Šiljono pilis Šveicarijoje

Ant Ženevos ežero kranto XII-XIII amžiuje pastatyta Šiljono pilis dar yra vadinama “vandens pilimi”, kadangi iš tolo susidaro įpūdis, jog tvirtovė stovi tiesiog ant vandens. Kadaise atlikusi ginybinę funkciją, šiandien Šiljono pilis yra vienas lankomiausių Šveicarijos objektų, sulaukiančių daugiau nei 300000 lankytojų per metus. Pilis yra įkvėpusi ne vieną garsų autorių parašyti savo šedevrus.

Šiljono pilis Prancūzijoje

Visais laikais turistai į Šveicariją atvykdavo pasigėrėti čia esančiais nuostabaus grožio gamtos kampeliais bei juose įsikūrusiais nedideliais miesteliais su stulbinančiais architektūros paminklais. Ant Ženevos ežero krantų stovinti Šiljono pilis (org. Château de Chillon) regis turi viską: Viduramžiška pilis tobulai įsilieja į nuostabų kalnų ir ežero peizažą. Tai viena lankomiausių vietų visoje Šveicarijoje, kurioje apsilankė ne tik paprasti lankytojai , bet ir pasaulinio garso įžymybės tokios kaip karalienė Elžbieta II, Salvadoras Dali, Stefanas Eicheris ir kt.

Yra įrodymų, jog Ženevos ežero iškyšulyje, kur dabar stovi Šiljono pilis žmonės gyveno dar priešistoriniais laikais. Šimtmečius laivų eismas Ženevos ežeru buvo kontroliuojamas iš pusiasalio. Šiljonas nuo XII iki XVI amžiaus priklausė Savojaus grafystei, vėliau Berno gyventojai užgrobė Šiljono pilį, dar vadinamą “vandens pilimi”.

Anksčiau Šiljono pilies vietoje stovėjusi pilis  buvo pastatyta maždaug IX amžiuje. Pilies tikslas buvo atlikti ginybinę funkciją ir saugoti vieną pagrindinių to meto kelių Šv. Bernardo pasažą į Italiją. Pilies statybos prasidėjo nuo maždaug 100 atskirų statinių, kurie pamažu buvo apjungiami, kol galiausiai tapo tokia pilimi, kokią mes matome šiandien. Dabartinė pilis buvo pastatyta Savojaus grafų maždaug XII-XIII amžiuje. Pilies turtinga istorija bei įspūdingas fasadas įkvėpė tokius garsius autorius kaip Lordas Baironas ar Viktoras Hugo parašyti savo literatūrinius šedevrus. XVI amžiuje Šiljono pilis buvo naudojama kaip šalies kalėjimas, o Baironas sukūrė savo poemą “Šiljono kalinys”, apie Ženevos vienuolį ir politiką, kuris  buvo įkalintas 1530-1536m. Veiksmas  Šiljono pilyje vyksta ir vienoje iš Henrio Džeimso novelių Deizė Miler (1878m).

Pilies ansamblį sudaro 25 pastatai, trys kiemai ir juos juosiančios sienos. Lankytojai pilies viduje gali išvysti XIV amžiaus sienos tapinių, požeminius rūsius, iškilmingas puotų sales ir orginalų miegamąjį. Netoliese Šiljono pilies yra nuostabus paplūdimys, kur galima pailsėti ir atsigaivinti Ženevos ežero vandenyje.

Naudinga informacija apie Šiljono pilį

Šiljono pilis savo lankytojų laukia ištisus metus (išskyrus sausio 1d. ir gruodžio 25d.): balandžio – rugsėjo mėnesiais nuo 9 iki 19val. (paskutinis lankytojas įleidžiamas 19val.), spalio mėnesį nuo 9.30 iki 18val. (paskutinis lankytojas – 17val.), lapkričio – vasario mėnesiais nuo 10 iki 17val. (paskutinis lankytojas- 16val.), kovo mėnesį nuo 9.30 iki 18val. (paskutinis lankytojas – 17val.).

Bilietas suaugusiajam kainuoja 12CHF, vaikams nuo 6 iki 16 metų – 6CHF, šeimos bilietas – 28CHF. Nuolaidos taikomos grupėms ir įvairių kortelių turėtojams. Bilietų kasose galima įsigyti lankstinukų apie Šiljono pilį čekų, olandų, anglų, vokiečių, japonų, lenkų, rusų ir ispanų kalbomis.

Nuo Ženevos pilis yra maždaug už 104km. Į Šiljono pilį galite nuvykti automobiliu, keliu, einančiu ežero pakrante arba mokamais greitkeliais. Detalų maršrutą galite rasti šioje nuorodoje. Į greta pilies esančius miestus Veytaux-Chillon (300m nuo pilies) bei Montreux (4km nuo pilies) kursuoja traukiniai bei autobusai.

Pigūs skrydžiai į Ženevą

Lėktuvo bilietais į Šveicarijos miestą Ženevą prekiauja aviakompanijos Aer Lingus, Air France, British Airways, SN Brussels Airlines, Czech Airlines, EasyJet, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Scandinavian Airlines ir kt. Aviakompanijos dažnai pasiūlo įvairiausių akcijų, kurių metu galite įsigyti pigių skrydžio bilietų. Lėktuvai leidžiasi Tarptautiniame Ženevos oro uoste (IATA: GVA), kuris nuo miesto centro nutolęs 4 km. Oro uoste yra traukinių stotis su tiesioginiais maršrutais į Ženevos Cornavin stotį bei kitus Šveicarijos miestus. Oro uoste taip pat stoja vietiniai autobusai. Autubusai iš oro uosto kursuoja ir į Annecy, Prancūziją, bei į Chamonix (Prancūzijoje) ir Šveicarijos slidinėjimo kurortus sezono metu.