Slottsskogen parkas Švedijoje

Slottsskogen parkas – puiki vieta smagiai bei turiningai praleisti dieną. Čia galite rasti erdvės, skirtos lauko žaidimams, nemokamą mini zoologijos sodą, nuostabius miškus, kurie slepia uolas, kadaise išraižytas ledyno. Vasarą parke vyksta įvairūs koncertai bei šokių vakarai.

Slottsskogen parkas – miestiečių atokvėpio zona

XVII amžiuje, kai buvo įkurtas miestas, Slottsskogen parkas buvo tiesiog didelis miškas, tačiau besiplečiant miestui, jo gyventojams reikėjo žaliųjų erdvių, kur būtų galima leisti laiką gryname ore, todėl 1874 buvo įkurtas Slottsskogen parkas. Parkas nuo pats atidarymo išsiskyrė puikiais angliško stiliaus sodais, kuriuos pigiais skrydžiais atvykę miesto svečiai gali pamatyti ir šiomis dienomis. Daugiau nei šimtą metų šis parkas buvo ir tebėra ta vieta, kur Gėteburgo gyventojai bei turistai, atvykstantys tradiciniais ar pigiais skrydžiais, ateina pailsėti, pasportuoti, smagiai praleisti laiką ar pasilinksminti kokiame nors koncerte.

Slottsskogen parkas užima kiek daugiau nei 140 hektarų teritoriją, esančią prie pat Gėteburgo centro. Didžiąją parko dalį ir dabar užima natūraliai susiformavę miškai. Vaikščiodami miškų takeliais tradiciniais ar pigiais skrydžiais atvykę turistai gali aptikti uolas, kuriose prieš daugiau nei 12000 metų ledas išgraužė milžiniškas skyles. Rekreacinė parko zona puikiai sutvarkyta, čia reguliariai pjaunama veja ir prižiūrimi gėlynai, fontanai bei kūdros, todėl neretai žmonės čia užsuka papietauti ar surengia nedidelį pikniką.

Renginiai ir linksmybės

Kasmet parke vyksta net keli koncertai. Parke rengiamas garsusis Way Out West muzikos festivalis, kuriame koncertuoja vietinės bei grupės iš viso pasaulio. Į tris dienas trunkantį festivalį paprastai atvyksta apie 30000 žmonių. Taip pat parke galite nemokamai pasiklausyti Gėteburgo simfoninio orkestro koncertų, neretai vasarą čia organizuojami ir šokių vakarai. Šiltuoju metų sezonu parke galima bėgioti miško takeliais, žaisti mini golfą, tinklinį bei kitus lauko žaidimus, tam skirtose aikštelėse. Slottsskogen parkas turi nepaprastai smagią žaidimų aikštelę vaikams, kurioje gausu įvairių sūpynių ir atrakcijų. Vieną jų neretai nori pamatyti ir suaugusieji – tai unikali, mėlynojo banginio formos karstyklė, kurios ilgis siekia net 15 metrų. Be abejonės, tai nuoroda į beveik miesto simboliu tapusią mėlynojo banginio iškamšą, vienintelę tokią pasaulyje, esančią Gėteburgo gamtos istorijos muziejuje.

Slottsskogen parke – pirmasis Gėteburgo zoologijos sodas

Slottsskogen parkas gali didžiuotis turėdamas pirmąjį Gėtenburge ir vieną pirmųjų zoologijos sodų visoje Švedijoje. Mini zoologijos sodas yra atviras ištisus metus, o jį apžiūrėti miesto svečiai, atvykę tradiciniais ar pigiais skrydžiais, gali nemokamai. Sode galite pamatyti vietinius Švedijos gyvūnus: lapes, elnius, ponius, ožkas, jūrų liūtus, pingvinus. Lankytojai gali stebėti kiekvieną dieną 1414.30 vykdomus jūrų liūtų bei pingvinų maitinimus.

Slottsskogen parkas turi ir dar vieną zoologijos sodą, kuris skirtas mažiesiems lankytojams. Šiltuoju metų laiku vaikai čia gali ne tik pamatyti, bet ir paliesti ar net pamaitinti įvairius Švedijos naminius gyvuliukus. Šį sodą taip pat galima apžiūrėti nemokamai.

Viešasis Gėteburgo transportas

Gėtenburgo viešojo transporto sistema yra gerai išvystyta, todėl juo naudodamiesi lengvai pasieksite pasirinktas lankytinas vietas. Po miestą kursuoja autobusai, tramvajai bei traukiniai. Atvykę tradiciniais ar pigiais skrydžiais, galėsite pasirinkti vieną iš Jums labiausiai tinkančių  bilietų rūšių. Vienkartinis bilietas kainuoja 24 kronas, o vienos dienos bilieto kaina siekia 75 kr. Daugiau apie viešąjį Gėteburgo transportą galite sužinoti apsilankę oficialioje miesto visuomeninio transporto svetainėje.

Pigūs skrydžiai į Gėteburgą

Pigius lėktuvų bilietus kelionei į Gėteburgą, antrą pagal dydį Švedijos miestą, didelę reikšmę turintį dėl jame esančio jūrų uosto, siūlo tokios aviakompanijos kaip Finnair, Lufthansa, Scandinavian Airlines, SN Brussels Airlines ir kitos aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Gėteburgą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi Gėteburgo miesto oro uoste. Nuo oro uosto Nils Ericson terminalo kursuoja oro uosto autobusai, vykstantys iki Gėteburgo centro bei geležinkelių stoties. Kelionė į vieną pusę, suaugusiems kainuoja apie 79 kronas, vaikams nuo 8 iki 17 metų – apie 65 kronas. Netoli oro uosto kursuoja ir visuomeninio transporto Nr. 36 autobusai, stojantys „Säve flygplats“ stotelėje.