Respublikos aikštė Italijoje

Respublikos aikštė yra didžiulė, keturkampė aikštė Florencijos centre. Apsupta kavinių ir elegantiškų restoranų, aikštė laikoma aukštesniosios klasės miesto salonu ir dažnai yra teatras muzikantams bei gatvės artistams. Atvykę pigiais skrydžiais nepraeikite pro šalį, užsukite į aikštę ir išvyskite aikštės įspūdingiausią reginį – Arcone triumfo arką.

Respublikos aikštė – nuo senųjų laikų miesto centras

Respublikos aikštė yra didžiulė, keturkampė aikštė Florencijos centre. Apsupta kavinių ir elegantiškų restoranų, aikštė laikoma aukštesniosios klasės miesto salonu ir dažnai yra teatras muzikantams bei gatvės artistams. Nuo Romos laikų, Respublikos aikštė buvo miesto centras: čia stovėjo forumas, kur šiandien iškilusi Gausos kolona, čia susikerta ir du Romos keliai – Cardo ir Decumano, kurie buvo pagrindinės miesto centro gatvės. Viduramžiuose, Respublikos aikštė tapo prekybos centu, taip kaip Katedros aikštė – religiniu, o Signorijos aikštė – pilietiniu centrais. Aplink tankiai apgyvendintą turgavietę buvo statomi namai ir iškeliami aukšti bokštai. Respublikos aikštė pastatyta XIX–ojo amžiaus pabaigoje kaip ambicingo projekto, kurio tikslas buvo rekonstruoti istorinį Florencijos miestą, dalis. Atvykę pigiais skrydžiais nepraeikite pro šalį, užsukite į aikštę ir išvyskite aikštės įspūdingiausią reginį – Arcone triumfo arką.

Planai miestą padaryti šiuolaikišku

1865 metais, kuomet Florencija tapo Italijos karalystės sostine, buvo suklastoti didingi planai, atkurti istorinį miestą į šiuolaikišką, vertą šiuolaikinės vieningos Italijos. Planai įtraukė atviras aikštes, plačius bulvarus ir paminklinius pastatus. Istoriniai pastatai buvo laikomi senosios, padalintos Italijos simboliu ir turėjo būti nugriauti. 1871 metais Italijos sostinė pakeista į Romą, bet Florencija nusprendė žengti į priekį ir vykdyti planus. Vienos iš miesto labiausiai apgyvendintų teritorijų istoriniam centre griovimas prasidėjo 1885 metais. Netrukus buvo pradėta tarptautinė kampanija, kurios metu vyko protestai prieš projektą, kuriuose buvo piktinamasi dėl miesto istorinių pastatų sunaikinimo. Dėl visuomenės pasipiktinimo visoje Europoje, miestui pradėjo trūkti lėšų ir 1895 metais pertvarkymo projektas buvo sustabdytas. Tais laikas senasis getas ir senasis Vecchio turgus jau buvo sugriautas ir pakeistas erdviu plotu – Respublikos aikšte.

Atvykite, pamatykite, aplankykite

Šiandienė XIX – ojo amžiaus Respublikos aikštė, atvykusiems pigiais skrydžiais sukurs įdomų kontrastą su aikštę supančiomis istorinėmis siauromis alėjomis ir šimtmečių senumo pastatais. Vienintelis praeities likutis aikštėje – tai Abbondanza kolona – Gausos kolona.  Statula, esanti kolonos viršuje, simbolizuoja gausą ir yra XVIII–ojo amžiaus originalios statulos, projektuotos Giovanni Battista Foggini architekto, XX–ojo amžiaus kopija.

Aiškiausiai matoma aikštės struktūra yra triumfo arka, žinoma kaip Arcone arka. Ji pastatyta 1895 metais kaip rekonstravimo planų dalis. Užrašas, esantis ant arkos užsimena apie istorinių pastatų griovimą: išverstas užrašas teigia, jog „senajam miestui buvo suteikta kančios ir jis gražintas atgal į gyvenimą“.

Respublikos aikštė ribojasi su keletu populiarių kavinių. Atvykę pigiais skrydžiais, aplankykite bent vieną iš jų, pavadinimu Giubbe Rosse. Ji žinoma kaip labiausiai lankoma žinomų menininkų ir rašytojų kavinė, ypač XX amžiuje.

Nutraukti festivaliai ir likusi viena procesija

Kartu su aikštės nugriovimu ir atstatymu, vietovės festivalių tęstinumas buvo nutrauktas. Pavyzdžiui, Pali dei Barberi festivalis nutrauktas XIX amžiuje, kaip ir dvi Velykų dienos procesijos, kurios atvedė iki Scorppio del Carro festivalio – Brindellone procesija, kurioje vedami jaučiai iki šalia esančių Porta al Prato durų, ir procesija su ugnimi, iškilmingai apšviečianti šventųjų apaštalų bažnyčią.

Nuvykimas iki Respublikos aikštės

Respublikos aikštė pasiekiama autobusu. Pasirinkite autobusą numeriais C1 arba C2 iki Repubblica stotelės. Taip pat galite eiti pėsčiomis. Respublikos aikštė yra už 800 metrų nuo Firenze stoties ir už 300 metrų nuo Florencijos katedros.

Pigūs skrydžiai į Florenciją

Pigių skrydžių pasiūlymus į Florenciją, Italiją, teikia tokios aviakompanijos kaip Lufthansa, Austrian Airlines, Air Baltic ir kt. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Florenciją palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi Florencijos Aeroporto di Firenza oro uoste. Nuo oro uosto iki miesto centro galite vykti Ataf–Sita autobusais, taksi arba išsinuomoti automobilį. Platesnė informacija apie susisiekimą ir susisiekimo būdus nuo oro uosto teikiama oficialioje oro uosto interneto svetainėje www.aeroporto.firenze.it.