Riplio muziejus Anglijoje

Riplio muziejus, įsikūręs Blekpulio linksmybių paplūdimyje, yra vieta, kurią tiesiog būtina aplankyti kiekvienam atvykusiam į miestą. Tai netradicinis muziejus, kuriame eksponuojamos įvairios žmogaus ir gamtos sukurtos keistenybės, kuriomis galite tikėti arba ne!

Riplio muziejus – tikėk arba ne!

Riplio muziejus (Ripley museum) ne tik neįprastas, bet ir visiškai nenuobodus muziejus, stulbinantis lankytojus visame daugelyje žemynų. Šiame muziejuje demonstruojamos įvairiausios keistenybės iš viso pasaulio! Ne veltui Riplio muziejus turi antraštę „Tikėkit arba ne“. Muziejuje galite išvysti daugybę tokių dalykų, apie kurių egzistenciją ne tik nieko nežinojote, bet ir sužinoję, sunkiai galite patikėti, kad jie yra, kad veikia, kad kažkuriame pasaulio krašte jie turi reikšmę, kad jais tikima.

Muziejaus, dabar turinčio du padalinius Anglijoje, po keletą Europos, Amerikos, Azijos žemynuose, idėjiniu įkūrėju yra laikomas Robertas Riplis. R. Riplis, vienas žymiausių XX a. pradžios žmonių, buvo nepaprastai aktyvus ir džiaugsmu spinduliavęs pramogų pasaulio atstovas, dirbęs iliustratoriumi, animacinių filmukų kūrėju, laidų vedėju, reporteriu. Tačiau didžiausia jo gyvenimo aistra buvo kelionės. Riplis pats savo neįtikėtinų nuotykių ir įdomybių kupiną gyvenimą apibendrino fraze, kuri dabar matoma ir muziejaus pavadinime „Tikėkit arba ne“.

Robertas Riplis teigė, kad apkeliavo net 201 vieną pasaulio šalį ir keisčiausias dalykas, kokį jis pamatė, buvo žmogus! Todėl Riplio muziejus pirmiausia orientuojasi į žmogaus sukurtas keistenybes, be to, nemaža dalis muziejų eksponatų yra surinkti ir iš įvairių pasaulio kampelių atgabenti į gimtąją Ameriką paties R. Riplio. Be abejo, muziejuose galite rasti ir vieną kitą natūralų, bet neįprastą gamtos kūrinį. Pavyzdžiui, keistų žmonių vaškines figūras ar neįprastų gyvūnų iškamšas.

Anglijoje pirmasis Riplio muziejaus padalinys buvo atidarytas Blekpulyje. Įdomus, keistas ir traukiantis turistų, atvykusių tradiciniais ar pigiais skrydžiais, dėmesį pastatas stovi linksmybių paplūdimyje. Ant muziejaus stogo galite matyti išlindusį dinozaurą su laikrodžiu, o pačiame pastato viduryje – automobilį pusiau sulindusį į namą, taip pat virve į inkilėlį kopiantį žmogutį. Toks reginys daugelį vilioja užsukti į muziejaus vidų ir apžiūrėti keistąją Riplio kolekciją. Riplio muziejus yra įrengtas dviejų aukštų pastate, kur galite pamatyti pačių neįtikinamiausių dalykų: dvigalvės ožkos iškamšą, vaisingumo statulą (sakoma, kad ją palietusi moteris po trijų mėnesių tampa nėščia), holograminę kaukolę, įvairių optinių iliuzijų, aukščiausio žmogaus pasaulyje vaškinę figūrą ir pan. Lankytojus, atvykusius tradiciniais ar pigiais skrydžiais, nepaprastai domina ore pakibęs čiaupas, iš kurio lėtai kapsi vanduo į pastatytą dubenį. Visiems labai smalsu, kaip iš krano, atrodo neįdiegto į vandentiekio sistemą, teka vanduo! Dalį Riplio muziejaus eksponatų galima paliesti ar net išbandyti patiems.

Naudinga informacija keliautojams

Riplio muziejus yra įsikūręs linksmybių paplūdimyje, kuriame gausu įvairių pramogų tiek suaugusiems, tiek vaikams. Įėjimas į linksmybių paplūdimį kainuoja 3 svarus. Bilietas suaugusiajam į muziejų kainuoja 12, o vaikams bei senjorams 8 svarus. Riplio muziejus, kaip ir dauguma Anglijos muziejų, siūlo lankytojams, atvykstantiems tradiciniais ar pigiais skrydžiais, sutaupyti perkant bilietus internetu. Riplio muziejus vasaros sezono metu dirba be pertraukų nuo 10 iki 17 valandos, žiemos sezono darbo laiką galite pasitikrinti muziejaus puslapyje.

Blekpulio viešasis transportas

Visą reikalingą informaciją apie Blekpulio viešąjį transportą galite sužinoti šioje svetainėje, čia rasite autobusų bei tramvajų tvarkaraščius, miesto žemėlapius, kuriuose pažymėtos stotelės ir kitos naudingos informacijos. Kelionė viešuoju transportu gali kainuoti  nuo 1 iki 2.5 svarų.

Pigūs skrydžiai į Blekpulį

Pigius lėktuvo bilietų pasiūlymus į Blekpulį, Angliją, jums gali pasiūlyti tokios aviakompanijos kaip Czech Airlines, Eurolot, Scandinavian Airlines ir kitos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Blekpulį palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi Blekpulio oro uoste (angliškai „Blackpool Airport“)nuo oro uosto miesto centras pasiekiamas 5 autobusu, taksi arba nuomotu automobiliu. Plačiau apie susisiekimą skaitykite interneto svetainėje www.blackpool-airport-guide.co.uk.