Nesebaro miestelis Bulgarijoje

Vienas iš turistų lankomiausių Bulgarijos objektų – nuostabaus grožio Nesebaro miestelis, laikomas vienu iš pačių seniausių Pietryčių Europoje. Svečius Nesebaras vilioja ne tik savo antikinės architektūros palikimu, bet ir nuostabiais smėlio paplūdimiais. Paklaidžiojus žaviomis Nesebaro gatvelėmis, jau po kelių minučių galima pūkštelėti į maloniai šiltą, bet gaivinantį Juodosios jūros vandenį. Tikra pasaka!

Nesebaro miestelis – Bulgarijos perlas

Nors istorikų pateikiami duomenys, kada Nesebare apsigyveno pirmieji žmonės, skiriasi, visuotinai sutariama, jog šis miestelis yra vienas iš pačių seniausių Pietryčių Europoje. Vienų šaltinių teigimu, žmonės Mesembrijoje (senasis Nesebaro pavadinimas) įsikūrė 2 tūkst. metų iki mūsų eros pradžios, kiti mini dar įspūdingesnius skaičius. Konkrečiai aišku tai, jog nedideliame pusiasalyje stovintis miestelis ilgainiui tapo graikų kolonija ir ėmė garsėti kaip turtingas prekybos ir amatų centras, o pačius geriausius savo laikus išgyveno Bizantijos imperijos valdymo metais. XV a., po turkų okupacijos, Nesebaro klestėjimas buvo pristabdytas, tačiau miesto architektūrinio palikimo atėjūnai nesunaikino. Bulgarijos dalimi Nesebaro miestelis tapo tik XIX a. pabaigoje.

Įspūdingas architektūrinis paveldas

Senasis Nesebaras įsikūręs 850 m ilgio ir 350 m pločio pusiasalyje, kurį su žemynu jungia tik siaurutis sausumos ruožas. Šiandien tai yra vienas pačių populiariausių objektų tarp pigius lėktuvo bilietus įsigijusių ir į Bulgariją atvykusių turistų. 1983 m. į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas Nesebaro miestelis žmones traukia įstabiu savo architektūriniu palikimu. Nedideliame miestelio plote stūkso gausybė senų pastatų, antikinių griuvėsių, šimtmečius menančių cerkvių (Šv. Jono Krikštytojo,  Šv. Stepono, Šv. Arkangelų Mykolo ir Gabrieliaus, Šv. Teodoro ir kt.). Visgi daugiausia turistų dėmesio sulaukia originalios formos, 5-6 a. statytos šv. Sofijos cerkvės liekanos. Žavesio miesteliui prideda ir siauros jo gatvelės, vingiuojančios tarp itin specifinių medinių namų. Gatvelėse gausu įvairių parduotuvėlių, kavinukių, turistus vilioja margaspalvius suvenyrus, rankdarbius, rūbus ir visokias kitokias smulkmenėles siūlantys gatvės prekeiviai.

Sukaitote? Šokite į Juodąją jūrą!

Būtina paminėti, kad dieną vaikštinėjant Nesebaro gatvelėmis karštis neretai tampa sunkiai pakeliamas. Dėl šios priežasties su savimi visuomet būtina turėti vandens atsargų. Tiesa, atsigerti galima ir iš gatvėse stovinčių vandens kranų. Be abejo, atsigaivinti galima ir miestelį supančios Juodosios jūros bangose. Laipteliais nusileidus iš Nesebaro senamiesčio, beveik iš karto atsiduriama nuostabaus grožio paplūdimiuose. Vienintelė problema, jog šešėlį juose rasti nėra paprasta, o už vietinių verslininkų siūlomus gultus su skėčiais reikia mokėti, ir gana nemažą sumą. Tačiau žavi aplinka ir mintis, kad išsimaudęs po kelių minučių ir vėl galėsi žingsniuoti senutėliu Nesebaro gatvelių grindiniu, atperka visus nesklandumus.

Visai greta – kurortas Saulėtas Krantas

Nesebaro miestelis itin jaukus ir vakaro metu. Vakarėjant čia atgyja maitinimo įstaigų verslas, gatvėse stoviniuojantys padavėjai maloniai kviečia užsukti ir užkasti į jaukias kavinukes ir restoranėlius, pasižyminčius tuo, jog iš beveik visų jų atsiveria puikus Juodosios jūros vaizdas. Be abejo, Nesebaras turi ir vadinamąjį „naujamiestį“. Tai jau nebe pusiasalis, o žemyninė dalis, pasižyminti viešbučių gausa. Tiesa, vakaro metu interaktyvių pramogų Nesebare nėra daug. Norintys pašėlti gali vykti į visai greta esantį bene garsiausią Bulgarijos kurortą – Saulėtą krantą, kuriame linksmybės nenutrūksta visą parą.

Kaip atvykti į Nesebarą?

Pigius lėktuvo bilietus įsigijusiems ir į Burgasą atskridusiems turistams Nesebaro miestelį patogiausia pasiekti reguliariai kursuojančiais autobusais. Iš pagrindinės  miesto autobusų stoties (Yug) jie kursuoja nuo 6 val. ryto iki maždaug 21 val. vakaro. Nesabaras nuo Burgaso nutolęs kiek daugiau nei 30 km. Kelionė autobusu į vieną pusę užtrunka apie 45 min. ir kainuoja apie 6-7 Bulgarijos levus (apie 3-3,5 euro). Pasiekti Nesebarą itin patogu ir iš populiariojo Saulėto Kranto (Sunny Beach) kurorto. Iš jo į miestelį nuolat kursuoja viešasis transportas – autobusai (1 ir 8 nr.), tačiau galima rinktis ir kur kas egzotiškesnę kelionę laiveliu arba įsėsti į turistų nuolat laukiantį taksi automobilį.

Pigūs skrydžiai į Burgasą

Į Burgaso oro uostą (Летище Бургас, BOJ) pigius lėktuvo bilietus siūlo Aer Lingus, SmartWings, Ural Airlines, Wizz Air ir kitos aviakompanijos. Oro uostas įsikūręs 10 kilometrų į šiaurės rytus nuo Burgaso miesto, kurį pasiekti galima maždaug kas pusvalandį kursuojančiu visuomeniniu transportu – autobusais. Plačiau pasiskaityti apie Burgaso oro uostą ir rasti iš jo į miesto centrą kursuojančių autobusų tvarkaraštį galite oficialioje oro uosto interneto svetainėje www.bourgas-airport.com.