Nacionalinis automobilių muziejus Italijoje

Nacionalinis automobilių muziejus Turino mieste, Šiaurės Italijoje, talpina apie 200 automobilių, tarp kurių – per aštuoniasdešimt automobilių prekinių ženklų, atstovaujančių aštuonias šalis. Po 2011 metais atlikto restruktūrizavimo, muziejus vėl atidarytas lankytojams ir šiandien yra laikomas geriausiu automobilių muziejumi visoje Europoje.

Nacionalinis automobilių muziejus – geriausias Europoje

Nacionalinis automobilių muziejus, itališkai vadinamas “Museo Nazionale dell’Automobile”, pavadintas Carlo Biscaretti di Ruffia garbei, yra automobilių muziejus Turine, Šiaurės Italijoje. Muziejaus kolekcijoje yra beveik 200 automobilių (kai kurie datuojami nuo praėjusio amžiaus), tarp kurių – per aštuoniasdešimt automobilių prekinių ženklų, atstovaujančių aštuonias šalis: Italiją, Prancūziją, Didžiąją Britaniją, Vokietiją, Olandiją, Ispaniją, Jungtines Amerikos Valstijas ir Lenkiją. Nacionalinis automobilių muziejus įsikūręs 1960 metais pastatytame pastate, kuris tęsiasi per tris aukštus. Po 2011 metais atlikto restruktūrizavimo, muziejus vėl atidarytas lankytojams, atvykstantiems į Turiną pigiais skrydžiais, ar kitomis transporto priemonėmis. Muziejaus plotas buvo išplėstas nuo 11.000 kvadratinių metrų iki 19.000 kvadratinių metrų ploto. Muziejus taip pat turi savo biblioteką, dokumentacijos centrą, knygyną ir auditoriją. Šiandien, po renovacijos, modernus Nacionalinis automobilių muziejus yra laikomas geriausiu automobilių muziejumi visoje Europoje ir susilaukia nemenko turistų dėmesio.

Nacionalinio automobilių muziejaus kolekcija apima pirmuosius Italijos automobilius: 1896-ųjų “Bernardi”, 1899-ųjų “Fiat”, 1914-ųjų “Rolls Royce Sidabrinį vaiduoklį” (angliškai “Silver Ghost”), ir lenktyninius “Ferrari” ir “Alfa Romeo automobilius. Tarp kitų senesnių automobilių eksponuojami tokie automobiliai kaip 1893-ųjų “Victoria Benz”, 1894-ųjų “Peugeot”, 1904-ųjų “Oldsmobile”, 1907-ųjų “Itala”, 1913-ųjų “De Dion-Bouton”,  1916-ųjų “Ford T” ir kiti, kuriuos visus būtų sunku ir išvardinti. Muziejaus automobilių kolekciją galite pamatyti ir oficialioje muziejaus interneto svetainėje www.museoauto.it.

Dokumentacijos centras ir knygynas

Nacionalinio automobilių muziejaus dokumentacijos centras kaupia istorinę informaciją, fotografijas, dokumentus, pardavimo brošiūras, automobilių dizaino diagramas, ir viską, kas susiję su automobiliais. Kolekciją sudaro dešimtys tūkstančių spaudinių ir juodai baltų fotografijų, kurie glaudžiai susieti su Kultūros paveldo ministerija.

Nacionalinis automobilių muziejus didžiuojasi ir biblioteka, kurioje yra apie 7000 tekstų. Knygynas suskirstytas į septynias sritis: judėjimo istorija, istorija, prekės ženklai, lenktynės, technologijos, biografijos, ekonomika ir kiti. Dauguma tekstų datuojami nuo pirmojo automobilių pramonės etapo (1950 metais).

Informacija lankytojams

Turistai, atvykę į Turiną tradiciniais, ar pigiais skrydžiais, muziejuje gali apsilankyti pirmadieniais, nuo 10,00 val. ryto iki 2,00 val dienos (po pietų muziejus uždarytas); antradienio rytais muziejus taip pat uždarytas, tačiau dirba po pietų, nuo 2,00 val. dienos iki 7,00 val vakaro. Trečiadieniais, ketvirtadieniais ir sekmadieniais lankytojai laukiami nuo 10,00 val. ryto iki 7,00 val. vakaro; penktadienį ir šeštadienį – nuo 10,00 val. ryto iki 21,00 val. vakaro. Paskutiniai lankytojai įleidžiami likus 1 valandai iki uždarymo. Grupėms virš 15 žmonių, būtina rezervacija internetu.

Lankymosi muziejuje bilietas kainuoja apie 8,00 Eur, su nuolaida – apie 6,00 Eur (senjorams virš 65 metų, vaikams nuo 6 iki 14 metų, neįgaliesiems, universitetų studentams). Vaikams iki 6 metų įėjimas nemokamas.

Kaip pasiekiamas Nacionalinis automobilių muziejus?

Nacionalinis automobilių muziejus lengvai pasiekiamas viešaisiais autobusais – Nr.1, 18, 42, 34, 35. Vykstant požeminiu transportu, išlipti reikia Lingotto stotelėje. Muziejus pasiekiamas ir Fluvial valtimis (Italia “61 stotelė); miesto ekskursiniu autobusu (išlipkite 4 sustojime), arba automobiliu. Platesnę informaciją apie susisiekimą taip pat rasite muziejaus oficialioje interneto svetainėje www.museoauto.it.

Pigūs skrydžiai į Turiną

Ieškianties pigių lėktuvo bilietų į Turiną, Italiją, pigius skrydžius gali pasiūlyti tokios aviakompanijos kaip Lufthansa, Air Baltic, Aeroflot ir kitos aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Turiną palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi Turino tarptautiniame oro uoste. Visai netoli oro uosto yra geležinkelio stotis, iš kurios traukiniai kursuoja iki miesto centro maždaug kas 30 minučių, kelionė trunka apie 19 minučių. Iki miesto centro galima vykti ir maršrutiniu autobusu, taksi (kainuos apie 30 – 40 Eur), ar išsinuomoti automobilį.