Nacionalinis jūrų muziejus Anglijoje

Nacionalinis jūrų muziejus Grinviče, Anglijoje, yra pagrindinis jūrų muziejus Jungtinėje Karalystėje ir gali būti laikomas didžiausiu tokios rūšies muziejumi pasaulyje. Nacionalinis jūrų muziejus savo nuosavybėje turi svarbiausią pasaulyje Britanijos jūros istorijos kartografiją, manuskriptus, kurie apima oficialius valstybinius archyvus, laivo modelius ir planus, mokslinius ir laivybos įrankius, chronometražo ir astronomijos įrankius. Pasinaudoję pigiais ar tradiciniais skrydžiais, muziejuje pamatysite kolekciją, kuri taip pat apima daiktus iš Vokietijos po Antrojo pasaulinio karo – laivo modelius ir paveikslus.

Nacionalinis jūrų muziejus

Muziejus buvo įkurtas 1934 metais. Nacionalinis jūrų muziejus Grinviče, Anglijoje, yra pagrindinis jūrų muziejus Jungtinėje Karalystėje ir gali būti laikomas didžiausiu tokios rūšies muziejumi pasaulyje. Nacionalinis jūrų muziejus yra nežinybinė viešoji įstaiga, remiama kultūros, žiniasklaidos ir sporto departamento.

Jau nuo ankstyviausių laikų Grinvičas  siejosi su jūra ir laivininkyste. Tai buvo prieplauka romėnams. Henry VIII gyveno čia. Karinio jūrų laivyno šaknys glūdi šiame uosto rajone. Charles II 1675 metais įsteigė Karališkąją Observatoriją, kad galėtų išsiaiškinti vietų ilgumas. Grinvičas ilgai buvo astronominio studijavimo centras.

Nacionalinis jūrų muziejus savo nuosavybėje turi svarbiausią pasaulyje Britanijos jūros istorijos, susidedančios iš daugiau kaip dviejų milijonų dalykų, taip pat ir  jūros meno, kartografiją, manuskriptus, kurie apima oficialius valstybinius archyvus, laivo modelius ir planus, mokslinius ir laivybos įrankius, chronometražo ir astronomijos įrankius.

Nacionalinis jūrų muziejus turi didžiausią pasaulyje jūros istorijos informacinę biblioteką, kuri apima knygas, priskiriamas XV amžiui. Dėl to, kad Nacionalinis jūrų muziejus yra susijungęs su Karališkąja observatorija, jis gali džiaugtis tuo, jog čia susijungia daugelis temų (istorija, mokslas ir menai), įgalindamos Nacionalinį jūrų muziejų ištirti žmonių kilmę ir imperijos pasiekimų reikšmę. Muziejaus darbo tikslas ir rezultatas turi būti toks, kad visi vartotojai, būdami  namie ir užsienyje, gautų didesnį supratimą apie Britanijos ekonominę, kultūrinę, socialinę, politinę ir jūrų istoriją bei jos reikšmę šiandieniniame pasaulyje.

Pasinaudoję pigiais ar tradiciniais skrydžiais Nacionaliniame jūrų muziejuje galėsite pamatyti kolekciją, kuri taip pat apima daiktus iš Vokietijos po Antrojo pasaulinio karo – laivo modelius ir paveikslus. Nacionalinis jūrų muziejus buvo kritikuojamas už tai, kad turėjo tai, kas buvo apibūdinta kaip „Looted art “. Muziejus įvertina šituos kultūrinius objektus kaip „karinius trofėjus“, kurie buvo pašalinti po Potsdamo konferencijos. Muziejuje galite pamatyti uniformą, kurią dėvėjo Nelson Trafalgaro mūšyje, taip pat vairuoti laivą į uostą ar uždegti patranką.

Naudinga informacija

Atvykę į Londoną, Nacionalinį jūrų muziejų rasite Grinviče, adresu Romney Road, Greenwich. Į Nacionalinį jūrų muziejų galite atvykti autobusais  129, 177, 180, 188, 286, 386. Muziejaus darbo laikas: nuo pirmadienio iki penktadienio 10:00 – 17:00 val.

Įėjimas į Nacionalinį jūrų muziejų yra nemokamas.

Pigūs skrydžiai į Londoną

Pigiais lėktuvo bilietais į Londoną prekiauja Ryanair, Wizzair, EasyJet, Airbaltic, Lufthansa, SAS, LOT Polish Airlines, Estonian Air, Aerlingus, Aerosvit Airlines, Air Berlin, British Airways, Norwegian Air Shuttle, WOW Air ir kitos aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Londoną palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Pigių skrydžių aviakompanijų lėktuvai leidžiasi viename iš penkių Londono oro uostų: Gatwicko, Heathrow, London City, Lutono ar Stanstedo oro uostuose, todėl įsigiję skrydžio bilietus būtinai pasitikrinkite, į kurį iš jų suplanuotas Jūsų reisas. Pigių skrydžių bendrovės, skraidinančios į Londoną iš Lietuvos, paprastai aviabilietus siūlo į Lutono, Stanstedo arba Gatwicko oro uostus. Susisiekimas tarp oro uostų ir miesto centro yra puikiai išvystytas – čia kursuoja traukiniai, greitieji traukiniai, autobusai, taksi. Kelionėje traukiniu iki miesto centro užtruksite nuo 30 min. iki valandos. Traukinys – pati geriausia susisiekimo priemonė, kadangi išvengsite didelių spūsčių ir greitai pasieksite centrinį Londoną. Greitieji traukiniai tarp oro uosto ir miesto centro kursuoja maždaug kas 15 minučių. Jeigu niekur neskubate ir norite bent šiek tiek sutaupyti, galite vykti autobusu, tačiau būkite pasiruošę kelionėje sugaišti mažiausiai 1.5 val.