San Siro stadionas Italijoje

San Siro stadionas, itališkai vadinamas Stadio Giuseppe Meazza – tai futbolo stadionas Milane, Italijoje. Stadiono pavadinimas duotas vieno geriausių Italijos žaidėjų Giuseppe Meazza garbei. Jis žaidė Milan ir Internazionale klubuose ir du kartus tapo pasaulio čempionu.

San Siro stadionas

San Siro stadionas pastatytas Milano mieste. Tai miestas, kuris taip pat žinomas kaip viena iš pasaulio mados sostinių. Stadione futbolo varžybų metu telpa 85000 gerbėjų. Milano stadiono statybos prasidėjo 1925 metais, San Siro vardu pavadintame rajone. Idėja statyti stadioną tame pačiame rajone kaip ir žirgų lenktynių trasa kilo tuometiniam “AC Milan” prezidentui Piero Pirelli. Architektai suprojektavo privatų, tik futbolui skirtą stadioną be jokių lengvosios atletikos takelių. San Siro stadionas iškilmingai atidarytas 1926 metų rugsėjo 19 dieną, kai 35000 žiūrovų akivaizdoje Internazionale pralaimėjo Milano komandai 6-3 (trijų taškų skirtumu). San Siro stadionas laikomas šių vienų iš labiausiai tituluotų komandų Italijoje ir net Europoje, “namais”. Karts nuo karto čia žaidžia ir Italijos nacionalinė komanda, o 1965, 1970 ir 2001 metais stadione surengti UEFA čempionų lygos finalai. Sporto sezono metu stadione vyksta vidutiniškai dvejos varžybos per savaitę. San Siro stadionas laikomas Milano miesto tobulumo simboliu. Tai viena populiariausių futbolo arenų pasaulyje, joje nuo 1970 metų organizuojami ir didieji koncertai su ryškiausiais Italijos ir užsienio atlikėjais. Beje, čia siūlomas maistas ir vynas yra už prieinamą kainą, gal netgi pigiau nei Lietuvoje.

Stadiono renovacija

1990 metų Pasaulio futbolo taurės čempionato proga milaniečiai nusprendė iš pagrindų renovuoti stadioną. Renovacijai išleista 60 milijonų JAV dolerių. Renovacijos metu įrengtos visos sėdimos vietos, iš trijų stadiono pusių pridėta papildomų pakopų. Į statybos darbus taip pat įėjo vienuolikos cilindro formos gelžbetonio bokštų pastato išorėje statybos. Keturi iš šių bokštų remia naują, raudonos spalvos iškilų stogą. Bokštuose padaryti įėjimai pigesnius bilietus įsigijusiems žiūrovams. Sėdynių spalva stadione žymi skyrius: raudona ir oranžinė – pigių bilietų žiūrovams, žalia ir mėlyna – brangesnių. Įrengtos 85700 sėdimosios vietos, jos visos padengtos polikarbonato plokštėmis, užtikrinančiomis žiūrovams komfortą. Žaidimo laukas paliktas neuždengtas – tam, kad žaidimas vyktų natūraliomis oro sąlygomis ir su natūraliu apšvietimu. Įdiegta nauja, papildoma apšvietimo sistema ir reguliuojama šildymo sistema, kad apsaugotų žolę nuo šalčio.

Futbolo varžybų sirgaliai

Įsigijus pigius lėktuvų bilietus į varžybas Milane, puiku būtų įsigyti ir sirgalių atributikos. San Siro stadionas gali didžiuotis savo sirgaliais. Sirgalių dėka kiekvienos varžybos stadione tampa mažu spektakliu. Žiūrovai įnirtingai mojuoja vėliavėlėmis ir plakatais su komandų, už kurias jie serga simboliais. Varžybų metu visas stadionas dainuoja vienbalsiai. Italijos gerbėjai laikomi vienais aktyviausių ir temperamentingiausių gerbėjų visame pasaulyje. Perkant pigius skrydžius viešnagei į Milaną, galima iš anksto palankesnėmis sąlygomis įsigyti ir bilietus į futbolo rungtynes interneto svetainėje www.onlineticketexpress.com.

Kaip pasiekiamas San Siro stadionas? 

San Siro stadionas stovi Milano (Italija) vakaruose, maždaug 5 kilometrai nuo Milano miesto centro ir daugiau kaip 7 kilometrai nuo Milano centrinės stoties. San Siro stadionas pastatytas ramiame, gyvenamajame rajone.

Artimiausia metro stotis vadinasi Lotto Fiera, nuo jos per 20 minučių iki stadiono galima nueiti pėsčiomis, (maršrutinės transporto priemonės kursuoja porinėmis dienomis). Lotto Fiera – 1-oji metro linija (raudona) kertasi su Milano miesto centru ir stoja Cardona traukinių stotyje (galima patekti į Malpensa oro uostą). Važiuojant iki stadiono būtina įsitikinti, kad pasirinkote 1-ąją metro liniją – Rho Fiera kryptimi.

San Siro stadionas taip pat pasiekiamas ir 16 tramvajumi. Patogiausia įsėsti į tramvajų Milano centre (vakarų Duomo) ir vykti iki Piazzale Segesta. Iki San Siro futbolo stadiono taip pat kursuoja autobusai. Iš pietvakarinės Milano dalies – 49 autobusas, o iš šiaurės vakarų – 78 autobusas.

Pigūs skrydžiai į Milaną

San Siro stadionas, italų dar vadinamas Stadio Giuseppe Meazza – futbolo ir ypatingai Internazionale, Milano komandų gerbėjų traukos objektas. Būnant Milane verta nuvykti iki šio miesto tobulumo simbolio – ar į futbolo varžybas, ar į koncertą. Pigius lėktuvų bilietus į Milaną (Italija), Malpensa oro uostą siūlo tokios aviakompanijos kaip Wizz Air, Air Baltic, Czech Airlines  ir kitos. Sekite pigių skrydžių pasiūlymus!