Skansen muziejus Švedijoje

Jeigu norite susipažinti su senąja Švedijos kultūra atvykite į Skansen muziejų po atviru dangumi, kuriame pamatysite daugiau nei 150 orginalių pastatų, atkurtą XIXa. kaimą, o zoologijos sode susipažinsite su Švedijos gyvūnija.

Skansen muziejus Stokholme

Jeigu įsigijote pigius skrydžio bilietus ir atvykote į Švedijos sostinę Stokholmą, apsilankykite Skansen muziejuje – pirmajame muziejuje Švedijoje, kuris įkurtas po atviru dangumi. Skansen muziejus ir jame esantis zoologijos sodas yra įsikūręs Djurgarden saloje. 1891 metais Arturas Hazelius, siekdamas parodyti, kaip vyko gyvenimas skirtingose Švedijos dalyse iki prasidedant pramoninei revoliucijai, įsteigė šiuo metu jau seniausią pasaulyje muziejų po atviru dangumi.

Šalies istorija yra atpasakojama čia esančių orginalių pastatų bei drožinių ekspozicijomis. Skansen muziejuje rasite kiekvieną Švedijos dalį – nuo Skane fermos pietinėje dalyje iki Sami stovyklavietės šiaurinėje. Didžioji dalis pastatų yra iš XVIII, XIX, XX amžių. Kasmet Skansen muziejus sulaukia daugiau nei 1.3 milijono lankytojų. Visoje daugiau nei 75 akrų ekspozicijoje rasite ir orginalaus XIX amžiaus kaimo rekonstrukciją. Muziejuje rasite nedidelę tabako plantaciją, iš kurio vėliau gaminamos cigaretės. Zoologijos sode po atviru dangumi susipažinsite su tradiciniais Švedijos gyvūnais: bizonu, rudąja meška, lape, elniu, vilku, ruoniu ir kitais. Yra ir itin retų gyvūnų rūšių ekspozicijos.

Jau nuo 1903 metų gruodžio mėnesio pradžioje  muziejaus centrinėje Bollnäs aikštėje vyksta Kalėdinė mugė, į kurią kiekvieną savaitgalį  atvyksta net 25000 lankytojų. Vasarą čia esančioje estradoje vyksta tautinių šokių pasirodymai bei koncertai.

Kaip supratote, atvykę į šį muziejų didžiąją laiko dalį praleisite lauke. Greta istorinių statinių muziejuje rasite parduotuvių, kavinių, bažnyčią, zoologijos sodą, akvariumą bei vaikų žaidimo zoną. Jeigu apsilankysite vasaros mėnesiais – Jūsų laukia maloni staigmena – tautiniais drabužiais apsirengę  savanoriai demonstruoja senuosius amatus – išvysite stalius, batsiuvius, kalvius, kepėjus, stiklo pūtėjus. Visas personalas muziejuje kalba angliškai, tad neturėsite jokių problemų dėl kalbos barjero.

Naudinga informacija apie Skansen muziejų

Savo lankytojų Skansen muziejus laukia nuo 10val. iki 16val. Tačiau kai kurios ekspozicijos bei kavinės darbą pradeda vėliau, o baigia anksčiau nei visas muziejus. Tikslų visų objektų lankymo laiką galite pasitikrinti tinklapyje www.skansen.se. Pagrindinis įėjimas į muziejų suaugusiajam kainuoja 70SEK, vaikams iki 15 metų – 30SEK, pensininkams – 60SEK. Bilietai į akvariumą kainuoja 100SEK suaugusiajam, vaikui nuo 6 iki 15 metų – 60SEK; į biologijos muziejų – suaugusiajam – 45SEK, vaikams – 10SEK. Reikia pastebėti, kad įėjimo kaina priklauso nuo metų laiko, todėl jeigu lankysitės muziejuje sezono metu įėjimas gali kainuoti ir brangiau. Kadangi Skansen muziejus įsikūręs ant aukšto kalno, į jį pasikelti galima funikulieriumi, kuris kursuoja nuo 10val. iki 16val., nuo gegužės iki rugpjūčio nuo 10val. iki 17val., o balandžio 30d., antradieniais nuo birželio 28d. iki rugpjūčio 9d. – nuo 10val. iki 20val.

Į Skansen muziejų galite atvykti 44 maršruto autobusu iš Karaplan, arba specialiu keltu iš Gamla Stan. Nerekomenduotina į muziejų vykti automobiliu, kadangi šioje miesto dalyje labai sunku rasti laisvą vietą automobiliui pastatyti, ypač piko metu. Skansen muziejus nėra labai toli nuo miesto centro, tad galite jį pasiekti ir peščiomis, o pakeliui pasimėgausite nuostabiais Stokholmo vaizdais.

Ir būtinai dėvėkite patogią avalynę, kadangi Skansen muziejuje teks daug vaikščioti.

Pigūs skrydžiai į Stokholmą

Pigių skrydžių pasiūlymus į Švedijos sostinę siūlo daugelis tradicinių bei pigių aviakompanijų, tokių kaip Airbaltic, Skyways, Estonian Air, Ryanair ir kt. Lėktuvai leidžiasi viename iš keturių Stokholmo oro uostų (Arlanda, Bromma, Skavsta, Vasteras), tad prieš įsigydami pigius lėktuvo bilietus pasitikrinkite, į kurį iš jų atvyksite. Susisiekimas tarp oro uostų bei miesto centro yra puikiai išvystytas, sostinės centrinę stotį nesunkiai pasieksite autobusu, traukiniu ar taksi.