Saulėto kranto kurortas Bulgarijoje

Saulėtas krantas – didžiausias ir populiariausias prie Juodosios jūros esantis Bulgarijos kurortas, garsėjantis nuostabiais auksinio smėlio paplūdimiais bei naktiniu gyvenimu. Sparčiai modernizuojamą Saulėtą krantą mėgsta tiek jaunimas, tiek šeimos su vaikais, kurių šiame kurortiniame komplekse laukia gausybė įvairiausių pramogų.

Saulėtas krantas – švariausioje Bulgarijos zonoje

Saulėtas krantas (Слънчев бряг) – didžiausias ir populiariausias Juodosios jūros pakrantėje esantis Bulgarijos kurortinis kompleksas, garsėjantis nuostabia apie 9 km besitęsiančia auksinio smėlio paplūdimio juosta bei aktyviu naktiniu gyvenimu. Vietinių gyventojų čia praktiškai nėra. Saulėtas krantas sudarytas vien tik iš turizmui skirtos infrastruktūros –  viešbučių (2, 3, 4 ir 5 žvaigždučių), restoranų, pramogų zonų ir t.t. Kurorto statybos prasidėjo dar gūdžiais sovietinio valdymo metais – 1958-aisiais. Tuometinė valdžia pasistengė, kad Saulėto kranto viešbučiai imtų kilti vienoje iš švariausių Bulgarijos teritorijų, kuo labiau nutolusioje nuo bet kokios sunkiosios pramonės. Pradžioje daugumą kurorto svečių sudarydavo sovietinio bloko žmonės, ypatingai rusai, tačiau griuvus vadinamąjai „geležinei uždangai“ Saulėtą krantą atrado ir kitų Europos šalių gyventojai. Pastaruoju metu šį sparčiai modernizuojamą kurortą ypač pamėgo Skandinavijos šalių, ypač Švedijos, jaunimas. Švedų meilę šiam Bulgarijos kurortui suprasti paprasta: kainos Saulėtame krante jiems atrodo tiesiog juokingai mažos. Pavyzdžiui, alaus bokalas čia kainuoja mažiau, nei 1 euras!

Pramogos ir mieste, ir paplūdimiuose

Skaičiuojama, jog Saulėto kranto viešbučiuose iš viso yra daugiau nei 300 tūkst. miegamųjų vietų. Kurortinėje zonoje absoliučiai viskas pritaikyta jos svečiams: čia veikia daugiau nei 300 restoranų ir tavernų, į kurias vilioja draugiški, visomis Europos kalbomis sveikintis išmokę padavėjai, čia pilna naktinių ir net dieninių (!) šokių klubų, kazino, sporto salių, sveikatingumo centrų, masažo salonų, įvairioms sporto šakoms propaguoti skirtų sporto aikštelių. Be abejo, pati populiariausia kurorto vieta – gražus ir platus (30-60 m pločio) paplūdimys, kuriame taip pat siūloma pačių įvairiausių pramogų ir užsiėmimų. Čia nuolat knibžda būriai norinčių pasiplaukioti vandens dviračiais, motorinėmis valtimis arba guminiu „bananu“, pasivaikščioti ant jūros paviršiaus plūduriuojančiu tiltu… Tiesa, nuolatinis buvimas  saulėje gerokai išvargina, todėl vos tik atėjus į paplūdimį rekomenduotina susirasti neužimtą gultą su skėčiu, po kuriuo retkarčiais būtų galima pasislėpti nuo kepinančių spindulių. Tik neverta nustebti, jei netrukus prie jūsų prisistatys besišypsantis vaikinas su ištiesta ranka – už gultus ir skėčius Saulėto kranto paplūdimuose reikia mokėti. Už ekologiškai švarią pakrantės zoną Saulėto kranto kurortui yra suteiktas tarptautinės reikšmės „Mėlynosios vėliavos“ apdovanojimas.

Užsiėmimų vaikams apstu

Saulėto kranto kurorte gausu ne tik pašėlti mėgstančio jaunimo, tačiau ir šeimų su mažais vaikais. Mažiesiems čia – tikras rojus: gausybė įvairių atrakcionų, traukinukų, specialių pramogų zonų ir žaidimų laukų. Be to, Saulėtame krante veikia du nauji vandens pramogų parkai, taigi vaikai čia tikrai neturi kada nuobodžiauti.

Jūros vandens temperatūra – 26 laipsniai

Saulėtas krantas yra vadinamojoje Viduržemio jūros klimato zonoje, kuriai būdingos karštos ir sausos vasaros bei drėgnos ir švelnios žiemos. Sezono metu (gegužės-spalio mėn.) oro temperatūra dieną čia svyruoja tarp 24-32 laipsnių, o Juodosios jūros vandens temperatūra – tarp 22-26 laipsnių. Pastebėtina, kad naktys šioje Bulgarijos dalyje nėra tvankios.

Nuo Varnos – iki Stambulo

Jei Saulėtas krantas su nuolatinėmis savo linksmybėmis kiek nuvargina, rekomenduotina nuvykti į visiškai greta esantį istorinį Nesebaro miestelį. Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą Nesebarą galima pasiekti 1 ir 8 maršrutų autobusais, taip pat taksi. Apskritai, susisiekimas su kitais Juodosios jūros pakrantėje esančiais Bulgarijos miestais ir kurortais iš Saulėto kranto labai patogus. Iš vasaros sezono metu kurorte veikiančios autobusų stoties galima nuvykti tiek į Varnos miestą, tiek į kitoje šalies pusėje esančią šalies sostinę Sofiją. Įdomu, kad iš Saulėto kranto turistinės agentūros organizuoja vienos arba dviejų dienų išvykas autobusu į gana netoli esantį didžiausią Turkijos miestą Stambulą.

Kaip atvykti į Saulėtą krantą

Pigius lėktuvo bilietus įsigiję ir į Burgasą atskridę turistai vykti į Saulėtą krantą gali tiesiai iš oro uosto. Į maždaug 35 km nuo Burgaso oro uosto esantį kurortą kas 20-30 min. kursuoja specialūs autobusai ir mikroautobusai, bilietas į vieną pusę kainuoja apie 5-6 Bulgarijos levus (apie 3 eurus). Tuo metu už kelionę taksi automobiliu gali tekti sumokėti iki 30 eurų.

Pigūs skrydžiai į Burgasą

Į Burgaso oro uostą (Летище Бургас, BOJ) pigius lėktuvo bilietus siūlo Aer Lingus, SmartWings, Ural Airlines, Wizz Air ir kitos aviakompanijos. Oro uostas įsikūręs 10 kilometrų į šiaurės rytus nuo Burgaso miesto, kurį pasiekti galima maždaug kas pusvalandį kursuojančiu visuomeniniu transportu – autobusais. Plačiau pasiskaityti apie Burgaso oro uostą ir rasti iš jo į miesto centrą kursuojančių autobusų tvarkaraštį galite oficialioje oro uosto interneto svetainėje www.bourgas-airport.com.