Ringve nacionalinis muziejus Norvegijoje

Ringve nacionalinis muziejus Trondhaime, Norvegijoje – tai muzikos instrumentų ir muzikos istorijos muziejus, galintis pasigirti apie 2000 muzikos instrumentų kolekcija ir apie 25000 kitais, su muzika susijusiais eksponatais: natų sąsiuviniais, nuotraukų kolekcijomis, garso įrašais ir kt. Be to, Muzikos muziejus yra apsuptas Ringve botanikos sodų, kupinų įvairiausių augalų.

Ringve nacionalinis muziejus

Ringve nacionalinis muziejus yra Norvegijos nacionalinis muzikos ir muzikos instrumentų muziejus, sutrumpintai vadinamas tiesiog, “Ringve”. Įsigijus pigius lėktuvų bilietus į Trondhaimą ir apsilankius šiame muziejuje, entuziastingi muziejaus gidai, pasakodami įdomius pasakojimus ir demonstruodami istorinius instrumentus, čia tarsi prižadina muzikos istoriją. Ringve yra didinga sritis, įsikūrusi šalia Trondheimo miesto centro, turtinga originaliais pastatais, datuojamais nuo 1700-ųjų metų. Aplink senus pastatus, driekiasi Ringve botanikos sodai su įvairių augalų kolekcijomis ir gražiu parku, atveriančiu vaizdą į Trondheimo fiordus.

Muziejaus kolekcijos

Šiandien, Ringve nacionalinis muziejus gali pasigirti apie 2000 muzikos instrumentų kolekcija. Apie 700 iš jų yra klasikiniai Europos instrumentai, o kiti – Europos ir kitų šalių tradiciniai instrumentai. Be šios kolekcijos, muziejaus eksponatus sudaro 25000 natų sąsiuvinių, plati nuotraukų kolekcija, garso įrašų archyvas ir įvairiausios fonogramos. Muziejus taip pat turi atskirų žmonių ir institucijų archyvus, susijusius su nacionaliniu ir vietos muzikos gyvenimu. Ringve pastatas buvo Peter Wessel Tordenskiold (1690 – 1720) vaikystės namai, jo garbei ir jo epochai yra paskirta viena iš muziejaus parodų.

Muziejaus klavišinių instrumentų kolekciją apima, 1600-ųjų metų nežinomų autorių Italijos “virginaliniai” instrumentai,  maždaug 1700-ųjų metų spinetai (nedideli staliniai klavesinai), didelis 1700-ųjų klavesinų pasirinkimas, Jakobo Kirman 1767-ųjų klavesinas, JA Stein 1783-ųjų  ir Konrado Grafo 1826-jų plaktukiniai fortepijonai bei Chr. Dietz 1870-ųjų fortepijonas. Svarbūs instrumentai iš klasikinių pučiamųjų instrumentų kolekcijos, yra JB Gahn altas magnetofonas ir Biltono klarnetas kvartetas (1840m.). Kiti pagrindiniai instrumentai – styginiai instrumentai, pavyzdžiui, H & AAmati 1612-ųjų metų smuikas ir elektroniniai instrumentai, pavyzdžiui, 1968-ųjų metų Subharchord II sintezatorius.

Ringve nacionaliniame muziejuje didelė instrumentų dalis yra tradiciniai Norvegijos muzikos instrumentai, pavyzdžiui, Hardangerio smuikas, bei įvairūs šalies kalnų ūkyje, medžioklėje ir svarbiose ceremonijose naudojami muzikos instrumentai. Be to, muziejuje yra ir tarptautinė ekspozicijų salė, kurioje muzikos instrumentai atstovauja visus pasaulio žemynus: Afriką, Aziją, Ameriką, Europą… Tarp šių svarbių kolekcijų pamatysite dėmesio vertus  instrumentus, kilusius  iš Tibeto, Indijos ir kitų įvairių šalių.

Parodų salės

Ringve nacionalinis muziejus susideda iš dviejų salių. Taip vadinama “dvaro rūmų” muziejaus salė, yra įrengta labai panašiai, kaip 1952 metais, kai ją atidarė Viktorija Bachke. Ši muziejaus dalis gali būti lankoma tik su vienu iš muziejaus gidų. Joje pasakojama, kaip vystėsi muzikos istorija nuo 1880-ųjų metų. Įvairūs kambariai pavadinti žinomų kompozitorių garbei. Dėl klimato sąlygų, šis pastatas atviras lankytojams tik vasaros mėnesiais.

“Klėties” muziejus, atidarytas 1999 metais, pasakoja apie įvairius muzikos istorijos reiškinius, pavyzdžiui, muzikos plėtrą visuomeniniame gyvenime; privačią muziką viduriniosios ir aukštesniosios klasės atstovų tarpe; naujos eros atsiradimą, prieš 300 metų sukūrus fortepijoną; džiazo augimą nuo 1948-ųjų; ir galiausiai, pirmojo dešimtmečio roko ir pop muzikos  istoriją.

Kaip pasiekiamas Ringve nacionalinis muziejus?

Ringve nacionalinis muziejus nuo Trondhaimo miesto centro pasiekiamas 3 ir 4 autobusais, autobusų tvarkaraščius rasite interneto svetainėje www.atb.no. Įėjimas į muziejų suaugusiems kainuoja apie 90 NOK, studentams ir suaugusiems – apie 70 NOK, vaikams – apie 40 NOK, grupėms taikomoas nuolaidos.

Pigūs skrydžiai į Trondhaimą

Pigius lėktuvų bilietų pasiūlymus į Trondhaimą, trečią pagal dydį Norvegijos miestą, siūlo tokios aviakompanijos kaip Lufthansa, Scandinavian Airlines ir Czech Airlines. Lėktuvai leidžiasi Trondhaimo Vaernes oro uoste. Nuo oro uosto kasdien kursuoja trys ekspres traukiniai ir keturis kartus per valandą – autobusai. Vaerne oro uostas yra palei Europos maršrutus E6 ir E14 ir jungiasi su Norvegijos nacionaliniu Nr. 705 keliu, kuris netrukus jungiasi su E6 greitkeliu.  Taksi, trumpalaikis ir ilgalaikis automobilių stovėjimas bei automobilių nuoma yra plačiai prieinama oro uoste. Platesnė informacija apie Vaerne oro uostą, interneto svetainėje www.avinor.no.