Senoji rotušė Čekijoje

Prahos Senoji rotušė (Staromĕstská Radnice), atrasta 1338 metais, yra viduramžiškų pastatų mišinys, įgytas per amžius palaipsniui. Senoji rotušė žavi visus aukšto gotikos stiliaus bokštu su įstabiu astronominiu laikrodžiu. Senoji rotušė šiuo metu išlaiko turizmo informacijos centrą, taip pat turi keletą istorinių traukos objektų ir joje rengiamos meno parodos.Atvykę pigiais skrydžiais ir pasirinkę ekskursiją su gidais, aplankysite tarybos patalpą ir susirinkimų kambarį su nuostabiomis mozaikomis.

Senoji rotušė – mozaikomis nutapyti susirinkimų kambariai

Prahos Senoji rotušė (Staromĕstská Radnice), atrasta 1338 metais, yra viduramžiškų pastatų mišinys, įgytas per amžius palaipsniui. Senoji rotušė žavi visus aukšto gotikos stiliaus bokštu su įstabiu astronominiu laikrodžiu. Senoji rotušė šiuo metu išlaiko turizmo informacijos centrą, taip pat turi keletą istorinių traukos objektų ir joje rengiamos meno parodos. Pagrindinis įėjimas yra po kaire; šalia stovi Minutės namas (Dům U minuty), arkadinis pastatas, padengtas renesanso stiliaus sgrafitais. Atvykę pigiais skrydžiais ir pasirinkę ekskursiją su gidais, aplankysite tarybos patalpą ir susirinkimų kambarį su nuostabiomis mozaikomis, kurių atsiradimas siekia 1930–uosius. Nepamirškite gotikinės koplyčios ir pasigrožėkite vidiniais 12 apaštalų meno kūriniais, kurie demonstruojami virš Astronominio laikrodžio kiekvieną valandą. Yra galimybė aplankyti romantizmo ir gotikos epochų rūsius, besitęsiančius po Senosios rotušės pastatais.

Pastatyta su įdomiais pastatais

Po Jono Aklojo – Liuksemburgo patarėjo ir Bohemijos karaliaus – susitarimo su Prahos piliečiais dėl privilegijos turėti jų rajono tarybą 1338 metais, jie nusprendė pastatyti rotušę iš vyno rinkliavų. Beveik 70 metrų aukščio bokštas buvo baigtas 1364 metais. Per ateinančių metų išplėtimus, atvykę pigiais skrydžiais šiandien rotušę pamatysite susidedančią iš spalvotos gotikos bei renesanso stiliaus pastatų kolekcijos. Antrojo pasaulinio karo metais kompleksas buvo kelis kartus pažeistas, kuomet naciai sulaikė Prahos maištą, tačiau dabar Senoji rotušė pilnai restauruota.

Nuostabios vėlyvosios gotikos stiliaus namo durys, stovinčios šalia bokšto, tarnauja kaip pagrindinis Senosios rotušės įėjimas. Rožine spalva nudažytas renesanso stiliaus pastas namas šalia turi gausiai dekoruotus langus su miesto herbais. Šiandien dienai atvykę pigiais skrydžiais, pastate išvysite turizmo informacijos centrą, kur kilus neaiškumams dėl miesto lankomų objektų, galėsite kreiptis pagalbos. Nuo šios vietos galėsite lengvai pasiekti bokštą. Kitas įdomus pastatas, kuris šiuo metu yra įtrauktas į Senąją rotušę yra taip vadinimas Dům U Minuty – XV–ojo amžiaus namas, puoštas gražiais XVII–ojo amžiaus sgrafitais.

Dailusis fasado laikrodis

Senoji rotušė įžymi dėl savo dailaus fasado laikrodžio. Laikrodis datuojamas nuo XV–ojo amžiaus pradžios. Laikrodžio kūrėjas Hanušas, kuris visiškai išbaigė statybas 1490 metais, pasak legendos, buvo apakintas miesto tarybos, kuri sutrukdė jam pastatyti dar gražesnį laikrodį. Didelė dalis mechanizmo, kuris pagamintas Jan Táborský tarp 1552 ir 1572 metų, yra vis dar naudojama šiandien.

Apaštalų maršas ir Mirtis

Laikrodis atvykusiems pigiais skrydžiais turistams yra kaip magnetas, ypač viena valanda prieš valandą, kuomet dvylika apaštalų maršą praeina. Skeletas, stovintis dešinėje vaizduoja Mirtį, bepradedančią tampyti raištį. Tuo pat metu giltinė žiūri į savo kitą ranką, kurioje jis laiko smėlio laikrodį. Tuomet atsidaro du langai, pro kuriuos žygiuoja apaštalai. Po viso tokio ritualo pradeda giedoti gaidys. Kitos laikrodžio figūros simbolizuoja tuštybę, hedonizmą ir šykštumą.

Saulės ir mėnulio apsisukimai aplink žemę

Senoji rotušė turi dar vieną, žemiau nei Apaštalų stovintį laikrodį – Astronominį laikrodį, kuris laiko žemę visatos centre. Laikrodis buvo sukurtas, siekiant parodyti numatomus saulės ir mėnulio apsisukimus aplink žemę. Laikrodis taip pat rodo saulės ir mėnulio judėjimo ryšį prie zodiako ženklų. Žemiau laikrodžio stovi kalendorius. Kalendorius, statytas Josef Mánes 1866 metais, rodo metų dienas, kartu su simboliniais metų mėnesių paveikslėliais.

Nuvykimas iki Senosios rotušės

Senoji rotušė pasiekiama viešuoju miesto transportu – autobusais, metro, tramvajais.

 Pigūs skrydžiai į Prahą

Pigius skrydžius į Čekijos sostinę Prahą vykdo aviakompanijos Czech Airlines, LOT, Aerosvit Airlines. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Prahą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi tarptautiniame Prahos Ruzynės oro uoste, kuris nuo miesto centro nutolęs apie penkiolika kilometrų. Kelionėje sugaišite maždaug 25–30 minučių, o didelių automobilių spūsčių atveju – apie 40 minučių. Miesto centrą pasieksite autobusu, taksi ar nuomojamu automobiliu.