Oslo vasaros parkas Norvegijoje

Oslo vasaros parkas – tai pramogų parkas atvirame ore visai šeimai, atidarytas 2012 metais toje pačioje vietoje, kur žiemos sezoną veikia Oslo žiemos parkas. Čia galėsite pasivažinėti dviračiais įvairiomis trasomis arba laipioti medžiais, skrieti įspūdingomis zip linijomis.

Oslo vasaros parkas – pramogos visai šeimai

Oslo vasaros parkas atidarytas 2012 metų vasarą ir greitai tapo pamėgtas Oslo gyventojų bei svečių. Tai didžiausias pramogų parkas visoje Norvegijoje, įsikūręs ten pat, kur žiemą būna Oslo žiemos parkas, skirtas slidininkų bei snieglentininkų pramogoms. Taigi Oslo vasaros parkas yra vos 30 minučių nuo sostinės centro. Parkas siūlo dvi pagrindines pramogas – laipiojimą medžiais bei pasivažinėjimą dviračiais įspūdingomis trasomis su kliūtimis. Pramogos pritaikytos visų amžiaus grupių žmonėms, tai puiki pramoga visai šeimai.

Laipiojimas medžiais

Ši pramoga puikiai pažįstama daugeliui turistų, atvykstančių tradiciniais ar pigiais skrydžiais. Taip pat dauguma žino, kad kiekvienoje naujoje vietoje ši pramoga vis kitokia, sukurta vis kitokių, fizinės ištvermės reikalaujančių užduočių, kurios daugeliui padeda įveikti aukščio baimę bei skatina labiau pasitikėti savo jėgomis. Žinoma, laipiojant medžiais privaloma griežtai laikytis nurodymų, visada būti prisisegus karabinais ir elgtis atsakingai. Ši pramoga skirta įvairaus amžiaus žmonėms, parke yra kelios trasos, suskirstytos pagal ūgio grupes, mažiausieji gali linksmintis vos per pusantro metro nuo žemės pakilusiose trasose, o visi, esantys aukštesni nei 140 cm., gali kopti į sudėtingiausias trasas, kurios gali būti įrengtos  25 metrų ar net didesniame aukštyje.

Turistams, jau buvusiems tokio tipo pramogų parkuose, labai patinka vadinamosios zip linijos, kuriose prisikabinus specialia įranga, yra laisvai skriejama stipriai įtempta virve. Tuo metu galima bent trumpai pasigėrėti gamtos apsuptimi, o kartu jauninančiu skrydžiu. Oslo vasaros parkas siūlo lankytojams, atvykusiems tradiciniais ar pigiais skrydžiais, maždaug 900 m. zip linijų, kurių ilgiausia – 230 metrų.

Dviračių trasa

Tai įspūdingos trasos, kuriose gausu įvairių natūralių bei suformuotų kliūčių. Visiems, užsisakiusiems šią paslaugą, tenka važiuoti miško takeliais, kalvotais žvyrkeliais bei tiesiomis linijomis, kur galima pasiekti didelį greitį.  Kol kas Oslo vasaros parkas yra įrengęs 4 trasas, skirtas skirtingą pasirengimą turintiems lankytojams.  Nepatyrę dviratininkai ar vaikai gali mėgautis nesudėtinga trasa, o BMX asai gali važinėti sudėtingiausia trasa, kurioje tikrai patirs kvapą gniaužiančių akimirkų. 2013 metų vasaros sezoną parko administracija planuoja atidaryti specialią BMX trasą vaikams.

Naudinga informacija

Turistams, atvykusiems tradiciniais ar pasinaudojusiems pigių skrydžių pasiūlymais, verta žinoti, kad Oslo vasaros parkas dirba tik vasaros sezono metu, parko dalis, kurioje laipiojama medžiais, visomis dienomis, išskyrus sekmadienį, dirba nuo 10 iki 19 val., o sekmadienį iki 18 val. Dviračių trasa dirba tik tris dienas per savaitę. Antradieniais 10 iki 19 val., o savaitgaliais iki 18 val. Bilietus į parką galima įsigyti likus ne mažiau nei 2 valandoms iki uždarymo.

Įėjimas į kopinėjimo medžiais pramogų parką vaikams, kurių ūgis nesiekia 110 cm., kainuoja 180 kronų, vaikams nuo 110 iki 140 cm. – 240, o visiems kitiems bet kokio amžiaus žmonėms, kurių ūgis yra daugiau nei 140 cm., – 290. Į bilieto kainą įeina ir visų lankytojų mokymai, kaip atsakingai ir saugiai elgtis parke.

Bilietas į dviračių trasą darbo dienomis kainuoja 230 kronų, o savaitgalį – 255. Vienas pakilimas funikulieriumi į viršų papildomai kainuoja 65 kronas.  Nuomos punktuose turistai gali išsinuomoti visą reikalingą įrangą bei apsaugas.

Pigūs skrydžiai į Oslą

Pigiais lėktuvo bilietais į Oslą prekiauja bendrovės SAS, Ryanair, Wizzair ir kitos.  Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Oslą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Rygge oro uostas yra įsikūręs Norvegijos pietrytinėje dalyje, maždaug 70 km atstumu nuo šalies sostinės Oslo. Šiuo oro uostu daugiausiai naudojasi pigių skrydžių oro linijos. Skrisdami į Oslą greičiausiai atsidursite šiame oro uoste, todėl pravers informacija, kaip iš Rygge nuvykti iki sostinės. Iš Oslo į Rygge oro uostą važiuoja prie skrydžių pritaikyti Rygge-Ekspress autobusai. Kelionės trukmė – apie 60 min. Iš Oslo autobusų terminalo ekspresas išvažiuoja 2 val. 50 min. prieš kiekvieną skrydį. Tuo tarpu, iš oro uosto autobusas išvažiuoja 40 min. vėliau negu nusileidžia lėktuvas. Jeigu lėktuvas vėluoja, autobusas jo laukia. Vieta autobuse garantuota, jokios rezervacijos nereikalingos. Bilietus parduoda vairuotojas. Už juos sumokėti galite tik Norvegijos kronomis (NOK) arba kreditinėmis kortelėmis (Visa, MasterCard, Diners, AmEx). Bilieto kaina suaugusiam ir keliaujančiam į vieną pusę – 140 kronų, perkančiam bilietus iš karto į abi puses – 250 kronų. Vaikams, studentams ir senjorams bilietų kainos mažesnės. Prieš išvykstant iš Lietuvos, autobuso tvarkaraštį ir kainas rekomenduojama pasitikrinti kompanijos tinklalapyje – www.ryggeekspressen.no.