Romos olimpinis stadionas Italijoje

Romos olimpinis stadionas (it. Stadio Olimpico di Roma) – pagrindinė Italijos sostinės sporto arena. Jame namų rungtynes žaidžia ne tik Italijos fubolo ir regbio rinktinės, bet ir dvi aukščiausios šalies futbolo lygos ekipos „Lazio“ bei „Roma“. Stadionas suprojektuotas ir pradėtas statyti dar italų diktatoriaus Benito Mussolini valdymo laikais. Jame vyko svarbiausi 1960 m. Romos olimpinių žaidynių renginiai.

Romos olimpinis stadionas – 25-eri metai statybų

Romos olimpinis stadionas (it. Stadio Olimpico di Roma) – pagrindinė Italijos sostinės sporto arena. Jame namų rungtynes žaidžia ne tik Italijos futbolo ir regbio rinktinės, bet ir dvi aukščiausios šalies futbolo lygos ekipos – „Lazio“ bei „Roma“. Stadionas suprojektuotas dar italų diktatoriaus Benito Mussolini valdymo laikais ir pradėtas statyti 1928 m. Pirmasis aukštas buvo užbaigtas po ketverių metų, o netrukus pradėti tolesni statybų darbai, tačiau juos nutraukė II-asis pasaulinis karas. Tai lėmė, kad Romos olimpinis stadionas buvo užbaigtas ir oficialiai atidarytas tik 1953 m., prabėgus 25-eriems metams po statybų pradžios. Pirmąsias rungtynes stadione, kuris tuo metu talpino net 100 tūkst. žmonių ir vadinosi Stadio dei Centomila, žaidė nacionalinės Italijos ir Vengrijos futbolo rinktinės.

Ne tik sportas, bet ir muzika

1960 m. Italijos sostinėje surengtos vasaros olimpinės žaidynės, kurių svarbiausi renginiai būtent ir vyko Romos olimpiniame stadione. Prieš prasidedant žaidynėms sėdimų vietų skaičius stadione buvo sumažintas beveik per pusę, iki 53 tūkst.  1968 m. tai buvo pagrindinė Europos futbolo čempionato arena, 1987 m. stadione surengtas planetos lengvosios atletikos čempionatas, o 1990 m. jame vyko pasaulio futbolo čempionato finalas. Jame Vakarų Vokietijos rinktinė 1:0 įveikė Argentinos nacionalinę komandą.

Paskutinė Romos olimpinio stadiono rekonstrukcija atlikta 2008 m. Pagal UEFA reikalavimus, jame buvo pagerinta saugumo sistema, atnaujinti persirengimo kambariai ir spaudos konferencijų salė, įtaisyti didžiuliai LED ekranai ir išardytos organinio stiklo tvoros, skyrusios aikštę nuo žiūrovų. 2009 m. stadione buvo surengtas UEFA čempionų lygos finalo mačas, kuriame „Barcelona“ (Ispanija) ekipa 2:0 nugalėjo „Manchester United“ (Anglija) vienuolikę.

Šiuo metu sporto varžybų metu Romos olimpinis stadionas talpina kiek daugiau nei 70 tūkst. žiūrovų.  Paminėtina ir tai, kad jame vyksta ne tik sporto, bet ir muzikos renginiai. Čia savo pasirodymus yra surengę tokie populiariosios muzikos atlikėjai, kaip Madonna, Depeche Mode, George‘as Michaelas, U2, Tina Turner, Davidas Bowie, Stingas, Erosas Ramazzotti ir t.t.

Bilietų įsigijimo galimybės

Įdomu tai, kad skirtingai nei kituose panašiuose objektuose, Romos olimpiniame stadione galima lankytis tik varžybų arba koncertų dienomis. Bilietai į „Roma“ futbolo klubo rungtynes įprastai kainuoja nuo 17 iki 88 eurų, o į „Lazio“ ekipos rungtynes – nuo 16 iki 120 eurų. Platesnę informaciją apie tai galima rasti abiejų klubų interneto tinklalapiuose (www.asroma.ltwww.sslazio.it.

Kaip pasiekiamas Romos olimpinis stadionas?

Romos olimpinis stadionas yra šiaurinėje miesto dalyje, nuo Vatikano nutolęs apie 4 km. Kadangi greta nėra metro stotelių, stadioną pasiekti patogiausia 2 maršruto metro, kursuojančiame kitoje šalia objekto tekančios upės pusėje (išlipti stotelėje Mancini). Taip pat stadioną glaima pasiekti 32 atba 280 maršrutų autobusais (išlipti – Stadio Tennis stotelėje). Be abejo, stadioną pasiekti galima ir nuosavu arba išsinuomotu automobiliu. Adresas – Via Foro Italico, 00194 Roma.

Pigūs skrydžiai į Romą

Pigius lėktuvo bilietus į Italijos sostinę Romą palankiausia įsigyti iš Ryanair ir Wizzair aviakompanijų. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Romą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai įprastai leidžiasi pagrindiniame Fiumicino, dar kitaip vadinamame „Leonardo da Vinci” oro uoste. Taip pat galite nusileisti ir Ciampino oro uoste, kuriuo dažniau naudojasi kiek brangesnius bilietus parduodančios aviakompanijos. Plačiau apie pagrindinius Romos oro uostus ir susisiekimą nuo ir iki jų rasite interneto svetainėje www.rome-airport.net.