Pilzeno zoologijos sodas Čekijoje

Pilzeno zoologijos sodas duris atvėrė dar 1963 metais ir yra antrasis pagal senumą zoologijos sodas šalyje. 1981 metais sodas buvo sujungtas su greta esančiu botanikos sodu, o 1996 metais įvykdžius rekonstrukciją gyvūnams buvo sudarytos tokios sąlygos, kokias jie natūralioje aplinkoje.

Pilzeno zoologijos sodas Čekijoje

Pilzeno zoologijos sodas duris atvėrė dar 1926 metais ir yra antras pagal senumą zoologijos sodas šalyje. Sodo istorija prasidėjo nuo nedidelių teritorijų skirtingose miesto vietose. Dabartiniame rajone botanikos sodas duris atvėrė 1961 metais, o greta 1963 metais įsikūrė ir Pilzeno zoologijos sodas. 1981 metais abu sodai buvo sujungti, sudarydami 21 hektaro teritoriją.

1996 metais buvo pradėtas Pilzeno zoologijos sodo atnaujinimas, kurio rezultatus matome šiandien. Atskiroms gyvūnijos rūšims buvo parinktos skirtingos spalvos, kurios jas atstovavo. Gyvūnai, kurie iki tol buvo laikomi dviejuose pastatuose sodo pradžioje, buvo suskirstyti į atskirus pogrupius ir apgyvendinti visoje teritorijoje. Šiandien Pilzeno zoologijos sodas didžiuojasi daugiau nei 1300 skirtingų gyvūnų rūšių. 2009–2011 metais Pilzeno zoologijos sodo lankytojų skaičius pasiekė 450000, o sodas buvo įrašytas į keturių geriausių zoologijos sodų sąrašą.

Tarp zoologijos sodo gyventojų galima paminėti raganosius, begemotus, gigantiškus vėžlius, lemūrus, šimpanzes, žirafas, tigrus, snieginius leopardus, pingvinus ir daugelį kitų. Pilzeno zoologijos sodas globoja virš 40 į Europos nykstančių gyvūnų sąrašą įrašytų gyvūnų. 2010 metais zoologijos sode buvo įrengta Azijos ir Afrikos gyvūnų ekspozicija. Pilzeno zoologijos sodas ypatingas tuo, kad stengiasi atkurti ir sudaryti tokias sąlygas gyvūnams, kokias jie turi natūralioje aplinkoje.

Bendroji informacija lankytojams

Pilzeno zoologijos sodas savo lankytojų laukia ištisus metus. Nuo balandžio iki spalio mėnesio sodas atidarytas nuo 8 valandos ryto iki 19 valandos vakaro (paskutiniai lankytojai įleidžiami 18 val.), o nuo lapkričio iki kovo mėnesio sodas atidarytas nuo 9 valandos ryto iki 17 valandos vakaro (paskutiniai lankytojai įleidžiami 16.30 val.). Įėjimo bilietas vasaros sezono metu suaugusiajam kainuoja 120 CZk, o žiemos sezonu – 90 CZK. Vaikams ir pensinio amžiaus žmonėms vasaros metu už įėjimą teks sumokėti 90 CZK, o žiemos metu – 60 CZK. Į kainą yra įskaičiuotas mokestis už įėjimą į Jurassic parką, kuris veikia nuo balandžio iki spalio mėnesio. Į zoologijos sodą draudžiama įsivesti šunis ar kokius kitus gyvūnus. Greta esančios stovėjimo aikštelės bilietas automobiliui kainuoja 40 CZK.

Atvykę pigiais ar tradiciniais skrydžiais ir apsilankę zoologijos sode, vizito metu galėsite pasistiprinti zoologijos sode esančiame Afrikos Kiboko restorane ar vienoje iš teminių kavinių. Vasaros mėnesiais nustatytomis valandomis zoologijos sode rengiami įvairūs gyvūnų pasirodymai.

Pigūs skrydžiai į Prahą

Pigius skrydžius į Čekijos sostinę Prahą vykdo aviakompanijos Czech Airlines, LOT, Aerosvit Airlines. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Prahą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi tarptautiniame Prahos Ruzynės oro uoste, kuris nuo miesto centro nutolęs apie penkiolika kilometrų. Kelionėje sugaišite maždaug 25–30 minučių, o didelių automobilių spūsčių atveju – apie 40 minučių. Visą informaciją apie oro uostą rasite tinklapyje www.prg.aero/en/.  Miesto centrą pasieksite autobusu, taksi ar nuomojamu automobiliu. Pigiausias būdas pasiekti Prahos centrą – autobusu. Bilietas į vieną pusę Jums kainuos maždaug 32CZk, o ekspreso autobusu – 50CZK. Bilietą įsigyti galite oro uosto viešojo transporto informaciniame kioske arba tiesiai pas vairuotoją, tačiau autobuse bilietas bus brangesnis. Jeigu į oro uostą atvykote naktį, Jums reikia rinktis 510 naktinio autobuso maršrutą, tada vykti į Divoká Šárka sustojimą, o iš ten sėsti į naktinį 51 numerio tramvajų, kuris nuveš Jus į miesto centrą. Nuvykti iš oro uosto į miesto centrą taksi automobiliu kainuoja maždaug 500-600CZK, rekomenduojame iš anksto su vairuotoju dar pasitikslinti kainą. Jeigu Prahoje užsisakėte nakvynę viešbutyje, pasidomėkite ar viešbutis nesiūlo pasiėmimo iš oro uosto paslaugos. Kaina svyruoja nuo 600 iki 1000CZK, tačiau kai kurie viešbučiai šią paslaugą teikia nemokamai. Iš Prahos Pilzeną pasieksite labai nesunkiai – kas valandą iš pagrindinės geležinkelio stoties (Praha – Hlavní nádraží ČD) kursuoja traukiniai. Kelionėje užtruksite maždaug 40 minučių.