daugiausiai muziejai – Norvegijos ledyno muziejus ir Ulltveit–Moe klimato centras, Norvegijos laukinių lašišų muziejus, Sogno liaudies muziejus, taip pat Sognės fiordo akvariumas.

Kaip pasiekiamas Sognės fiordas?

Nuo Bergeno iki Sognės fiordo galima nusigauti keliais būdais. Pirmas – automobiliu, kurį galite išsinuomoti Bergeno mieste. Antras – autobusu iš Bergeno autobusų stoties. Trečias – traukiniu iš Bergeno traukinių stoties ir ekspresine valtimi, kuri kursuoja kiekvieną dieną ir plaukdamos į Sognės fiordą užsuka į tris kaimelius. Daugiau informacijos apie transportą ir grafikus iš Bergeno rasite tinklapyje www.visitnorway.com.

Pigūs skrydžiai į Bergeną

Pigius lėktuvo bilietus į Bergeną, Norvegiją parduoda tokios aviakompanijos kaip Scandinavian Airlines ir Lufthansa. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Bergeną palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi Bergeno Flesland oro uoste. Oro uostas nuo miesto centro nutolęs apie 20 kilometrų. Oro uostą aptarnauja autobusai, laivai ir taksi. Oro uosto autobusai kursuoja maždaug kas 15 minučių, bilieto kaina suaugusiems – apie 95 NOK, vaikams – apie 50 NOK. Nuo oro uosto taip pat kursuoja 23, 56 ir 57 autobusai.