Montserrat vienuolynas Ispanijoje

Montserrat vienuolynas – viena įspūdingiausių Ispanijos regiono Katalonijos vietų. Apie 60 km nuo Barselonos nutolusiame ir beveik kilometro aukštyje kalne įsikūrusiame vienuolyno ansamblyje pareigą apsilankyti jaučia kiekvienas katalonas, o šeimininkų pavyzdžiu seka ir daugybė į Kataloniją atvykusių turistų.

Montserrat vienuolynas – Juodosios Madonos buveinė

Montserrat vienuolynas – švenčiausia Katalonijos vieta. „Dantytasis kalnas“ (Montserrat), kuriame beveik kilometro aukštyje įsikūrę vienuoliai benediktinai, tarp katalonų garsėja kaip slapčiausių norų išsipildymo oazė. Vienuolyno siela laikoma Juodosios Madonos statulėlė, kuri dar XVIII a. paskelbta šio krašto globėja. Manoma, kad norus išpildo prisilietimas prie Juodosios Madonos (senovinės Dievo Motinos statulėlės) rankoje laikomo rutulio. Prie Madonos kasdien būriuojasi eilės žmonių, norint sulaukti galimybės paliesti rutulį, pigių skrydžių mėgėjams gali tekti palūkėti netgi ilgiau, nei dvi valandas.

Žinoma, mistifikuota statulėlės galia galima ir netikėti, tačiau vienuolyne yra padėkos kambarys, kuriame nori nenori pradedi įtikėti antgamtiškais stebuklais. Į šį kambarį įprastai sugrįžta žmonės, norintys padėkoti Juodajai Madonai už išpildytus norus. Kaip atsidėkojimo simbolį jie atveža išsipildžiusį norą simbolizuojantį daiktą. Kambaryje yra visko – nuo astmos inhaliatorių iki vietinio laikraščio, skelbiančio, jog „Barcelonos“ futbolo komanda laimėjo UEFA Čempionų lygą.

Niokojo Napoleono kariai

Pirmieji Montserrat vienuolyno pastatai iškilo dar 1025 m. Per ilgus amžius vienuolyno mūrai matė ir gražių dienų, ir juodų negandų meto. Pavyzdžiui, dabartinis vienuolyno ansamblis yra atstatytas po Napoleono armijos suniokojimo XIX a. pradžioje. Vienuoliai labiausiai apgailestauja, kad prancūzų okupacijos laikotarpiu buvo sudeginta didžioji dalis vertingą informaciją saugojusios bibliotekos.

Galima ir pavalgyti, ir pernakvoti

Pačių vienuolių dienos metu išvysti nepavyks. Visoje Montserrat teritorijoje karaliauja turistai, o vienuoliai laukia užsidarę svečiams neprieinamose patalpose. Pats vienuolyno pastatų ansamblis nėra labai didelis, jį nesunkiai galima apeiti pėsčiomis. Pigius lėktuvo bilietus įsigijusių ir į Kataloniją atskridusių turistų vienuolyne laukia ir savitarnos valgykla (joje galima išgerti vyno!), ir suvenyrų parduotuvės ir, be abejo, gražūs vaizdai bei muziejai. Montserrat muziejuje saugomi tokių žymių dailininkų, kaip Pablo Picasso ar Salvadoro Dali darbai. Bilietas į muziejų kainuoja apie 6 eurus.

Vaikščiojant po vienuolyno teritoriją kvapą gniaužia įspūdingi, nuo kalno atsiveriantys panoraminiai vaizdai. Matyti daugybė po kalnus vingiuojančių kelių ir keliukų, šalia jų stovinčių koplytėlių. Montserrat vietovė populiari ir tarp sportininkų. Čia neretai praktikuojasi alpinistai ir laipiojimo po uolas specialistai. Taip pat Montserrat vienuolynas garsėja savo berniukų choru, kurio kiekvieną dieną pasiklausyti galima vienuolyno Bazilikoje. Plačiau apie garsujį Montserrat berniukų chorą – www.escolania.cat. Įdomu, kad pigių skrydžių mėgėjai gali pernakvoti šalia vienuolyno įkurtame viešbutyje (Hotel Abat Cisneros).

Kaip pasiekiamas Montserrat vienuolynas?

Traukiniai iš Barselonos Plaça Espanya stoties į Montserrat išvyksta kas valandą, nuo 8.36 val. ryto.  Katalonijos traukinių tvarkaraštį galima rasti čia – www.fgc.es. Be abejo, yra ir kitų alternatyvų. Į Montserrat vienuolyną galima atvykti autobusu, automobiliu, į kalną pakilti pėstute arba netgi dviračiais. Turistų paslaugoms pritaikytas ir specialus 5 km trasa pavėžinantis traukinys keltuvas (Montserrat‘s Cremallerawww.cremallerademontserrat.com) bei kabelinis funikulierius – www.aeridemontserrat.com.

Pigūs skrydžiai į Barseloną

Į Barselonos El Prat oro uostą (Aeropuerto de Barcelona, BCN) pigius skrydžius siūlo Air Baltic, LOT Polish Airlines, Finnair, Chech Airlines, SN Brussels Airlines, Austrian Airlines ir Wizz Air aviakompanijos. Iš 13 km nuo Barselonos centro nutolusio oro uosto kas 15 minučių kursuoja autobusai (bilietas į vieną pusę kainuoja apie 5 eurus), o kas pusvalandį kursuojančiu traukiniu miesto širdį galima pasiekti už 3 eurus.

Į Barseloną atvykti galima ir iš Cheronos oro uosto (Aeropuerto de Girona). Pigius skrydžius į šį už 103 km nuo Barselonos esantį oro uostą siūlo Ryanair ir Wizz Air aviakompanijos. Kelionė iš Cheronos į Baresloną autobusu kainuoja apie 14 eurų į vieną pusę ir apie 23 eurus į abi puses.