San Marco aikštė Venecijoje

Pagrindinė visuomeninė aikštė Venecijoje, San Marco aikštė – tai socialinis, religinis ir politinis miesto centras. Daug turistų kasmet pritraukianti aikštė dažnai vadinama Europos “gražiausia švenčių sale”.

San Marco aikštė – gražiausia švenčių salė

Romantiškiausiu pasaulio miestu vadinamoje Venecijoje, Italijoje, stūkso San Marco aikštė, itališkai vadinama Piazza San Marco. Ši aikštė yra pagrindinė visuomeninė aikštė Venecijoje ir plačiai žinoma tiesiog kaip” Piazza ”. Visos kitos miesto erdvės, išskyrus Piazzetta ir Piazzale Roma, yra vadinamos ”Campi” (laukai). Piazzetta ( ”maža Piazza ”) tęsiasi nuo San Marco aikštės link marių pietrytinėje dalyje. Dvi erdvės, kartu sudėjus,  sudaro socialinį, religinį ir politinį centrą Venecijoje. San Marco aikštė dažnai vadinama  Europos “gražiausia švenčių sale”. Sakoma, kad joje, vienoje iš nedaugelio didžiųjų miesto erdvių Europoje, tarp motorizuoto eismo vyrauja žmonių balsai.

Pasivaikščiojimas po San Marco aikštę

Ne retas turistas, atvykęs tradiciniais ar pigiais lėktuvų bilietais į Veneciją, pasivaikščiojimą po San Marco aikštę pradeda nuo pat ankstyvo ryto, vos patekėjus saulei – taip išvengiama žmonių gausos ir spūsčių. Pirmieji didelį įspūdį palieka Dodžų rūmai, kuriuose kažkada buvo Venecijos vyriausybės rezidencija, juose kabo didelis  Tintoretto paveikslas. Iš Dodžų rūmų Ponte dei Sospiri tilteliu galima patekti į Venecijos kalėjimą, kur kadaise kalėjo žymusis Kazanova. Ir šiandien kalėjimo sienos dvelkia tuometine atmosfera.

Rytiniame aikštės krašte stovi 4200 kvadratinių metrų, dideliais aukso ornamentais išpuošta Švento Marko bazilika, kitaip dar vadinama Aukso bazilika. Didžiosios arkos ir marmuro apdailos, romaniniai drožiniai aplink centrines duris, ir, svarbiausia, keturi žirgai, dominuojantys aikštėje, yra Venecijos išdidumo ir galios Simboliai.

Negalima nepaminėti ir Campanile – raudonojo laikrodžio bokšto, esančio San Marco aikštės viduryje. Mūrinis pastatas kažkada tarnavo kaip jūrininkų švyturys, o šiandien tai puiki apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria vos akimis aprėpiamas vaizdas į miesto marias.

San Marco aikštė: pramogos

Turistai, atvykę į Veneciją tradiciniais ar pigiais skrydžiais, visuomet yra suinteresuoti po pasivaikščiojimo pasistiprinti ir atgauti vienoje iš kavinių. Seniausia San Marco aikštės kavinė – Caffe Florian, iki šių dienų išlikusi populiariausia turistine užkandine Venecijoje. Joje galima paskanauti kavos, gabalėlio pyrago ar kitų saldumynų. Tiesa, ši kavinė nėra itin pigi, puodelis paprastos kavos kainuoja apie 5 eurus, bet, kitavertus, būtent ši vieta leidžia apžvelgti visą aikštę ir pasiklausyti gyvos muzikos.

Vakare, kai San Marco aikštė būna apšviesta tūkstančių žiburių, verta dar kartą apsilankyti San Marco aikštėse, pereiti per Atodūsio tiltelį ir apsilankyti netoliese, ypatingai  Ateneo San Basso bažnyčioje, vykstančiuose koncertuose ir kituose renginiuose.

Kaip pasiekiama San Marco aikštė?

Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtraukta Venecija, garsėjusi buvusiu svarbiu jūrų uostu bei pirkliais, turi per 150 kanalų. Taip pat Venecija garsėja gondolomis – tačiau tai yra pati brangiausia susisiekimo priemonė mieste, nors, neabejotinai, ir pati romantiškiausia. Kaip alternatyva gondoloms – keltai, taip vadinami “vaporetto”, kuriais galima nuvykti ir iki San Marco aikštės. San Marco aikštė pasiekiama 1, 25, 52, ir 82 keltais. Platesnę informaciją apie susisiekimą Venecijos mieste, rasite interneto svetainėje www.travelsignposts.com.

Pigūs skrydžiai į Veneciją

Pigius lėktuvų bilietų pasiūlymus turistams, norintiems nebrangiai nuvykti į Veneciją, siūlo tokios aviakompanijos kaip Air Baltic, Tyrolean Airways, Scandinavian Airlines ir kitos aviakompanijos. Lėktuvai leidžiasi venecijos Marco Polo oro uoste. Oro uostas jungiasi su netoliese esančia Venecijos Santa Lucia geležinkelio stotimi ir Mestre-Venice autobusų stotimi, vykdančia reguliarius keleivių pervežimus. Nuo oro uosto galima vykti ir taksi, išsinuomoti automobilį, ar net pasinaudoti limuzinų paslaugomis. Plačiau apie susisiekimą nuo oro uosto skaitykite oficialioje Marco Polo oro uosto interneto svetainėje www.veniceairport.it.