Neandertaliečių muziejus Vokietijoje

Neandertaliečių muziejus Diuseldorfe – unikalus, dėmesį prikaustantis, muziejus. Pigiais skrydžiais atvykę į Neandertaliečių muziejų, namo grįšite kupini nepakartojamų įspūdžių, kuriuos paliks šis įspūdingas muziejus. Jame eksponuojami originalūs kaulų fragmentai ir neandertaliečių skeletai. Na o neandertaliečių vyrų ir moterų sukurti modeliai tokie tikroviški, kad nelabai išsiskiria iš lankytojų minios. Neandertaliečių muziejus suteiks Jums galymybę pažvelgti į žmogaus evoliucijos istoriją, nuo prieš 4 milijonus metų Afrikoje atsiradusių gyventojų iki pat šių dienų.

Neandertaliečių muziejus

Neandertaliečių muziejus (angl. Neanderthal-Museum) buvo įkurtas 1996 m. netoli vietos, kurioje 1856  m. buvo rastas priešistorinių laikų skeletas. Pora karjeruose dirbančių vyrų, atrado kaulus kuomet skaldė oloje akmenis. Jų radinys buvo akivaizdžiausias žmogaus palaikų įrodymas. Palaikus išgabenus iš karjero, darbininkai tęsė darbus, ola po kiek laiko buvo užversta tonomis žvyro ir pamiršta. Tačiau 1996 m. netoli tos vietos išaugo naujas pastatas, kuriame buvo įkurtas Neandertaliečių muziejus.

Neandertaliečių muziejus didžiuojasi savo eksponatais

1997 ir 2000 m. archeologai nusprendė dar kartą atlikti kasinėjimus vietoje, kurioje buvo atrasti pirmieji pirmykščių žmonių kaulai. Kasinėjimai davė vaisių – buvo atrasta dar daugiau kaulų to paties vyro, kurio kaulai buvo atrasti 1856 m. Negana to, toje pačioje vietoje buvo rasti moters ir vaiko kaulai. Visi jie dabar eksponuojami muziejuje.

Savo 10-ies metų jubiliejaus proga, 2006 m. muziejuje pasirodė visiškai nauja ekspozicija. Pasitelkus naujas meno technologijas, buvo sukurti kuo tikslesni neandertaliečių – vyro, moters ir vaiko – atvaizdai, bei jų gyvenimo sąlygos.

Neandertaliečiai nėra vieninteliai eksponatai, prikaustantys dėmesį muziejuje. Neandertaliečių muziejus suteiks Jums galimybę pažvelgti į žmogaus evoliucijos istoriją, nuo prieš 4 milijonus metų Afrikoje atsiradusių gyventojų iki pat šių dienų. Muziejuje galėsite išvysti tam tikras temines ekspozicijas: gyvenimas ir išlikimas, įrankiai ir žinios, mitai ir religijos, mityba ir aplinka, komunikacijos ir visuomenė. Akivaizdu tai, kad Neandertaliečių muziejus tikrai nepaliks nė vieno abejingo.

Ekskursijos muziejuje pradžia – pirmas aukštas. Jame išdėstyti originalūs kaulų fragmentai ir neandertaliečių skeletai. Na, o neandertaliečių vyrų ir moterų sukurti modeliai tokie tikroviški, kad nelabai išsiskiria iš lankytojų minios.

Neandertaliečių muziejus gali pasigirti ir audio ekspozicijomis. Jame išvysite didžiules ausis, prilipdytas prie sienos, o priėję arti prie jų, Jūs galėsite išgirsti sunkiai įsivaizduojamą šalčio ar debesų garsą.

Muziejuje eksponuojami neandertaliečių kaulai, palyginami su šiuolaikinio žmogaus kaulais. Ši ekspozicija parodo, kad neandertalietis buvo fiziškai gerokai stipresni už šio laikmečio žmogų.

Suteikiama išsami informacija apie eksponatus

Jeigu viena iš Jūsų savybių yra smalsumas, šiame muziejuje Jūs jį patenkinsite su kaupu, ypač jeigu kalbate vokiškai. Neandertaliečių muziejuje yra mokslinių tyrimų dėžės, kurias atidarę Jūs rasite dokumentus su informacija apie mokslinių tyrimų priemones, kuriomis atlikdami įvairiausius tyrimus naudojasi archeologai ir antropologai . Prie kiekvienos mokslinių tyrimų dėžės yra kompiuteris, kuris suteikia dar išsamesnę informaciją apie tyrimus bei, kokie tolesni tyrimai bus atliekami vienoje ar kitoje srityje. Deja, kompiuteriuose informacija pateikiama vokiečių kalba. Bet, jeigu suprantate vokiškai, be didelio vargo galėsite sužinoti Jus dominančią informaciją.

Naudinga informacija

Pigiais ar tradiciniais skrydžiais atvykę į Diuseldorfą, Neandertaliečių muziejų rasite adresu: Talstraße 300 40822 Mettmann. Iš Diuseldorfo oro uosto vykite traukiniu S 28 (platforma 13) į Metmaną. Iš Metmano stoties iki muziejaus važiuokite autobusais 741 ar 743. Vykstanties nuomotu ar nuosavu automobiliu reikėtų žinoti, kad daugelis navigacijos sistemų nepripažįsta muziejaus adreso (Talstrasse 300). Tokiu atveju, tiesiog įvesti Talstrasse, o tada sekite kelio ženklus, vedančius į muziejų.

Neandertaliečių muziejus lankytojus priima nuo antradienio iki sekmadieniais 10.00 – 18.00 val. Neandertaliečių muziejus nedirba pirmadieniais.

Pigūs skrydžiai į Diuseldorfą

Pigiais lėktuvų bilietais į Diuseldorfą prekiauja Aer Lingus, Air Berlin, airBaltic, Austrian Airlines, EasyJet, Eurovings, Finnair, LOT Polish Airlines ir kitos aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Diuseldorfą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data.Pigių skrydžių aviakompanijų lėktuvai leidžiasi Diuseldorfo oro uoste (Flughafen Düsseldorf International, DUS), įsikūrusiame apie 7 km nuo Diuseldorfo miesto centro ir apie 20 km nuo Eseno miesto centro. Tai – trečias pagal dydį Vokietijos oro uostas. Diuseldorfo centrą iš oro uosto galima pasiekti traukiniais bei autobusais (maršrutas 721 ir kt.). Plačiau apie Diuseldorfo oro uostą galima pasiskaityti oficialioje jo svetainėje www.duesseldorf-international.de.