Rumunijos Parlamento rūmai Rumunijoje

Rumunijos Parlamento rūmai – patys prabangiausi rūmai visame pasaulyje. Tokios prabangos Jūs dar niekur nematėte. Marmuras, bronza, krištolas, veidrodžiai, kilimai – viskas tik iš brangiausių ir gražiausių medžiagų. Nuostabus architektūrinis pastatas įrašytas į Gineso rekordų knygą. Nepraleiskite progos aplankyti šiuos nuostabius rūmus.

Rumunijos Parlamento rūmai – įspūdingas statinys

Rumunijos sostinėje Bukarešte pastatytas didingas architektūrinis pastatas – Rumunijos Parlamento rūmai (rum. Palatul Parlamentului). Šis pastatas, dėl savo įspūdingo dydžio ir prabangos, įrašytas į Gineso rekordų knygą. Turistai, įsigiję tradicinius ar pigius lėktuvo bilietus, turės galimybę pasigrožėti šiuo didingu pastatu.

Istorijos faktai

Tuometinis Rumunijos prezidentas Nikolajus Čaušeskus, 1984 m. inicijavo rūmų statybas, o pastatas vadintas Respublikos rūmais. N. Čaušeskus buvo griežtas diktatorius, be to, nors ir esant labai prastai ekonominei padėčiai šalyje, jis vis tiek norėjo statyti rūmus. Prezidentas pageidavo, kad Respublikos namai būtų kopija, Korėjoje esančių rūmų. Žmonių neigiamas požiūris į statybas augo, nes rūmų statybai buvo išleista apie 3 milijardai eurų. Diktatorius, aplink Respublikos rūmus, nusprendė kurti naujus pastatus Bukarešte, taip atnaujindamas miestą. Aplinkiniai kaimai, kurių buvo apie 8 000, pagal tuometinį įsakymą buvo perkelti.

Rumunijos Parlamento rūmų statybos metu, atsirado marmuro trūkumas. Tam, kad gautų marmuro statybai, buvo plėšiamas istorinis miesto centras, daugybė cerkvių buvo nuniokotos. Tokiu būdu buvo gautas marmuras rūmų statybai.

Tokie veiksmai sukėlė nepasitenkinimą ir 1989 m. N. Čaušeskus buvo nuverstas,  Respublikos rūmai buvo beveik įrengti, tik kai kurios dalys liko nebaigtos.

Įspūdingas architektūrinio paminklo dydis

Šiuo metu Rumunijos Parlamento rūmų plotas – 220 tūkst. kv. metrų, ilgis – net 270 metrų, o plotis – 240 metrų. Pastato aukštis siekia 86 metrus ir jis sudarytas iš 12 aukštų. Rūmų požeminė dalis eina gilyn dar 92 metrus ir turi 4 aukštus, keli aukštai dar yra statomi ir įrengiami. Rumunijos Parlamente yra net 1 100 patalpų.

Gineso rekordų knyga

Įspūdingieji Rumunijos Parlamento rūmai įrašyti į Gineso rekordų knygą. Pirmasis įrašas skirtas už tai, kad rūmų pastatas yra didžiausias visoje Europoje. Antrasis rekordas skiriamas už tai, kad pagal svorį Rumunijos Parlamento rūmai – sunkiausias administracinis pastatas visame pasaulyje.  O trečiasis rekordas atiteko už tai, kad tai yra pats brangiausias pastatas, pastatytas visame pasaulyje.

Rumunijos Parlamento rūmų prabanga

Ne veltui Rumunijos Parlamento rūmai laikomi prabangiausiu pastatu, nes jų statybai buvo panaudota apie 1 milijonas kub. metrų marmuro, o kristalų – net 3 500 tonų. Kolonos iš marmuro atrodo įspūdingai, o šviestuvai suteikia dar didesnės prabangos. Rūmuose yra 480 nuostabių šviestuvų iš kristalų, o lubose įmontuoti 1 409 šviestuvai, puošti veidrodžiais. Durys, palangės, šviestuvai pagaminti iš bronzos, kurios buvo sunaudota apie 700 tūkst. tonų. Rumunijos Parlamento rūmų parketui ir sienų puošybai sunaudojo apie 900 tūkst. kub. metrų medienos, o grindis puošia 200 tūkst. kv. metrų įspūdingi kilimai.

Rumunijos Parlamento rūmai įsileidžia turistus

Rumunijos Parlamento rūmuose yra ne tik Rumunijos Parlamentas, bet tai yra ir labai svarbi vieta visoms Europos Sąjungos organizacijoms. 20 – asis NATO šalių suvažiavimas įvyko šiame prabangiame pastate.

Daugelis pasaulio turistų nepraleidžia progos atvykti ir pasigrožėti nuostabiu prabanga tviskančiu pastatu. Pasinaudoję pigiais lėktuvo bilietais, nepraleiskite progos  aplankyti šį architektūrinį paminklą.

Ekskursijos vyksta kas 30 minučių ir trunka iki 45 min. Galima ekskursiją užsakyti su anglų kalba kalbančiu gidu.  Visų Rumunijos Parlamento rūmų jūs nepamatysite, bet tikrai liksite sužavėti pamatę net ir nedidelę dalį pastato.

Darbo laikas ir bilietų kainos

Rumunijos Parlamento rūmus, atvykę pigiais ar tradiciniais skrydžiais, galite lankyti kiekvieną darbo dieną nuo 10 val. iki 16 val. Paskutinis turistų grupės įleidimas – 15. 30 val. Turistus įleidžia tik pateikus asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus (pasas, asmens tapatybės kortelė).

Kainos:

Standartinis bilietas – 25 lėjos.

Viršutinė apžvalgos aikštelė – 10 lėjų.

Požeminės dalies apžvalga – 10 lėjų.

Visų trijų dalių apžvalga – 35 lėjos.

Vaikams, jaunimui ir neįgaliesiems taikomos nuolaidos.

Kaip atvykti?

Rumunijos Parlamento rūmai įsikūrę adresu: Izvor, Nr. 2 – 4. Į šiuos prabangius rūmus galėsite atvykti autobusu arba metro. Rumunijos Parlamento rūmai pasiekiami 136 arba 385 numerio autobusais. Metro reikia išlipti sustojimuose: „Izyor“ arba  „Unirii“.

Pigūs skrydžiai į Bukareštą

Nuvykti į Bukareštą galite įsigiję pigių lėktuvo bilietų. Geriausią pigių skrydžių pasiūlymą galite išsirinkti iš  aviakompanijų, pavyzdžiui, Lufthansa, Air Baltic, LOT Polish Airlines ir kitos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Buchareštą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Bukarešto tarptautinis oro uostas Otopeni, į kurį galite atskristi pigiais skrydžiais, yra nutolęs nuo Bukarešto apie 17 km. Susisiekimas tarp oro uosto ir sostinės gerai išvystytas. Galima vykti autobusu, taksi.