Santiago Bernabeu stadionas Ispanijoje

Santiago Bernabeu stadionas – vieno populiariausių pasaulyje Madrido „Real“ futbolo klubo namai. Ilgamečio „Real“ prezidento vardu pavadintas stadionas talpina per 85 tūkst. žiūrovų ir pagal šį rodiklį yra trečias Europoje.

Santiago Bernabeu stadionas – Madrido „Real“ namai

Madridas – Ispanijos sostinė ir didžiausias miestas, įsikūręs šalia Manasareso upės, pačiame šalies centre. Šiuo metu Madride gyvena apie 3,3 mln. gyventojų, o su priemiesčiais jų priskaičiuojama per 6 mln. Madridas –  didžiulis finansų, politikos, mokslo, mados, kultūros, meno, žiniasklaidos ir prekybos centras,  priskiriamas pačių įtakingiausių pasaulio šalių sostinių sąrašui. Miestas garsėja ir savo sporto, o ypač, futbolo klubais. Pigius lėktuvo bilietus įsigijusius sporto mėgėjus itin vilioja Santiago Bernabeu stadionas ir Madrido „Real“ komanda – daugkartinė Ispanijos ir  UEFA Čempionų lygos laimėtoja, kurioje žaidžia garsiausios pasaulio futbolo žvaigždės.

Pavadintas „Real“ prezidento vardu

Stadionas pavadintas vieno žymiausių Ispanijos sporto funkcionierių, ilgamečio „Real“ prezidento Santiago Bernabeu Yeste vardu. Sakoma, jog daugiausia šio žmogaus dėka Madrido „Real“  tapo tuo kuo yra dabar – tituluočiausiu Europos ir vienu populiariausiu pasaulyje futbolo klubų. Daugkartinis Ispanijos futbolo čempionas „Real“  prestižiškiausią Europos klubinio futbolo trofėjų – UEFA Čempionų lygą – yra laimėjęs net devynis kartus. Santiago Bernabeu stadiono statybos pradėtos 1944 m., kai didžiojoje Europos dalyje dar šėlo kruvinasis II-asis pasaulinis karas. Atidarytas 1947 m. gruodžio 14 d. stadionas talpino net 100 tūkst. žiūrovų, jame namų rungtynes iš karto pradėjo žaisti „Real“ komanda. Per vėlesnes rekonstrukcijas žiūrovų vietų skaičius stadione nuolat kito. Pastaruoju metu Santiago Bernabeu talpino per 85 tūkst. žiūrovų.  Per ilgus dešimtmečius Santiago Bernabeu matė ne tik daugybę „Real“ pergalių, bet ir kitų komandų triumfus. Stadione   1957 m., 1969 m., 1980 m. ir 2010 m. vyko UEFA Čempionų lygos finalai, taip pat 1964 m. Europos ir 1982 m. pasaulio čempionatų finalai.

Intriguojantis turas po stadioną

Santiago Bernabeu stadionas pigius lėktuvo bilietus įsigijusių ir į Madridą atskridusių keliautojų laukia ne tik „Real“ rungtynių dienomis. Ture po stadioną apsilankyti galima kiekvieną dieną. Stadiono svečiams siūloma pasivaikščioti po Santiago Bernabeu tribūnas, šalia futbolo aikštės, pabuvoti tunelyje, kuriuo į svarbias rungtynes yra bėgusios tokios futbolo žvaigždės kaip Alfredo di Stefano, Ronaldo, Davidas Beckhamas, Zinedin‘eas Zidane‘as, Cristianas Ronaldas ir kt. Taip pat galima pasėdėti prezidentinėje ložėje, apsilankyti futbolininkų persirengimo kambariuose, spaudos konferencijų salėje ir, be abejo, apžiūrėti Trofėjų kambaryje saugomas „Real“ klubo iškovotas taures, medalius, ir kitokius prizus. Stadione veikia ir suvenyrų parduotuvė.

Santiago Bernabeu stadionas bus rekonstruotas

Artimiausiu metu Madrido „Real“ klubas žada stadioną kapitaliai renovuoti. Klubo prezidentas Florentinas Perezas ir valdyba yra parengusi planą, kuriame numatyta, jog bus visiškai pakeista stadiono išorė, stogu uždengtos visus tribūnos, atnaujintos automobilių stovėjimo aikštelės. Visa stadiono išorė turėtų šviesti ryškia neonine spalva. Kiek kainuos itin ambicinga stadiono rekonstrukcija, nėra pranešama.

Kaip atvykti į Santiago Bernabeu stadioną

Į stadioną patogiausia atvykti Madrido viešuojui transportu. Pigių skrydžių mėgėjams, norintiems aplankyti Santiago Bernabeu stadioną, tinka autobuso maršrutai 14, 27, 40, 43, 120, 147, 150. Vykstantiems traukiniu reikia išlipti stotelėje Nuevos Ministerios, o vykstantiems metro – stotelėje Santiago Bernabeu (linija 10). Plačiau apie Madrido metro sistemą –  www.metromadrid.es.

Stadiono darbo laikas

Bilietas į turą po stadioną suaugusiąjam kainuoja 16 eurų, o vaikams iki 14 metų – 11 eurų. Ne rungtynių dienomis stadionas atidarytas 10:00-19:30 val. (šventinėmis dienomis ir sekmadieniais – 10:30-18.30 val. Rungtynių dienomis stadiono muziejus dirba trumpiau. Plačiau apie stadiono darbo laiką – www.realmadrid.com. Bilietai į Madrido „Real“ komandos rungtynes kur kas brangesni. Jų kainos svyruoja tarp 35-135 eurų.

Pigūs skrydžiai į Madridą

Į Madrido Barajas oro uostą (Aeropuerto Internacional de Madrid-Barajas, MAD) pigius skrydžius siūlo EasyJet, Ryanair, Wizzair, Vueling, Aer Lingus, Finnair, LOT Polish Airlines, Cheh Airlines aviakompanijos. Iš 12 km nuo Madrido centro nutolusio oro uosto veža autobusai ir metro. Autobusai dieną kursuoja kas 15, o naktį – kas 35 minutes. Bilieto kaina – 2 eurai. Iš terminalų T2 ir T4  miestą galima pasiekti su metro. Bilieto kaina – apie 3 eurus.