Sadberk Hanim muziejus Turkijoje

Sadberk Hanim muziejus – tai 1980 metais įkurtas pirmasis privatus muziejus Turkijoje, šiandien sukaupęs daugiau nei 18000 eksponatų kolekciją. Pagrindiniai muziejaus akcentai yra: 16-ojo amžiaus İznik keramika, Beykoz dirbiniai, romėnų lempos ir dantiraščio plokštės bei kaligrafijos darbai. Didelio moterų susidomėjimo susilaukia kostiumų kolekcija.

Sadberk Hanim muziejus – pirmasis privatus muziejus Turkijoje

Sadberk Hanim muziejus – tai 1980 metais įkurtas pirmasis privatus muziejus Turkijoje, Koç šeimos, kuri iš pradžių pastatą valdė kaip šeimos nuosavybę ir jis buvo jų namai. Sadberk Hanim muziejus iš pradžių buvo įsikūręs viename 19-ojo amžiaus dvare (turkų stiliaus krantinės dvaras), o vėliau buvo išplėstas ir dabar apima ir šalia esantį modernų dvarą.

Muziejaus eksponatai 

Sadberk Hanim muziejus, iš pradžių turėjęs apie 3000 eksponatų, šiandien yra sukaupęs daugiau nei 18,000 eksponatų kolekciją, įskaitant turtingą Anatolijos meno kolekciją, bei antikvarinių daiktų ir relikvijų palikimą nuo 6000 metų prieš Kristų. Čia atkeliavę archeologinės iškasenos, kurias galėsite apžiūrėti atvykę Į Stambulą tradiciniais ar pigiais skrydžiais, datuojamos nuo neolito iki Bizantijos laikų. Islamo meno kolekcija atkeliavo iš Osmanų imperijos laikų, o reta keramikos, šilko ir kitų meno kūrinių kolekcija atvežta iš Centrinės ir Rytų Azijos. Dažnai tradiciniais ar pigiais lėktuvo bilietais į Stambulą atvykstančių turistų pro akis praleidžiamas Sadberk Hanim muziejus, nepaisant jo padėties ne miesto centre, yra vertas Jūsų apsilankymo. Šis muziejus kiekvieną sykį nustebina savo lankytojus, nes jo kolekcijos dažnai atnaujinamos – muziejų įkūrusi šeima nuolat įsigyja naujų eksponatų iš visame pasaulyje vykdomų aukcionų. Pagrindiniai akcentai, į ką vertėtų atkreipti dėmesį apsilankius Sadberk Harim muziejuje, yra 16-ojo amžiaus İznik keramika, Beykoz dirbiniai, frigų dubenys, romėnų lempos ir dantiraščio plokštės, kaligrafijos darbai. Ypatingai didelio moterų susidomėjimo susilaukia Sadberk Hanim muziejaus įspūdinga senovinių kostiumų kolekcija, menanti turkų istoriją ir kultūrą. Muziejaus kieme, arbatos sodo pavėsyje, savo vizitą galėsite užbaigti su puodeliu arbatos ar gardžios kavos.

Sadberk Hanim muziejus, kuris pirmenybę teikia Osmanų laikotarpio darbams ir meno kūriniams, nuolat rengia ir laikinąsias parodas, pavyzdžiui, Osmanų dinastijos portretų ar Osmanų imperijos siuvinėjimo darbų. Muziejuje veikia ir suvenyrų parduotuvė, kurioje galėsite įsigyti unikalių juvelyrinių dirbinių, keramikos dirbinių, piniginių, kosmetinių, rankinių, skėčių, muilo maišelių ir daug daugiau.

Naudinga informacija muziejaus lankytojams

Sadberk Hanim muziejus tradiciniais ar pigiais skrydžiais į Stambulą atvykusiems turistams atviras ištisus metus, jo darbo valandos yra: pirmadieniais–antradieniais nuo 10:00 val. ryto iki 17:00 val. vakaro; trečiadieniais uždarytas, o ketvirtadieniais–sekmadieniais jame taip pat galima apsilankyti nuo 10:00 val. ryto iki 17:00 val. vakaro. Apsilankymas muziejuje suaugusiems kainuoja apie 7 TL, o studentams – apie 2 TL. Atsiskaitymas galimas tik grynaisiais.

Sadberk Hanim muziejus įsikūręs adresu: Büyükdere Piyasa Cad. No: 27- 29 Sarıyer/Istanbul. Susisiekimas su Sadberk Hanim muziejumi galimas daugeliu autobusų: Nr. 153 (BAHÇEKÖY-SARIYER); Nr. 25A (RUMELİ KAVAĞI-HACIOSMAN METRO), Nr. 25E (SARIYER – KABATAŞ), Nr. 25T (SARIYER – TAKSİM), Nr. 40B (SARIYER-BEŞİKTAŞ) ir daugeliu kitų. Platesnę informaciją apie susisiekimą ir autobusų tvarkaraščius rasite interneto svetainėje www.sadberkhanimmuzesi.org..

Pigūs skrydžiai į Stambulą

Pigius lėktuvo bilietus į Turkijos didžiausią miestą Stambulą siūlo tokios aviakompanijos kaip AirBaltic, Lufthansa, Aerosvit Airlines, Aeroflot, Turkish Airlines. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Stambulą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Aviakompanijų lėktuvai leidžiasi Stambulo tarptautiniame Atatiurko oro uoste, kuris yra nutolęs nuo miesto centro apie 30 kilometrų. Stambule puikiai išvystytas susisiekimas. Atskridę į tarptautinį Stambulo oro uostą, miesto centrą pasieksite metro, kuris važiuoja nuo pat ankstyvo ryto iki vidurnakčio. Taip pat galite vykti autobusu arba važiuoti taksi, tai priklauso nuo Jūsų kišenės ir keliavimo būdo pasirinkimo.