Pilsner Urquell alaus darykla Čekijoje

Jeigu esate čekiško alaus mėgėjas, būtinai apsilankykite Pilsner Urquell alaus darykloje, esančioje Pilzeno mieste Čekijoje. Čia galėsite susipažinti su šio alaus istorija, išvysti gamybos procesą ir paragauti čia pat iš alaus statinių pilstomo tikrojo Pilsner Urquell.

Pilsner Urquell alaus darykla Čekijoje

Tikriausiai nėra nei vieno alaus mėgėjo, kuris nežinotų čekiškojo Pilsner Urquell alaus, turinčio gilias ir senas tradicijas, su kuriomis susipažinti siūlo Pilsner Urquell alaus darykla, esanti Pilzeno mieste. Darykloje galėsite išvysti Pilsner Urquell alaus gaminimo procesą, pasivaikščioti rūsių labirintuose, kur iki šiol daromas alus.

Pilzeno miestas, kuriame yra įsikūrusi Pilsner Urquell alaus darykla yra apskritai siejamas su Pilsner alaus stiliaus atsiradimu, o Pilsner Urquell pavadinimas buvo sugalvotas 1898 metais. Abu pavadinimai – Plzeňský Prazdroj ir Pilsner Urquell išvertus iš anglų kalbos reiškia „Fontano ištakos Pilzene“ arba kitaip tariant, „Pilsner alaus tikrasis šaltinis“. Pirmąjį alų subrandino Bavarijos aludaris Josef Groll dar 1842 metais. 1859 metais Pilsnerio alaus rūšis buvo užregistruota vietiniuose Komercijos ir prekybos rūmuose. 1898 metais buvo sukurta ir Urquell alaus rūšis, skirta pabrėžti, kad tai yra senesnis Pilsner alaus tipas. 1918 metais, žlugus Austrų imperijai, čekai perėmė valdymą, tuo pačiu pervadindami miestus, kompanijas ir prekes. 1989 metais, pasibaigus Komunizmo erai, Pilsner Urquell alaus darykla buvo performuota į akcinę bendrovę ir 1994 metais jai suteiktas Plzeňský Prazdroj pavadinimas.

Savo lankytojams Pilsner urquell alaus darykla siūlo aplankyti:

– Lankytojų centrą, kuriame išvys trumpą dokumentinį filmą apie šios rūšies alaus istoriją.

– Pilstymo patalpas, kurios yra vienos moderniausių visoje Čekijoje ir per valandą gali pripildyti iki 60000 alaus butelių.

– Naująją Pilsner Urquell ekspoziciją, kurioje išvys filmą apie šio tipo alaus gamybą, galės susipažinti su dalimi alaus ingredientų ir pamatyti kokia buvo istorinė alaus darykla XX amžiaus pradžioje.

– Pačią alaus daryklą, kurioje išvys Pilsner Urquell alaus gamybos procesą.

– Šlovės salę, kurioje pristatomi žinomiausi su alaus gamyba susiję objektai.

– Rūsius, kuriuose vyksta alaus degustacija. Čia ragaujamas nefiltruotas Pilsner Urquell alus, pilstomas tiesiai iš statinių. Degustacijoje gali dalyvauti asmenys, sulaukę 18 metų.

Bendroji informacija lankytojams

Pilsner Urquell alaus darykla lankytojų laukia ištisus metus. Balandžio–gruodžio mėnesiais darykla yra atidaryta nuo 10 valandos ryto iki 18 valandos vakaro, o sausio–kovo mėnesiais – nuo 10 valandos ryto iki 17 valandos vakaro. Įėjimo bilietas suaugusiajam kainuoja 80 CZK. Jeigu atvykote pigiais ar tradiciniais skrydžiais ir muziejų planuojate aplankyti su didesne grupe, būtina iš anksto atlikti rezervaciją el. paštu arba telefonu. Darykloje veikia speciali suvenyrų parduotuvė, kurioje galėsite įsigyti įvairiausių lauktuvių.

Pigūs skrydžiai į Prahą

Pigius skrydžius į Čekijos sostinę Prahą vykdo aviakompanijos Czech Airlines, LOT, Aerosvit Airlines. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Prahą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi tarptautiniame Prahos Ruzynės oro uoste, kuris nuo miesto centro nutolęs apie penkiolika kilometrų. Kelionėje sugaišite maždaug 25-30 minučių, o didelių automobilių spūsčių atveju – apie 40 minučių. Visą informaciją apie oro uostą rasite tinklapyje www.prg.aero/en/.  Miesto centrą pasieksite autobusu, taksi ar nuomojamu automobiliu. Pigiausias būdas pasiekti Prahos centrą – autobusu. Bilietas į vieną pusę Jums kainuos maždaug 32CZk, o ekspreso autobusu – 50CZK. Bilietą įsigyti galite oro uosto viešojo transporto informaciniame kioske arba tiesiai pas vairuotoją, tačiau autobuse bilietas bus brangesnis. Jeigu į oro uostą atvykote naktį, Jums reikia rinktis 510 naktinio autobuso maršrutą, tada vykti į Divoká Šárka sustojimą, o iš ten sėsti į naktinį 51 numerio tramvajų, kuris nuveš Jus į miesto centrą. Nuvykti iš oro uosto į miesto centrą taksi automobiliu kainuoja maždaug 500-600CZK, rekomenduojame iš anksto su vairuotoju dar pasitikslinti kainą. Jeigu Prahoje užsisakėte nakvynę viešbutyje, pasidomėkite ar viešbutis nesiūlo pasiėmimo iš oro uosto paslaugos. Kaina svyruoja nuo 600 iki 1000CZK, tačiau kai kurie viešbučiai šią paslaugą teikia nemokamai. Iš Prahos Pilzeną pasieksite labai nesunkiai – kas valandą iš pagrindinės geležinkelio stoties (Praha – Hlavní nádraží ČD) kursuoja traukiniai. Kelionėje užtruksite maždaug 40 minučių.