Mokslo ir technologijų muziejus Norvegijoje

Norvegijos mokslo ir technologijų muziejus buvo įkurtas 1914 pažymint šimtąsias Norvegijos Konstitucijos metines. Muziejuje nuolatos veikia apie 20 ekspozicijų, supažindinančių su gamtos mokslų istorija, aviacija, transportu, medicina, kosmosu. Muziejus skirtas visos šeimos reikmėms, be to, nemažai eksponatų čia galima paliesti ir išbandyti patiems.

Mokslo ir technologijų muziejus

Mokslo ir technologijų muziejus (pilnas pavadinimas – Norvegijos mokslo ir technologijų muziejus)  buvo įkurtas 1914 pažymint šimtąsias Norvegijos Konstitucijos metines. Per beveik šimtą metų siekiančią muziejaus istoriją, jis buvo perkeltas į naujas patalpas kelis kartus, kol 1986 įsikūrė į dabartinėje vietoje. Muziejaus plotas siekia 20 000 m², todėl čia turistai randa ne tik galybę įdomiausių eksponatų, susijusių su įvairiomis mokslo šakomis, bet ir poilsio zonas, kur galima pavalgyti ar išgerti kavos, nusipirkti suvenyrų, o taip pat apžiūrėti muziejaus biblioteką.

Muziejaus tikslai ir ekspozicijos

Mokslo ir technologijų muziejus muziejus turi 4 pagrindines interesų kryptis. Tai mokslas, technologijos, medicina bei pramonė. Muziejuje yra apie 20 nuolatinių ekspozicijų, taip pat nuolat rengiamos laikinosios parodos. Kaip būdinga Skandinavijos šalims, čia daug dėmesio skiriama aplinkosaugos ir ekologijos temoms. Rengiamos laikinos parodos apie naftą, energiją, transporto priemones. Taip pat čia galima susipažinti su robotų, transporto, aviacijos, kompiuterių istorija, aplankyti planetariumą,

Į Norvegijos mokslo ir technologijų muziejų 2003 metais buvo integruotas Nacionalinis medicinos muziejus. Jo parodose bandoma atskleisti medicinos raidą bei kaip per pastaruosius 150 metų pasikeitė žmogaus gyvenimas ir sveikata dėl visuomenės sveikatingumo skatinimo programų, medicinos pažangos. Mokslo centre galima susipažinti su gamtos mokslų istorija, apžiūrėti įvairius prietaisus bei eksponatus, iliustruojančius ar padedančius tirti fizikinius fenomenus, kosmosą, energiją.

Muziejus skirtas maloniai praleisti laiką visai šeimai, atvykusiai į Oslą tradiciniais ar pigiais skrydžiais.  Muziejaus rūsyje veikia eksperimentų salė, kurioje vaikai, padedami muziejaus darbuotojų, gali patys išbandyti kelis prietaisus ar net atlikti nedidelius bandymus. Iš tiesų muziejus gana interaktyvus, daug eksponatų leidžiama paliesti, apžiūrėti atidžiau.

Naudinga informacija

Atvykusiems į Oslą tradiciniais ar pasinaudojus pigių skrydžių pasiūlymais žinotina, kad Norvegijos mokslo ir technologijų muziejus nedirba pirmadieniais, kaip ir dauguma muziejų visoje Europoje, tačiau tik žiemos sezono metu. Kitomis darbo dienomis muziejus dirba nuo 9 iki 16 val., o savaitgalį nuo 11 iki 18 val. Taip pat nedirba valstybinių švenčių ir Šv. Kalėdų metu.

Įėjimas į muziejų suaugusiajam kainuoja 100 kronų; vaikams, studentams bei pensininkams – 50, šeimyninio bilieto kaina – 250. O turintiems „Oslo pasą“, skirtą turistų reikmėms, įėjimas nemokamas. Šalia muziejaus yra nemokama automobilių stovėjimo aikštelė.

Pigūs skrydžiai į Oslą

Pigiais lėktuvo bilietais į Oslą prekiauja bendrovės SAS, Ryanair, Wizzair ir kitos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Oslą palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Rygge oro uostas yra įsikūręs Norvegijos pietrytinėje dalyje, maždaug 70 km atstumu nuo šalies sostinės Oslo. Šiuo oro uostu daugiausiai naudojasi pigių skrydžių oro linijos. Skrisdami į Oslą greičiausiai atsidursite šiame oro uoste, todėl pravers informacija, kaip iš Rygge nuvykti iki sostinės.Iš Oslo į Rygge oro uostą važiuoja prie skrydžių pritaikyti Rygge-Ekspress autobusai. Kelionės trukmė – apie 60 min. Iš Oslo autobusų terminalo ekspresas išvažiuoja 2 val. 50 min. prieš kiekvieną skrydį. Tuo tarpu, iš oro uosto autobusas išvažiuoja 40 min. vėliau negu nusileidžia lėktuvas. Jeigu lėktuvas vėluoja, autobusas jo laukia. Vieta autobuse garantuota, jokios rezervacijos nereikalingos. Bilietus parduoda vairuotojas. Už juos sumokėti galite tik Norvegijos kronomis (NOK) arba kreditinėmis kortelėmis (Visa, MasterCard, Diners, AmEx). Bilieto kaina suaugusiam ir keliaujančiam į vieną pusę – 140 kronų, perkančiam bilietus iš karto į abi puses – 250 kronų. Vaikams, studentams ir senjorams bilietų kainos mažesnės. Prieš išvykstant iš Lietuvos, autobuso tvarkaraštį ir kainas rekomenduojama pasitikrinti kompanijos tinklalapyje – www.ryggeekspressen.no.