Quincy prekyvietė JAV

Quincy prekyvietė, kuri daugiau nei du šimtmečius buvo vienas iš Bostono socialinio gyvenimo centrų, šiandien yra vienas pagrindinių turistų traukos centrų, kuriame galima ne tik apsipirkti, bet ir skaniai papietauti ar stebėti čia vykstančius renginius.

Quincy prekyvietė Bostone

1630 metais įkurtas Bostono miestas yra vienas seniausių Jungtinių Amerikos valstijų miestų. Dažnai vadinamas Amerikos istorijos lopšiu, jis pasižymi dideliu skaičiumi istorinių paminklų. 20-ajame amžiuje į miesto bažnyčių bokštų panoramą įsiliejo dangoraižiai, jis tapo kosmopolitiniu miestu, pritraukiančiu daug turistų, įsigyjančių ir pigius lėktuvų bilietus į Bostoną. Klausiate, kokie gi lankytini objektai Bostone? Vienas iš jų – Quincy prekyvietė, kuri daugiau nei du šimtmečius buvo vienas iš Bostono socialinio gyvenimo centrų, šiandien ji yra vienas pagrindinių turistų traukos centrų.

Quincy prekyvietės istorija

Bostono pirmasis viešasis turgus, vadintas Faneuil aikšte (angliškai “Faneuil Hall”), stovėjo visiškai greta tos vietos, kur dabar stovi Quincy prekyvietė, pastatyta 1742 metais, kai Bostonas buvo dar visai jauna kolonija. Didmeninės prekybos turgus greitai tapo Amerikos piliečių susirinkimo vieta, bet ši vieta buvo daugiau nei apsipirkimo vieta. Būtent čia rinkosi didieji šalies patriotai, tokie kaip Semas Adamsas, kurstę laisvės dvasios aistras.

Kiek vėliau buvo pastatyta Quincy prekyvietė, suteikusi klestinčiai miesto apsipirkimo vietai daugiau erdvės. Naująją prekyvietę suprojektavo Aleksandras Parris, ji pastatyta buvusio sąvartyno, priklausiusio uostui, vietoje. Žmonių srauto paskirstymui suprojektuotos šešios naujos gatvės. Iš pradžių, Quincy prekyvietėje buvo prekiaujama daugiausia kiaušiniais, sūriu ir duonos gaminiais. Netrukus pasirodė mėsos ir daržovių pardavėjai.

Prekyvietės pastatas

Quincy prekyvietė driekiasi per du aukštus ir užima apie 27.000 kvadratinių pėdų plotą. 535 pėdų ilgio granito pastato interjero sienos sukurtos iš raudonų  plytų. Stačiakampio formos pastato rytų ir vakarų fasaduose – dorėninio stiliaus kolonos, jo centre – didelis variu padengtas kupolas, sukuriantis apvalią erdvę su pagrindiniais ir šalutiniais išėjimais.

Quincy prekyvietė šiandien

Quincy prekyvietė ir šiandien išlieka viena iš labiausiai lankomų turistinių vietų Bostone. Taip pat ji populiari tarp šioje svietovėje dirbančių žmonių, kurie čia gali greitai ir skaniai papietauti. Prekyvietėje veikia septyniolika restoranų ir barų, įskaitant keletą greito maisto restoranų. Pirkėjai gali mėgautis daugiau nei 100 parduotuvių, parduodančių ne tik suvenyrus ir kitus niekučius, bet ir talentingų vietos amatininkų darbus. Čia įsikūrę ir žinomų vardų drabužių parduotuvės, tokios kaip Victoria’s Secret, Ann Taylor ir kitos.

Quincy prekyvietėje yra scena, kuria vos ne  kasdien dalinasi pasaulinės klasės žonglieriai, klounai, magai ir  muzikantai. Kiaurus metus joje taip pat organizuojama daug renginių, įskaitant liepos mėnesį vykstančią uosto atidarymo ceremoniją, gatvės atlikėjų festivalį, vasaros koncertų seriją ir Kalėdų eglės apšvietimo ceremoniją.

Prekyvietė yra vos už penkių minučių kelio pėsčiomis nuo kitų lankytinų Bostono vietų: Naujojo Anglijos akvariumo,  Vaikų muziejaus, Paul Revere namo. Kitos lankytinos vietos, kurios maždaug 7-15 minučių atstumu: Bostono dailės muziejus, Senoji Šiaurės bažnyčia, Fenway parkas, Bostono viešieji sodai ir daug daug kitų.

Susisiekimas iki Quincy prekyvietės

Quincy prekyvietė patogiausia pasiekiama metro, vykstant žalia arba mėlyna linijomis iki Vyriausybės pastato, po to reikia paeiti pėsčiomis žemyn, link Miesto rotušės, Quincy prekyvietė bus visai šalia. Taip pat galima vykti oranžine linija, išlipti reikia šalia Blusų turgaus (angliškai “Haymarket”), ir praeiti šešių stiklinių bokštų Holokausto memorialą, už jo – Quincy prekyvietė.

Pigūs skrydžiai į Bostoną

Pigių lėktuvų bilietų pasiūlymus į Bostoną teikia tokios aviakompanijos kaip Scandinavian Airlines, Lufthansa ir kitos. Lėktuvai leidžiasi Bostono tarptautiniame Logan oro uoste, nuo miesto centro nutolusio tik apie 6 kilometrus. Nuo oro uosto galima vykti traukiniu (metro), viešaisiais autobusais, taksi ar išsinuomoti auotomobilį. Išsami informacija apie susisiekimą su Bostono centru pateikiama interneto svetainėje www.airwise.com.