Roundhay parkas Anglijoje

13 amžiuje buvęs medžioklės plotas, šiandien Roundhay parkas Lydse, Airijoje, yra vienas iš didžiausių parkų pasaulyje. Čia veikia teniso aikštynas, yra vaikų žaidimų aikštelė, riedlenčių aikštelė, akį žavi kvapnūs sodai ir jame nuolat vyksta renginiai, kurių įspūdingiausias turbūt – kasmet, lapkričio mėnesį vykstantis laužų ir fejerverkų šou.

Roundhay parkas turi savo istoriją

Sritis, šiandien žinoma kaip Roundhay parkas, 13 amžiuje priklausė DeLacy šeimai ir jos paskirtis buvo didelė, apie trijų kvadratinių mylių medžioklės aikštelė. 1872 metais šį nekilnojamąjį turtą įsigijo Lydso miestas ir jame tais pačiais metais buvo atidarytas Roundhay parkas. 1907 metais Wetherby kelio pusėje, žemiau Vaterlo ežero, buvo atidarytas baseinas po atviru dangumi, kuris atsiėjo šiek tiek daugiau nei 1600 £, šis baseinas buvo pastatytas daugiausia bedarbių miesto piliečių darbo jėgos. 1950-aisiais ir 1960-aisiais apie 100.000 žmonių per metus aplankė šį baseiną po atviru dangumi. Baseinas buvo uždarytas 1970-siais ir dalinai apželdintas žole, bei įrengta dalinė automobilių stovėjimo aikštelė, nors aplink parką esantys ženklai vis dar nukreipia į Lido. Roundhay – nuostabi vieta, kurioje galite apsilankyti ir Jūs.

Parko sodai

Šiandien, tradiciniais ar pigiais lėktuvų bilietais į Lydsą atvykstantys turistai turi galimybę apsilankyti Lydso parke, garsėjančiame visame pasaulyje. Kartu su ežerais ir miškais jis šiuo metu apima daugiau nei 700 arų plotą ir yra vienas iš didžiausių miesto parkų. Roundhay parkas yra sukaupęs didžiulę augalų kolekciją, jame taip pat išvysite Monet ir Alhambra sodus bei atogrąžų pasaulį, taip pat žinomą kaip Drugelių sodai arba Drugelių pasaulis (angliškai: Butterfly Gardens arba Butterfly World), kurie ištisus metus lankytojus traukia nuostabiais kvapais.

2005 metais, šalia Kanalų sodo ir Vaivorykštės sodo buvo naujai atidarytas Draugų sodas, o 21-ajame amžiuje, po nuodugnios parko renovacijos, buvo sukurta nauja erdvė, pelniusi apdovanojimus – Čelsio sodai (angliškai: Chelsea Gardens).

Roundhay parkas garsus ir ežerais

Roundhay parkas patrauklus ir jame esančiais ežerais. Aukščiau esantis (mažesnis) ežeras – tai puikiai išlaikyta laukinės gamtos sritis, o didesnis, Vaterlo ežeras, labai populiarus žvejų tarpe. Be kirų ir žąsų, kurias tradiciniais ar pigiais lėktuvų bilietais į Lydsą atvykę parko lankytojai taip mėgsta maitinti, čia gyvena gulbės giesmininkės, garniai, ausuotieji kragai, geniai ir daugelis kitų. Roundhay parkas – tai natūralus amfiteatras, kuris be kriketo aikštelės paskirties, dviračių takų, yra naudojamas ir kaip įvairių renginių vieta, pradedant sporto renginiais, baigiant populiariosios muzikos koncertais. Jau daugelį metų, lapkričio mėnesį, Roundhay parke vyksta įspūdingas laužų ir fejerverkų šou.

Sportas ir pramogos parke

Roundhay parkas siūlo didelį pramogų pasirinkimą, jame yra teniso aikštynas, vaikų žaidimų aikštelė, mažas riedlenčių parkas, sporto aikštelės, pievelės žaidimams rutuliais, sporto arena, golfo aikštynas, ir puikios vietos žvejybai. Neseniai atsidarė Lakeside kavinė su vaizdu į Vaterlo ežerą ir  naująja Garden room patalpa. Šioje kavinėje – restorane rengiami įvairūs renginiai, verslo susitikimai, vyksta vestuvės.

Kaip pasiekiamas Roundhay parkas? 

Roundhay parkas įsikūręs apie 3 mylias kelio nuo Lydso miesto centro, iki jo nuo miesto centro galite vykti Nr. 2 arba 12 autobusais. Jei ketinate išsinuomoti automobilį, iki parko reikėtų važiuoti A58 keliu nuo Wetherby Road arba A6120 nuo Leeds Ring Road.

Pigūs skrydžiai į Lydsą

Tradicinius ir pigius skrydžius į Lydso miestą siūlo tokios aviakompanijos kaip Air Baltic, Estonian Air, Lufthansa, Skandinavijos avialinijos ir kitos aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Lydsą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi Lydso tarptautiniame Bradford oro uoste, esančiame tarp Bradfordo ir Harrogate’o. Iš oro uosto vykti į artimiausias gyvenvietes labai patogu viešuoju transportu. Autobusai kursuoja nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro (taip pat ir savaitgaliais), yra traukinių stotis ir automobilių nuomos punktas. Plačiau apie susisiekimą su Lydso Bradford oro uostu skaitykite interneto svetainėje www.wymetro.com.