Piazza Armerina miestelis

Piazza Armerina miestelis – istorinis miestelis Sicilijoje

Piazza Armerina miestelis – tai gražus, istorinis miestelis, įsikūręs Sicilijos širdyje. Nors labiausiai jis garsėja pribloškiančio grožio mozaikomis Romana del Casale viloje, malonu pasivaikščioti ir jo vingiuotomis gatvelėmis su gražiais senoviniais pastatais. Pats Piazza Armerina miestelis, stūksantis ant kalvos, buvo pastatytas dviem etapais. Pirmąją jo dalį 10-ame amžiuje pastatė saracėnai, o vėliau, 15-ame ir 17-ame amžiuje išplėtė į pietryčius. Miestelyje yra daug nuostabių pastatų, įskaitant 18-ojo amžiaus katedrą, iškilusią kalvos viršūnėje ir dominuojančią mieste, elegantišką miesto rotušę ir didžiuosius senuosius rūmus Palazzo Trigona. Tiems, kurie mėgsta klajoti po siauras gatveles ir atrasti paslėptas įdomias vietas, siūlome užsukti į 13-ojo amžiaus sritį, esančią aplink Via Monte, netoli katedros.

Romana del Casale vila

Piazza Armerina miestelis, kuris labiausia garsėja Romana del Casale vila, būtent dėl šios unikalios struktūros pritraukia daug turistų, todėl ji verta žvilgsnio iš anksčiau. Šis stulbinantis romėnų kompleksas yra įrašytas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą dėl jame esančių sudėtingiausių ir didžiausių romėnų mozaikų pasaulyje.  Tradiciniais ar pigiais lėktuvo bilietais į Italiją atvykstantiems turistams sunku jas visas būtų suskaičiuoti, kadangi jų plotas apima 3535 kvadratinius metrus. Pastatyta 4-ame amžiuje, Romana del Casale vila, 12-ame amžiuje buvo palaidota po purvo nuošliauža ir, nors siekiant išsaugoti šį kompleksą buvo įdėta labai daug pastangų, beveik pilnai vila buvo atkasta 1950 metais, dalis jos vis dar yra palaidota.

Romana del Casale vila – tai didžiulis kompleksas, neabejotinai vertas Jūsų vizito ir tyrinėjimo. Geriausia iki jo vykti anksti ryte, o ypatingai vasarą, kai turistų srautai būna labai dideli. Kompleksą supantys takeliai yra labai siauri, tad žymiai patogiau grožėtis mozaikomis, kai kitų sužavėtųjų minių yra mažiau. Visi čia apsilankiusieji teigia, kad tai patirtis, kurios tiesiog neįmanoma praleisti – niekur kitur nepamatysite tokių mozaikų. Labai natūraliai ir tikroviškai atrodančios mozaikos leidžia pažvelgti į romėnų gyvenimą, kuris mažai kuriuose rūmuose senovėje buvo atspindimas. Ryškiausia ir žaviausia mozaika vadinama Bikini mergaitėmis, kurioje vaizduojamos romėnų kasdieniame gyvenime besitreniruojančios atletės. Mozaikose išvysite vaizduojamas gyvūnų ir keistų sutvėrimų scenas, medžioklės, cirko ir magiškojo pasaulio scenas. Kiekviena mozaika yra labai kruopščiai sukurta – iki menkiausių detalių. Apart mozaikų, viloje galima iš arčiau pažvelgti ir į romėnų namų išplanavimą – skirtingus kambarius ir jų paskirtį bei sužinoti, kaip gi iš tiesų gyveno turtingieji.

Kaip pasiekiamas Piazza Armerina miestelis?

Piazza Armerina miestelis iš Katanijos, Sirakūzų arba Enna miestelio lengvai pasiekiamas autobusais (artimiausias Enna miestelis, esantis 40 kilometrų atstumu). Žinoma, dar patogiau yra išsinuomoti automobilį ir laisvai sau keliauti po centrinę Siciliją bei apylinkes.

Pigūs skrydžiai į Kataniją

Į Katanijos Fontanarossa oro uostą (itališkai: Aeroporto di Catania-Fontanarossa Vincenzo Bellini, CTA), pigius skrydžius siūlo Air Baltic, Lufthansa, LOT Polish Airlines, Aeroflot ir kitos aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Kataniją palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Oro uostas yra patogiai įsikūręs netoli A19 greitkelio, jungiančio Kataniją su Palermu ir centrine Sicilija, o Europos kelias E45 veda į Sirakūzus pietuose. Iki Katanijos miesto centro ir centrinės geležinkelio stoties veža autobusai. Iš oro uosto į kitas salos dalis taip pat reguliariai kursuoja autobusai. Keleiviai, pageidaujantys daugiau komforto, gali vykti taksi, vežančiu į miesto centrą, jo apylinkes ir už jo ribų – kitas populiarias lankytinas vietas, įskaitant netoliese esančius Sirakūzus, Taorminą, Palermą ir Marsala kurortą.