Pilies aikštė Italijoje

Pilies aikštė Turine, Italijoje, vietinių vadinama Piazza Castello, savo istoriją skaičiuojanti nuo 14 amžiaus antros pusės, buvo istorinis ir politinis miesto centras, kuriame vyko svarbiausi miesto įvykiai. Šiandien, apsilankę šioje aikštėje, galėsite tyrinėti jos istorinius architektūrinius paminklus ir apsilankyti įdomiuose muziejuose, į kuriuos tikrai verta užsukti.

Pilies aikštė – svarbiausia miesto vieta

Didelė, kvadrato formos aikštė, visada buvo istorinis ir politinis kiekvieno miesto centras, kuriame vyko svarbiausi miesto įvykiai ir urbanistiniai plėtros etapai. Pilies aikštė, Turino gyventojų vadinama Piazza Castello, savo istoriją skaičiuoja nuo 14 amžiaus antros pusės, kai Savoia-Acaia kunigaikščiai nusprendė nugriauti šalia pilies esančias miesto sienas ir sukurti erdvę, kuri būtų naudojama dinastijos renginiams. Ši erdvė tapo “aikšte” tik nuo 16 amžiaus pabaigos, architekto Ascanio Vittozzi (1587m.) dėka, kai jis sukūrė aikštės vakarinę dalį.

Pilies aikštės centre stovi senovinė Palazzo Madama pilis, nuo kurios ir kilo aikštės pavadinimas. Palazza Madama pilis apsupta trijų istorinių paminklų: priešais jos fasadą – all’Alfiere dell’Esercito Sardo (Vincenzo Vela meno kūrinys, sukurtas tarp 1857 ir 1859metų), pietuose – Cavalieri d’Italia (1923 metais sukurtas Pietro Canonica) ir į rytus – Emanuele Filiberto duke of Aosta (pagal 1937 metų Eugenio Baroni brėžinį).

Katedra…rūmai…muziejai

Pilies aikštė yra senoji Turino miesto vieta, kurioje išsidėstę daug miesto lankytinų objektų. Šioje srityje yra įsikūrę daug muziejų, o taip pat paminėtina ir Duomo di Torino el Cappella della Sacra Sindone, geriau žinoma kaip Torino bažnyčia, arba Jono Krikštytojo katedra, bei Šventosios drobės koplyčia. Prie šios bažnyčios yra prabangūs Karališkieji rūmai (itališkai “Palazzo Reale”), kurie tarnavo kaip karališkoji rezidencija nuo 1500-ųjų iki 19-ojo amžiaus vidurio. Be minėtų rūmų, Pilies aikštė taip pat yra Palazzo Madama, Prancūzijos princesės Marie Christine ir Sicilijos architekto Filippo Juvarra atstatyta pilis, o tuo pačiu ir Palazzo di Città rotušė.

Dalį aikštės užima ir Romos griuvėsiai, pagrindiniai jų yra Porta Palatina – senosios Romos miesto šiauriniai vartai, išsiskiriantys dvejais mūriniais bokštais. Netoliese yra ir dvi mažesnės bažnyčios, vadinamos Santi Martiri ir Santuario della Consolata. Įsigijus pigius lėktuvo bilietus į Turiną, jums patiks vaikščioti aplink aikštę ir tyrinėti rūmus, bei muziejus, į kuriuos tikrai verta užsukti. Iš paminėtinų muziejų yra Museo di Antichità, kuriame yra priešistorinio  meno kolekcijos ir artefaktai, datuojami nuo Romos imperijos laikų. Kitas, taip pat labai įdomus muziejus – Nacionalinis kino muziejus.

Palazzo Madama pilis

Palazzo Madama yra didelis istorinis pastatas Pilies aikštėje, kuris vertas žvilgsnio iš arčiau. Šioje pilyje dabar įsikūręs Museo Civico d’Arte Antica – Turino senovės meno muziejus. Lankydamiesi muziejaus pirmajame aukšte, sužinosite apie pastato ir jame esančių meno kūrinių istoriją. Ekskursija vyksta per keturis pastato aukštus, lyg keliaujant laiku: rūsyje yra Lapidario Médiévale – viduramžių mūrų kolekcija – akmens skulptūros ir juvelyriniai dirbiniai, pirmas aukštas daugiausia skirtas 15 amžiaus piliai ir viduramžių bei renesanso menui.  Lobių bokšte rasite Antonello da Messina “Žmogaus portretą”. Antrame aukšte -įvairių amžių dekoratyvinė dailė: keramika, dramblio kaulo dirbiniai, juvelyriniai dirbiniai, audiniai, stiklas, ir daug daugiau. Muziejus buvo įsteigtas 1861 metais, siekiant suburti ir išsaugoti Turino miesto paveldą vienoje vietoje.

Pigūs skrydžiai į Turiną

Ieškianties pigių lėktuvo bilietų į Turiną, Italiją, pigius skrydžius gali pasiūlyti tokios aviakompanijos kaip Lufthansa, Air Baltic, Aeroflot ir kitos aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Turiną palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi Turino tarptautiniame oro uoste. Visai netoli oro uosto yra geležinkelio stotis, iš kurios traukiniai kursuoja iki miesto centro maždaug kas 30 minučių, kelionė trunka apie 19 minučių. Iki miesto centro galima vykti ir maršrutiniu autobusu, taksi (kainuos apie 30 – 40 Eur), ar išsinuomoti automobilį.