Škoda automobilių muziejus Čekijoje

1895 metais vietos verslininkai Vaclavas Klement ir Vaclavas Laurin sugalvojo ir Mlada boleslav mieste įsteigė automobilių gamyklą, kurios patalpose šiandien įrengtas Škoda automobilių muziejus sulaukia daugybės turistų dėmesio. Muziejuje galima išvysti tiek istorinius, tiek ir naujausius Škoda markės automobilių modelius.

Škoda automobilių muziejus Čekijoje

1895 metais Vaclavas Klement ir Vaclavas Laurin įkūrė savo automobilių verslą Mlada Boleslav mieste vos 70 km nuo Čekijos sostinės Prahos. Tokiu būdu Škoda markės automobiliai tapo vienais seniausių ir turinčių giliausias tradicijas automobilių pasaulyje. Škoda automobilių muziejus praeitį prikelia naujam gyvenimui, kadangi visa ekspozicija yra pristatoma buvusiose gamybos salėse, kur šios markės automobiliai buvo gaminami iki pat 1928 metų. Iki šios dienos Škodos kompanija pristato pasauliui naujausius automobilių modelius, kurie yra gaminami čia pat už muziejaus sienų. Istorija keičiasi, todėl ir muziejaus ekspozicijos yra nuolat keičiamos ir papildomos naujais eksponatais, o taip pat įvairiausiomis laikinosiomis parodomis. Tad nepraleiskite progos, atvykę į Prahą pigiais skrydžiais apsilankyti ir šiame muziejuje.

Škoda automobilių muziejus yra suskirstytas į atskiras temines erdves. Tradicijų erdvė skirta Škoda automobilių istorijai, tradicijoms ir atsiradimui. Trys poros automobilių atstovauja Škoda markę pasauliniu mastu. Čia saugojami tiek maži, tiek dideli automobiliai. Evoliucijos erdvė yra muziejaus branduolys, kuriame sužinosite, kaip vystėsi ir tobulėjo Škoda nuo įkūrėjų Laurino ir Klement laikų iki šių dienų. Čia galėsite pamatyti pirmuosius Škoda dviračius ir naujausius šiandieninius Škoda modelius. Šioje ekspozicijoje Škoda automobilių muziejus taip pat pasiūlys peržiūrėti daugybę skirtingų Škoda dizaino pavyzdžių. Čia rasite specialią kino salę, kurioje galėsite pažiūrėti filmų apie Škodos istoriją. Ekspozicijoje pristatoma ir gausi fotografijų kolekcija. Trečiojoje teminėje muziejaus erdvėje, pavadintoje „Tikslumas“ lankytojams pateikiama akivaizdžių įrodymų, jog būtent čia anksčiau buvo pradėti gaminti Škoda markės automobiliai.

Bendroji informacija lankytojams

Škoda automobilių muziejus savo lankytojų laukia ištisus metus. Muziejuje galite apsilankyti kasdien nuo 9 valandos ryto iki 17 valandos vakaro. Gruodžio 31 d. Škoda automobilių muziejus dirba iki 14 val., o gruodžio 24–26 d. bei 31 d. – muziejus uždarytas. Įėjimo bilietas suaugusiajam be gido kainuoja 70 CZK, šeimos bilietas – 175 CZK. Jeigu norėsite muziejuje apsilankyti ir išgirsti įdomius gido pasakojimus apie šios markės automobilių istoriją, teks mokėti brangiau. Turas po muziejų ir gamyklą su gidu suaugusiajam kainuos 140 CZK, užsienio kalba – 200 CZK. Turas tik po muziejų su gidu suaugusiajam – 100 CZK, užsienio kalba – 130 CZK.  Nemokamai į Škoda automobilių muziejų įleidžiami neįgalieji, vaikai iki 6 metų, spaudos atstovai, muziejų darbuotojai, turistų grupes vežantys vairuotojai, vienas kelionių agentas. Nuolaidos taikomos vaikams iki 15 metų, jaunimui iki 26 metų, pensinio amžiaus žmonėms bei Škoda Auto personalui. Muziejuje yra įrengta kavinė, kurioje galėsite pasistiprinti.

Pigūs skrydžiai į Prahą

Pigius skrydžius į Čekijos sostinę Prahą vykdo aviakompanijos Czech Airlines, LOT, Aerosvit Airlines. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Prahą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi tarptautiniame Prahos Ruzynės oro uoste, kuris nuo miesto centro nutolęs apie penkiolika kilometrų. Kelionėje sugaišite maždaug 25-30 minučių, o didelių automobilių spūsčių atveju – apie 40 minučių. Visą informaciją apie oro uostą rasite tinklapyje www.prg.aero/en/.  Miesto centrą pasieksite autobusu, taksi ar nuomojamu automobiliu. Pigiausias būdas pasiekti Prahos centrą – autobusu. Bilietas į vieną pusę Jums kainuos maždaug 32CZk, o ekspreso autobusu – 50CZK. Bilietą įsigyti galite oro uosto viešojo transporto informaciniame kioske arba tiesiai pas vairuotoją, tačiau autobuse bilietas bus brangesnis. Jeigu į oro uostą atvykote naktį, Jums reikia rinktis 510 naktinio autobuso maršrutą, tada vykti į Divoká Šárka sustojimą, o iš ten sėsti į naktinį 51 numerio tramvajų, kuris nuveš Jus į miesto centrą. Nuvykti iš oro uosto į miesto centrą taksi automobiliu kainuoja maždaug 500-600CZK, rekomenduojame iš anksto su vairuotoju dar pasitikslinti kainą. Jeigu Prahoje užsisakėte nakvynę viešbutyje, pasidomėkite ar viešbutis nesiūlo pasiėmimo iš oro uosto paslaugos. Kaina svyruoja nuo 600 iki 1000CZK, tačiau kai kurie viešbučiai šią paslaugą teikia nemokamai.