Pilnitzo pilis Vokietijoje

Pilnitzo pilies istorija prasidėjo dar XIV amžiuje, kai dabartinių rūmų vietoje buvo pastatytas gynybinis fortas. Vėliau Saksonijos valdovai rūmus dovanojo savo damoms ir nuolat juos perprojektuodavo bei dailindavo. Šiandien rūmuose veikia net keletas muziejų, o lankytojus iš susižavėjimo aikčioti verčia aplink dvarą esantis sodas.

Pilnitzo pilis Dresdene

Pilnitzo pilis (vok. Schloss Pillnitz) yra įsikūrusi vaizdingoje Drezdeno miesto vietovėje, Elbės upės pakrantėje prieš tai buvusio Pilnitzo kaimo vietoje. Pilnizto pilis buvo daugybės Saksonijos valdovų vasaros rezidencija, o taip pat garsėja tuo, kad čia 1791 metais buvo pasirašyta žymioji Pilnitzo Deklaracija. Visas pilies kompleksas sudarytas iš trijų pagrindinių pastatų: Rūmų prie upės (Wasserpalais), Viršutinių rūmų (Bergpalais), esančių ant kalvos ir Naujųjų Neoklasicizmo stiliumi pastatytų rūmų (Neues Palais), kurie sujungia pirmuosius du pastatus. Pilnitzo pilis yra apsupta nuostabaus parko. Šiandien Pilnitzo pilyje įsikūręs meno ir amatų muziejus (Kunstgewerbemuseum) bei Rūmų muziejus (Schlossmuseum). 

Dar XIV amžiuje šiandieninės pilies vietoje stovėjo gynybinis fortas. XVI-XVII amžiuje jis buvo praplėstas keturiais priestatais. 1694 metais Wettinų dinastijos atstovas Džonas Džordžas IV iš Saksonijos nupirko dvarą ir padovanojo jį savo damai Magdalenai Sibyllai. Netrukus abu savininkai numirė, o dvaras atiteko Džono broliui Augustui II Stipriajam, kuris ir vėl dvarą padovanojo vienai iš daugelio savo moterų – Anai Constantia iš Brockdorffo. Augustas II įsakė dvarą paversti rytietiška vasaros rezidencija, kurioje buvo numatyta rengti įvairiausius pokylius. 1720 metais pirmoji rūmų bažnyčia bei pastatai buvo pakeisti prabangiais Baroko stiliaus rūmais, kuriuos suprojektavo Matthaus Daniel Poppelmann ir Zacharias Longuelune. Iš pradžių, remiantis Poppelmano planais,  buvo pastatyti Rūmai prie Upės. 1725 metais architektas Zacharias Longuelune suprojektavo specialius laiptus iš Elbės upės į pakrantės dvarą. 1723-1724 metais beveik identiški laiptai buvo sukonstruoti š Aukštesniuosius rūmus. Maždaug tuo metu buvo pasodintas ir tarp dviejų rūmų esantis sodas. Visa Pilnitzo pilies rekonstrukcija tęsėsi iki 1725 metų, kol Augustas prarado susidomėjimą ir susikoncentravo ties kitais reikalais.

1765 metais Augusto Stipriojo provaikaitis Frederikas Augustas I iš Saksonijos paskelbė, kad Pilnitzo pilis bus jo vasaros rezidencija. Tuo metu kompleksą papildė Angliškasis sodas, Kiniečių sodas bei dirbtiniai griuvėsiai. Kai Grafaitės rūmai Pilnitzo pilyje 1818 metais gaisro metu buvo nuniokoti, Frederikas Augustas pavedė savo architektui Christianui Friedrichui Schurichtui paruošti Naujų rūmų projektą. Taip 1826 metais buvo pastatyti ir Naujieji rūmai. Pilnizto pilis kaip Wettinų dinastijos vasaros rezidencija buvo naudojama iki 1918 metų.

Šiandien Naujųjų rūmų muziejuje yra saugoma ekspozicija, pasakojanti apie karališkosios Saksonijos dinastijos laikus šioje vasaros rezidencijoje. Kolekcija pristatoma vienintelėje Dresdene neoklasicistinėje salėje, pastatytoje dar 1823 metais. Karališkoje virtuvėje eksponuojami originalūs valdovų puodai, keptuvės ir kiti virtuvės rakandai. Kadaise čia daugiau nei 27 virėjai ruošdavo valgį pilies šeimininkams. Katalikų koplyčia esanti Naujųjų rūmų rytinėje dalyje taip pat priklauso muziejui. Koplyčioje dailininko Carlo Christiano Vogel von Vogelstein nutapytos freskos pasakoja apie Mergelės Marijos gyvenimą.

Viršutiniuose rūmuose ant kalno saugomi baldai, keramikos gaminiai ir kiti objektai, kurie gali būti net iš XIII amžiaus. Čia lankytojai gali išvysti ir Augusto II sostą, o kai kuriuose kambariuose išlaikytas originalus dekoras.

Bendroji informacija apie Pilnitzo pilį

Pilnitzo pilis savo lankytojų laukia gegužės-spalio mėnesiais. Viršutiniai rūmai yra atidaryti nuo 10 valandos ryto iki 18 valandos vakaro visomis dienomis išskyrus pirmadienius. Rūmai prie upės yra atidaryti nuo 10 valandos ryto iki 18 valandos vakaro visomis dienomis, išskyrus antradienius. Įėjimo bilietas į parką, muziejus ir rūmus kainuoja 8 EUR suaugusiajam, vaikai iki 16 metų įleidžiami nemokamai, nuolaida taikoma pensinio amžiaus žmonėms, studentams bei grupėms. Jeigu švenčiate savo gimtadienį, tą dieną į muziejus bei rūmus būsite įleisti nemokamai. Įėjimas tik į aplink rūmus esantį parką – nemokamas. Parkas atidarytas nuo 6 valandos ryto iki sutemų.

Pigūs skrydžiai į Drezdeną

Pigius lėktuvų bilietus į Drezdeną, vieną žymiausių Vokietijos miestų, siūlo tokios aviakompanijos kaip Air Baltic ir Lufthansa. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Drezdeną palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi Drezdeno tarptautiniame oro uoste. Iki miesto centro galima vykti S-Bahn traukiniu, autobusu ar tramvajumi. Saksonijos pirmoji ir kol kas vienintelė požeminė stotis yra įsikūrusi terminalo pastate. S-Bahn 2-osios juostos dviaukščiai traukiniai tarp oro uosto ir miesto centro kursuoja maždaug kas 30 minučių. Oro uoste yra 4,300 parkavimo vietų, tad nuo/iki oro uosto galima vykti automobiliu (automobilių nuoma svetainėje www.dresden-airport.de) ar taksi. Jei ketinate vykti nuomotu automobiliu, miesto centras pasiekiamas A4 greitkeliu.