Oslo žiemos parkas Norvegijoje

Oslo žiemos parkas skirtas viso šeimos reikmėms. Parkas, esantis vos už 30 minučių kelio nuo Oslo, siūlo gausybę pramogų tiek slidininkams, tiek snieglentininkams bei specialas trasas vaikams bei nepatyrusiems slidinėtojams. Ilgiausia parko trasa siekia 1400 m., o bendras visų trasų ilgis beveik 10 km. Nuvargusiems parko lankytojams siūloma atsikvėpti parko teritorijoje esančiose kavinėse.

Oslo žiemos parkas – slidinėti galima ir sostinėje

Vos už 20–30 minučių nuo Oslo centro yra įsikūręs Oslo žiemos parkas, skirtas žiemos pramogoms atvirame ore. Parkas įsikūręs vietovėje, esančioje 500 m. virš jūros lygio. Parkui priklauso 18 slidinėjimo trasų, skirtų įvairiam sportui. Čia galima čiuožinėti snieglentėmis, slidėmis, taip pat siūlomos specialios trasos vaikams bei pradedantiesiems ar neįgudusiems slidinėjimo entuziastams. Ilgiausia parko trasa siekia 1400 metrų, o bendras visų trasų ilgis siekia 10 km. Taip pat čia įrengtas speciali terasa slidinėti su kliūtimis, kuri pritaikyta tiek naujokams, tiek patyrusiems slidinėjimo su snieglentėmis asams. Tad Oslo žiemos parkas tinkama vieta visoms amžiaus grupėms bei įvairioms  lankytojų reikmėms.

Pramoga visai šeimai

Turistai, atvykę tradiciniais ar pigiais skrydžiais, Oslo žiemos parke gali praleisti visą dieną. Čia netrūksta pramogų nei trasose, nei aplink jas. Parke veikia slidinėjimo mokykla, kurios instruktoriai už papildomą mokestį gali apmokyti pirmą kartą atvykusius išbandyti šią, šiaurėje itin mėgstamą žiemos pramogą. Taip pat čia veikia slidinėjimo reikmenų nuomos punktai, kuriuose rasite visoms amžiaus grupėms ir įvairaus sudėjimo žmonėms pritaikytas slidininkų aprangas bei įrangą. Parke taip pat galima užkąsti ar rimčiau pavalgyti kavinėje bei pro didžiulius langus pasigėrėti nuostabia kalnų bei miškų panorama, ar patiems pasivaikščioti miškų takeliais. Nuvargusiems vaikams nuo 2 iki 7 metų yra įrengtas specialus žaidimų kambarys, tačiau vaikai jame vaikai turi būti prižiūrimi suaugusiojo. Dėl šeimai draugiškos aplinkos parką yra pamėgę ir vietiniai Oslo gyventojai, kurie čia atvyksta savaitgaliais atsipūsti po sunkios darbo savaitės.

Naudinga informacija

Atvykusiems į Oslą tradiciniais ar pasinaudojus pigių skrydžių pasiūlymais, verta žinoti, kad Oslo žiemos parkas dirba tik žiemos sezono metu. Savaitgaliais parkas veikia nuo 10 iki 17, o darbo dienomis nuo 10 iki 22 val.

Visos dienos bilietas į parką suaugusiajam kainuoja 425 kronas, vaikams iki 15 m. – 335. Populiariausias 2.5 valandos bilietas suaugusiajam kainuoja 320, vaikams – 265. Parkas taip pat siūlo ir pusės dienos (vidudienio arba vakaro) bilietus, kurie kainuoja beveik tiek pat, kiek ir 2.5 val. bilietas, tad šis variantas neskubantiems yra patrauklesnis. Turistams, įsigijusiems Oslo pasą“ taikoma 20 %  nuolaida įrangai išsinuomoti.

Pigūs skrydžiai į Oslą

Pigiais lėktuvo bilietais į Oslą prekiauja bendrovės SAS, Ryanair, Wizzair ir kitos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Oslą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Rygge oro uostas yra įsikūręs Norvegijos pietrytinėje dalyje, maždaug 70 km atstumu nuo šalies sostinės Oslo. Šiuo oro uostu daugiausiai naudojasi pigių skrydžių oro linijos. Skrisdami į Oslą greičiausiai atsidursite šiame oro uoste, todėl pravers informacija, kaip iš Rygge nuvykti iki sostinės.Iš Oslo į Rygge oro uostą važiuoja prie skrydžių pritaikyti Rygge-Ekspress autobusai. Kelionės trukmė – apie 60 min. Iš Oslo autobusų terminalo ekspresas išvažiuoja 2 val. 50 min. prieš kiekvieną skrydį. Tuo tarpu, iš oro uosto autobusas išvažiuoja 40 min. vėliau negu nusileidžia lėktuvas. Jeigu lėktuvas vėluoja, autobusas jo laukia. Vieta autobuse garantuota, jokios rezervacijos nereikalingos. Bilietus parduoda vairuotojas. Už juos sumokėti galite tik Norvegijos kronomis (NOK) arba kreditinėmis kortelėmis (Visa, MasterCard, Diners, AmEx). Bilieto kaina suaugusiam ir keliaujančiam į vieną pusę – 140 kronų, perkančiam bilietus iš karto į abi puses – 250 kronų. Vaikams, studentams ir senjorams bilietų kainos mažesnės. Prieš išvykstant iš Lietuvos, autobuso tvarkaraštį ir kainas rekomenduojama pasitikrinti kompanijos tinklalapyje – www.ryggeekspressen.no.