N Seulo bokštas

N Seulo bokštas dangoraižių mieste

N Seulo bokštas (angliškai “N Seoul Tower”), dar kitaip vadinamas CJ Seulo bokštu arba Namsan bokštu – tai komunikacijų ir stebėjimo bokštas, stovintis ant Namsan parko 262 metrų aukščio kalno Seule, Korėjos sostinės centre. Seulo bokštas, pastatytas 1969 metais, Korėjos gyventojams ir šalies svečiams, atvykstanties į Seulą tradiciniais ar pigiais skrydžiais, atidarytas 1980 metais. Bokšto statybos kainavo apie 2,5 milijonus JAV dolerių. Nuo bokšto atidarymo dangoraižių mieste, jis tapo žymiu lankytinu objektu, atveriančiu panoraminį vaizdą į Seulą. Bendras N Seulo bokšto aukštis yra 479,7 metrai virš jūros lygio, o jo apžvalgos aikštelės įrengtos 236.7 metrų aukštyje.

N Seulo bokštas taip imtas vadinti po to, kai jo pradinis savininkas susivienijo su “CJ Corporation”. Pastato struktūra buvo pervadinta į N Seulo bokštas, pridėjus raidę “N”, žyminčią naująjį bokšto dizainą, kurio sukūrimas 2005 metais kainavo apie 15 milijardų won. Naujoji bokšto apšvietimo sistema, spalvų schema ir sistemos nustatymai leidžia renginių koordinatoriams bokštą puošti kiekvieno sezono metu vis kitaip. Bokštas paprastai apšviečiamas kiekvieną vakarą, nuo 7 val. iki vidurnakčio.

N Seulo bokšto pramogos

Didelė dalis lankytojų (apie 50.000 per metus) į N Seulo bokštą vyksta Namsan funikulieriumi, kurį būtų galima įvardinti kaip vieną iš įdomesnių bokšto pramogų. Namsan funikulierius – tai oro tramvajus Seule. Pastatytas 1962 metais, jis keleivius gabena nuo Hoehyeon-dong platformos iki Yejang-dong platformos, visai šalia N Seulo bokšto. Šis funikulierius yra pirmasis komercinis funikulierius Korėjoje. Jo kabelio ilgis siekia iki 605 metrų ir kabo 138 metrų aukštyje virš jūros lygio. Namsan funikulieriaus kabinos juda 3,2 m /s greičiu, o perkėlimas tarp platformų trunka apie tris minutes. Kėlimasis funikulieriumi į vieną pusę suaugusiems kainuoja apie 6 won, į abi puses – apie 8 won. Vaikams mokestis į vieną pusę yra apie 5 won, į abi puses – apie 3,5 won. Funikulieriaus darbo laikas yra nuo 10,00 val. ryto iki 11 val. vakaro (ištisus metus).

Funikulieriumi pasikėlus iki kalno, N Seulo bokštas lengvai pasiekiamas pėsčiomis. Bokšto pirmame aukšte veikia suvenyrų parduotuvė ir restoranai, parodų salės ir renginių salės. Pakilimas į bokštą suaugusiems kainuoja (apžvalgos aikštelė ir muziejus) apie 14 won, vaikams (apžvalgos aikštelė ir muziejus) apie 10 won. Grupėms taikomos nuolaidos.

N Seulo bokštas turi keturias apžvalgos aikšteles (denius), besisukantį vakarietiško stiliaus restoraną, kuris apsisuka per 48 minutes, taip pat suvenyrų parduotuves ir dar du restoranus. Bokšte yra ir meniškai dekoruotas dangaus poilsio kambarys (angliškai “Sky Restroom”), leidžiantis apžvelgti miestą iš viršaus. Bokšto apačioje, jį juosianti tvora nusagstyta spynomis – amžinuoju meilės simboliu. Spynų kabinimas ant bokšto tvoros yra mėgiama Seulo miesto gyventojų ir tradiciniais ar pigiais lėktuvų bilietais į Korėją atvykusių turistų pramoga.

Kaip pasiekiamas Seulo bokštas?

Nuo Chungmuro stoties iki bokšto vykite 3-ia arba 4-a metro linija (2-as išėjimas) arba 5 autobusu, kursuojančiu 15 minučių intervalais. Nuo Itaewon stoties, rinkitės 6-ą metro liniją (4-as išėjimas) arba sėskite į 3 autobusą, kursuojantį 10 minučių intervalais.

Pigūs skrydžiai į Seulą

Pigius lėktuvo bilietus į Seulą, Korėją, gali pasiūlyti tokios aviakompanijos kaip, pavyzdžiui, Air Baltic, Estonian Air ir Aeroflot. Lėktuvai leidžiasi Seulo Incheon tarptautiniame oro uoste, nuo miesto centro nutolusiame apie 52 kilometrus. Iki Seulo centro patogu vykti AREX ekspres traukiniais, išvystančiais iki 120km/h greitį (iki centro nuvykstama maždaug per 43 minutes). Oro uoste teikiamos automobilių nuomos ir taksi paslaugos. Taksi pažymėti balta (pigesni), juoda (brangesni) arba oranžine spalvomis. Plačiau apie susisiekimą nuo oro uosto skaitykite interneto svetainėje www.visitkorea.or.kr.