Old Trafford stadionas Anglijoje

Old Trafford stadionas – vienos populiariausių pasaulyje futbolo komandų „Manchester United“ namai. Antras pagal dydį Anglijoje stadionas talpina beveik 76 tūkst. žiūrovų ir visuomet būna užpildytas emocingų „raudonųjų velnių“ sirgalių.

Old Trafford stadionas: stadiono istorija

Šiaurės vakarų Anglijoje įskūręs Mančesteris – pramoninis miestas. Jį visame pasaulyje išgarsino gyva legenda tapusi „Manchester United“ futbolo komanda. Daugkartinė Anglijos čempionė ir taurių laimėtoja, tris kartus UEFA Čempionų lygos nugalėtoja „United“ ekipa prisiekusių gerbėjų turi visuose planetos kampeliuose. Įsigiję pigių skrydžių bilietus žmonės į Mančesterį vyksta pasižiūrėti „raudonaisiais velniais“ pravardžiuojamų futbolininkų rungtynių, o jei varžybų ir kelionės datos nesutampa, būtinai stengiasi aplankyti „United“ namus. Tai – senutėlis Old Trafford stadionas. Sunku patikėti, tačiau šiam stadionui jau daugiau nei 100 metų. Garsiausia Mančesterio komanda Old Trafford stadione namų rungtynes žaidžia nuo 1910 m.! Tiesa, 1941-1949 m. stadionas buvo uždarytas dėl II pasaulinio karo metais nacių numestų bombų padarytos žalos. Vėliau jis rekonstruotas dar du kartus – 1990 ir 2000 m. Nors stadione šeimininkauja „Manchester United“, keletą rungtynių jame yra sužaidusi ir Anglijos rinktinė. Čia vyko 1966 m. Europos čempionato ir 1996 m. pasaulio čempionato varžybos, taip pat 2003 m. UEFA Čempionų lygos finalas, kuriame triumfavo italų „Milan“ klubas. Pagal dydį Old Trafford stadionas užima antrąją vietą Anglijoje. Daugiau žiūrovų – 90 tūkst. – talpina tik Londono „Wembley“ stadionas.

Old Trafford dvasia – muziejuje

Visiškai nesvarbu, esate ar nesate „Manchester United“ komandos gerbėjas. Jei jau įsigijote pigius lėktuvo bilietus į Mančesterį, nepraleiskite progos apsilankyti Old Trafford stadione. Kadangi bilietų į pačias rungtynes įsigyti nėra lengva (dauguma jų  atitienka „United“ fanų klubo nariams), klubas siūlo unikalią galimybę į stadioną patekti paprastą dieną: Old Trafford stadione veikia „Manchester United“ muziejus ir „raudonoji“ kavinė, visuomet laukianti lankytojų. Puikios kokybės futbolo veją supančios keturios didingos stadiono tribūnos, kurių viena pavadinta ilgamečio komandos trenerio sero Alekso Fergussono vardu, žaidėjų persirengimo kambariai, tunelis, skirtas išbėgti į aikštę, gausi „United“ trofėjų kolekcija, istorinės nuotraukos, vaizdo įrašai… Pasipuikuoti „raudonieji velniai“ tikai turi kuo – juk klubas įkurtas dar 1878-aisiais metais. O jeigu norite įsigyti suvenyrų, visų pigių skrydžių mėgėjų paslaugoms –  firminė „Manchester United“ parduotuvė.

Stadiono išorėje – legendų statulos

Old Trafford stadionas įspūdingas ne tik iš vidaus. Šalia jo galima nusifotografuoti greta garsiosios „United trejybės“ statulos. Joje įamžintos trys klubo legendos – seras Bobby Charltonas, Georgas Bestas ir Denisas Low. Be to, tiesiai į šią trijulę žvelgia dar viena legendos statula – šalia stadiono pagerbtas ir ilgametis Mančesterio ekipos strategas seras Matt Busby. Jis komandai vadovavo 1945-1969 m.

Muziejaus darbo laikas ir kainos

Kiekvieną savaitės dieną, išskyrus rungtynių dienomis, veikiantis muziejus duris atveria 9 val., o uždaromas 17 val. Dėl šios priežasties, prieš atvykstant į Old Trafford stadioną rekomenduotina pasitikrinti, ar jūsų pasirinktą dieną nevyks rungtynės. Patys britai bilietus siūlo įsigyti iš anksto ir internetu, vos tik įsigijus pigų skrydį. Apsilankymas muziejuje ir turas po stadioną suaugusiam asmeniui kainuoja apie 15 svarų sterlingų. Bilietas studentams kainuoja 13 svarų. Vaikai iki penkių metų įleidžiami nemokamai. Jei norite mokėti mažiau, galite rinktis tik apsilankymą muziejuje, kuris suaugusiam asmeniui kainuoja apie 11 svarų. Muziejus siūlo rinktis ir specialias programas, skirtas įvairaus amžiaus žmonėms. Norintys gali užsisakyti specialią programą-turą, kuri prasideda plaukimu barža Mančesterio kanalais, o baigiasi viešnage stadione ir muziejuje. Plačiau apie „Old Trafford“ muziejų ir siūlomas galite pasiskaityti oficialiame „Manchester United“ tinklapyje www.manutd.com.

Kelionė į Old Trafford

Rungtynių dienomis iš Mančesterio Piccadilly stoties Old Trafford stadionas pasiekiamas  specialiu traukiniu. Jums reikia išlipti Manchester United Football Ground stotyje, kuri kitomis dienomis būna uždaryta. Kitomis dienomis Old Trafford stadionas pasiekiamas autobusais. Iš miesto centro link Old Traffordo kursuoja 255, 256 ir 263 autobusai (reikia išlipti Sir Matt Busby Way stotelėje),  jums taip pat tinka ir 250 bei X50 maršrutais važinėjantys autobusai (Wharfside Way).

Pigūs skrydžiai į Mančesterį

Į Mančesterio oro uostą (Manchester Airport, MAN), pigius skrydžius siūlo Ryanair, Jet2.com, EasyJet,  Finnair, Aer Lingus, Skyways, Monarch aviakompanijos. Iš oro uosto į įvairias Mančesterio miesto vietas visą parą kursuoja autobusai. Internetu iš anksto užsakytas bilietas į Mančesterio autobusų stotį jums kainuos apie 4 svarus sterlingų. Į miesto centrą galima atvykti ir traukiniu, tačiau jo bilietai įprastai yra brangesni.