Rygos Rotušės aikštė Latvijoje

Pačioje Rygos širdyje, uoliai lankomoje turistų, įsigijusių pigius skrydžius į Latviją, driekiasi Rotušės aikštė. Aikštėje išsidėstę daug lankytinų objektų – Rotušė, Blackheads House, Rolando statula, Okupacijos muziejus – tai aikštė, kurioje būtina pabuvoti, norint pajustį Rygos dvasią.

Rygos Rotušės aikštė

Rygos miesto taryba – Latvijos sostinės Rygos miesto valdžia įsikūrusi Rygos Rotušėje (angliškai “Town Hall”) – pačioje Rygos širdyje, uoliai lankomoje  turistų, įsigijusių pigius skrydžius į Latviją. 50m/50m kvadratinių metrų Rygos Rotušės aikštė driekiasi į vakarus, link Strelnieku aikštės, pavadintos milžiniškos sovietinės latvių šaulio statulos vardu. Iš čia Akmens tiltas kerta Dauguvą link Rygos naujamiesčio. Suformuota iš rinkos aikštės, Rygos Rotušės aikštė 19 amžiuje buvo ekonominis ir administracinis Rygos centras. Skirtingos procesijos, konkursai, turnyrai ir šokiai buvo rengiami šioje aikštėje.  Aikštėje taip pat buvo vykdomos egzekucijos, kurias stebėti  Šv. Ekaba katedros varpo gaudesys šaukdavo Rygos žmones.

Turistų traukos objektai Rygos aikštėje

Antrojo pasaulinio karo metu Rygos Rotušės aikštė (latviškai “Rātslaukums”) buvo stipriai apgadinta vokiečių sprogdinimų, tačiau po Latvijos nepriklausomybės atgavimo nauja vyriausybė ją atstatė pagal pradinius planus. Šiuo metu viena pagrindinių struktūrų aikštėje –  trijų aukštų pastatas tokiu pat pavadinimu kaip ir Rygos Rotušės aikštė – Rotušė, su bokštu ir laikrodžiu. Čia buvo sprendžiamos pagrindinės miesto problemos, iš jo  balkono skaitomi nuosprendžiai ir vykdomos bausmės.

Antrasis svarbus pastatas Rotušės aikštėje buvo Blackheads House (lietuviškai “Juodagalvių namai”).  Pirmą kartą jis minimas 1334 metų šaltiniuose. Iš pradžių Blackheads House (latviškai “Melngalvju nams”) buvo išnuomotas pirkliams iš Didžiosios Gildijos, o vėliau – nevedusiems pirkliams. Įsteigta Blackheads asociacija, sudaryta iš jaunų, nevedusių pirklių ir laivų kapitonų. Šio gražaus gotikinio olandų stiliaus pastato fasadas buvo sunaikintas 1941 metais, per Antrąjį pasaulinį karą. Tačiau visai neseniai jis buvo atstatytas pagerbti Rygos miesto 800-ąsias metines, sukakusias 2001 metais. Pastatas dabar atviras visuomenei. Blackheads House pastatas papildytas mechaniniais laikrodžiais. Pastato išvaizda tokia autentiška, kad atrodo lyg jis būtų tiesiogiai atgabentas iš 14 amžiaus.

Kitas svarbus objektas Rygos Rotušės aikštėje – Rolando statula, pastatyta 1896 metais. Rolandas buvo laikomas sąžiningu teisėju, sąžiningų teismo sprendimų vykdytoju ir gynėju. Todėl buvo nuspręsta, kad būtent Rygos Rotušės aikštė turi puikuotis jo paminklu, žiūrinčiu Rotušės aikštės kryptimi.

Latvijos Rotušės aikštė daug turistų, įsigijusių pigius lėktuvų bilietus į Rygą, pritraukia čia esančiu Okupacijos muziejumi (angliškai “Museum of Occupation”). Muziejus įkurtas 1993 metais, siekiant parodyti, kas vyko ir kokia buvo situacija Latvijos okupacijos metais – nuo 1940 iki 1991 metų – iš pradžių okupavus Vokietijos armijai, o po to sovietų pajėgoms. Gyvenimas vietiniams gyventojams esant totalitarinės jėgos grubiam režimui, buvo negailestingas ir labai sunkus. Šiems dviems režimams buvo būdingi įvairialypiai nusikaltimai ir žiaurumai; nuo tremties, iki persekiojimų ar įkalinimo. Čia daug įvairių eksponatų; archyvo kolekcijos, kai kurie garso įrašai, filmai, įvairūs liudijimai, nuotraukos, uniformos, ginklai ir kt.

Kaip pasiekiama Rygos Rotušės aikštė? 

Rotušės aikštė driekiasi pačioje Latvijos sostinės Rygos širdyje. Iki miesto centro nuo Rygos oro uosto galima vykti autobusu – jie stovi iš karto priešais terminalą, prie P1 parkavimo aikštelės. Autobusai kursuoja maždaug 10-30 minučių intervalais, kelionė iki centro trunka maždaug apie 30 minučių. 24 valandas galiojantis bilietas neribotam skaičiui maršrutų kainuoja apie 1,90 LVL.  Vienkartinio autobuso bilieto kaina iki centro – iki 1 LVL. Plačiau apie transportą Rygoje, skaitykite interneto svetainėje www.likealocalguide.com.

Pigūs skrydžiai į Rygą, Latviją

Pigius lėktuvų bilietus skrydžiams į Rygą, Latviją, visuomet pasiūlys tokios aviakompanijos kaip Air Baltic, Finnair, Estonian Air. Lėktuvai leidžiasi Tarptautiniame Rygos oro uoste. Tarptautinis Rygos oro uostas nuo miesto centro nutolęs 13 kilometrų, nuo jo iki miesto centro nuolatos kursuoja 22a ekspres autobusas ir 22 autobusas. Miesto centrą galima pasiekti ir taksi, tik kaina šokteli maždaug iki 10 Eurų.