Pilatus kalnas Šveicarijoje

Šveicarijos Alpėse esantis Pilatus kalnas siūlo daugybę pramogų savo lankytojams: dviračių trąsos, pasivaikščiojimo takai, nuostabūs alpių pievų, ežerų ir net 70 kitų viršukalnių vaizdai. Ekstremalių pojūčių mėgejai gali nusileisti ilgesne nei 1km ilgio bobslėjaus trąsa ar pasklandyti parasparniais. Į Pilatus kalną kylą stačiausia pasaulyje funikulieriaus trąsa.

Pilatus kalnas Šveicarijoje

Ar kada svajojote užkopti į aukštą kalną ir visu balsu sušukti, o tada klausytis, kaip aidi Jūsų balsas? Jeigu taip, būtinai nukeliaukite į Šveicariją ir pasikelkite į Pilatus kalną (2132m), kuris nuo Ciuricho miesto nutolęs maždaug 65km. Kvapą užims ne tik nuo kalno viršūnės atsiveriantys nuostabūs vaizdai, bet ir pats pakilimas – į Pilatus kalną veda stačiausia pasaulyje funikulieriaus trąsa. Pilatus kalnas suteiks Jums galimybę pamatyti dar  70 kalnų viršūnes bei net 5 ežerus, tarp kurių ir Liucernos ežeras.

Pats tinkamiausias metas apžiūrėti Pilatus – dar vadinamą Drakono kalnu – vasara. Tuo metu čia siūloma daugiausia pramogų – važinėjimas kalnuotomis dviračių trąsomis, nusileidimas nuo kalno vagonėliais ar moderniomis panoraminėmis gondolomis, taip pat jungtiniai turai į Pilatus kalną ir netoliese esantį Liucernos miestą. Kita šauni pramoga, kurią siūlo Pilatus kalnas – nusileidimas ilgiausia net 1415m Šveicarijoje bobslėjaus trąsa iš Fräkmüntegg. Trąsa veikia nuo gegužės iki spalio mėnesio, o nusileidimas kainuoja maždaug 8CHF. Pilatus kalne taip pat veikia didžiausias Šveicarijoje virvių parkas Pilatus Seilpark, su 10 įvairaus sudėtingumo ir ilgio trąsų. Mažiausių Pilatus kalno lankytojų laukia Pilu-Land šalis. Ažvalgos aikštelėje Pilatus kalno viršukalnėje yra įrengtos vaikų žaidimo, poilsio ir iškylų zono su stalais ir kėdėmis.

Pats pasikėlimas į Pilatus kalną taip pat pramoga, o kartais net ir išbandymas tiems, kas turi aukščio baimę. Stačiausias pasaulyje funikulierius iš Alpnachstad į Pilatus viršukalnę kyla net 48% statumo kampu. Pirmą kartą funikulierius-traukinys buvo atidarytas 1889m. ir tuo metu buvo varomas garo variklio pagalba. 1937m po atnaujinimo, funikulierius ėmė veikti elektros pagalba. Pakilimas į viršūnę užtrunka apie 30 minučių, nusileidimas – 40min. Traukinyje, pro kurio langus vasaros metu atsiveria nuostabūs žydinčių alpių pievų vaizdai,  telpa 40 žmonių.

Pilatus kalnas be abejo turi ką pasiūlyti ir gamtos mylėtojams. Organizacija ProPiliatus, kuri 2009 metais švęs savo veiklos šešiasdešimtmetį, saugo kalno augmeniją. pasivaikščiojimų po kalnus mėgėjams, organizacija nutiesė specialų taką, kuriame rasite informacinius stendus apie vietinę augmeniją vokiečių ir anglų kalbomis. Ant Pilatus kalno gyvenantys kalnų ožiai neretai tampa viena iš turistų atrakcijų. Gyvūnai šioje teritorijoje gyvena jau daugiau nei 40 metų. 1961-1969m. ant kalno buvo atvežta ir paleista 19 šių gyvūnų. Šiuo metu ant kalno gyvena maždaug 107 kalnų ožiai, o Šveicarijoje jų skaičius viršija 15000. Kalnų ožiai yra įtraukti į nykstančių Šveicarijos gyvūnų sąrašą.

Naudinga informacija apie Pilatus kalną

Norint apžiūrėti Pilatus kalną iš Ciuricho patogiausia atvykti į Liucerną, o iš ten keliauti viešuoju ar vandens transportu. Jeigu norite į kalną pasikelti vagonėliais, Jums reikia rinktis 1 troleibusą iš Liucernos geležinkelio stoties Kriens kryptimi. Išlipkite Linde/Pilatus sustojime, iki pasikėlimo vagonėlių bus likusios 5 min kelio peščiomis. Norėdami į kalną pasikelti funikulieriumi iš Liucernos stoties vykite į Alpnachstad traukiniu arba valtimi. Kelionė vandeniu užtruks maždaug 90 minučių. Jeigu iš Ciuricho keliaujate automobiliu, kelionės maršrutą galite rasti šioje nuorodoje.

Pigūs skrydžiai į Ciurichą

Lėktuvų bilietus į Šveicarijos miestą Ciurichą siūl0 aviakompanijos Aeroflot, Airbaltic, Air Berlin, Austrian Airlines, EasyJet, Finnair, LOT POlish Airlines, Lufthansa, Scandinavian Airlines ir kt. Aviakompanijos dažnai pasiūlo įvairių akcijų, kurių metu galite įsigyti pigių skrydžio bilietų. Lėktuvai leidžiasi Ciuricho (dar žinomo Kloteno vardu; IATA: ZRH) oro uoste, kuris nuo centro nutolęs maždaug 12km. Oro uoste, po pačiu terminalu, įsikūrusi traukinių stotis, siūlanti maršutus į daugelį Šveicarijos miestų, taip pat S-Bahn Ciuricho traukinių linijos (S2, S16) į miesto centrą, InterRegio ir Intercity linijos į Winterrthurą, Berną, Bazelį, Brigą, Liucerną ir kai kuriuos Vokietijos miestus. EuroCity linijos traukiniai kursuoja į Miuncheną. Persėdant į kitas jungtis centrinėje Ciuricho traukinių stotyje daugelį Šveicarijos miestų galima pasiekti per kelias valandas.