Mokslo ir meno miestas Ispanijoje

Valencijoje įsikūręs Mokslo ir meno miestas buvo suprojektuotas ispanų architekto Santiago Calatrva, kuris savo idėjų sėmėsi iš gyvūnų griaučių formų. 5 pastatų komplekse įsikūręs planetariumas, mokslo muziejus, okeanografijos parkas, kino teatras, operos teatras bei augalų galerija.

Mokslo ir meno miestas Valencijoje

Turbūt kiekvienas gali pasigirti, kad yra matęs baroko, renesanso ar gotikinio stiliaus pastatą, tačiau keli iš Jūsų grižę iš atostogų galėtų pasakyti, jog teko pabuvoti 22 amžiuje? Būtent tokia patirtį siūlo Ispanijos mieste Valencijoje esantis Mokslo ir meno miestas. Milžinišką futuristinio stiliaus kompleksą suprojektavo ispanų architektas Santiago Calatrva. Visa jo vizija, kurią dabar matome Mokslo ir meno miesto pavidalu yra paremta gyvūnų griaučių formomis.

Apžiūrėti Mokslo ir menų miestą kiekvienas gali nemokamai, tačiau patekimas į pastatų vidų kainuoja. Kompleksas yra suformuotas iš 5 pastatų, kuriuos visus į vieną visumą sujungia vandens pripildytos erdvės bei aplink esanti žaluma. Neveltui sakoma, kad tai yra miestas mieste, kadangi atvykę čia pasijusite toli nuo senovinės Valencijos. Kitos Mokslo ir meno miesto dalys dar tik statybų stadijoje, todėl okeanografijos parkas yra vis dar neužbaigtas.

Mokslo ir meno mieste rasite operos teatrą Palau de les Arts Reina Sofia, kuriame vyksta įvairiausi muzikiniai pasirodymai nuo klasikinių koncertų ir operų ir teatro spektaklių. Dėl savo nepaprastos akustikos operos teatras jau yra įrašytas į geriausių Europos operos teatrų sąrašą. Kitas statinys Mokslo ir meno mieste – okeanografijos parkas po atviru dangumi – L’Oceanografic – didžiausias tokio tipo parkas Europoje. Visas stebėjimas vyksta po žeme: čia išvysite tūkstančius povandeninės augmenijos ir gyvūnijos rūšių, tarp kurių rykliai ir delfinai. Visas parkas yra suskirstytas į atskiras zonas nuo Arktinės iki Viduržemio jūros regiono. Rekomenduojama vizito trukmė – 3,5 valandos. Dar vienas įspūdingas statinys, kurį siūlo Mokslo ir meno miestas – L’Hemisferic, kuriame įsikūręs IMAX kino teatras, lazerių teatras bei planetariumas. Mokslo muziejuje Museo de Ciences principe Felipe susipažinsite su tokiais objektais, kaip žmogaus kūnas, garsas, šviesa, elektra, lazeriai ir kt. Mokslo muziejuje skatinamas lankytojų aktyvumas, todėl patys galėsite viską išmėginti ir pačiupinėti.  Galiausiai galerijoje-parke L’Umbracle be papildomo mokesčio pasigrožėsite augalais iš viso pasaulio.

Naudinga informacija

Mokslo ir meno miestas savo lankytojų laukia ištisus metus. Tačiau čia įsikūrę muziejai ir ekspozicijos yra atidaryti skirtingomis valandomis. L’Hemisferic veikia nuo pirmadienio iki penktadienio nuo 11 iki 14val. ir nuo 16 iki 20val., o šeštadienį – sakmadienį nuo 11 iki 14 ir nuo 16 iki 19v al. Įėjimo bilietas suaugusiajam kainuoja 7 eurus, vaikams iki 16 metų, studentams ir senjorams – 5.50 euro. De las Ciencias Pricipe Felipe muziejus yra atidarytas nuo pirmadienio iki penktadienio nuo 10 iki 18val, šeštadieniais nuo 10 iki 20val, o sekmadieniais nuo 10 iki 18val. Įėjimo bilietas suaugusiajam kainuoja 7 eurus, vaikams, studentams ir senjorams – 5.50 euro. L’Oceanografic veikia nuo pirmadienio iki penktadienio, o taip pat sekmadieniais nuo 10 iki 18val., šeštadieniais – nuo 10 iki 20val. Įėjimo bilietas suaugusiajam kainuoja 21 eurą, vakaims iki 16 metų, studentams ir senjorams – 16 eurų.

Į Mokslo ir meno miestą nuvyksite taksi arba 13, 14 ar 15 numerio autobusais važiuojančiais Centro Comercio de Saler kryptimi. Kelionė taksi iš miesto centro kainuos maždaug 6-7 eurus.

Pigūs skrydžiai į Valenciją

Į Valencijos  (Aeropuerto de Valencia, VLC) oro uostą pigius skrydžius siūlo Air Berlin, Lufthansa, Ryanair, WizzAir, Air Berlin, Jet2.com, Chech Airlines, Jetairfly aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Valenciją palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Oro uostas yra įsikūręs Manisės municipalitete, nuo Valencijos miesto centro nutolusiame per 8 km. Iš oro uosto į Valenciją nuo 6 val. ryto iki 22 val. vakaro kas dvidešimt minučių  kursuoja specialūs autobusai. Kelionė autobusu į vieną pusę kainuoja apie 2,5 euro. Dar pigiau miestą pasiekti galima su metro. Linijos nr. 3 ir 5 iš oro uosto atveš tiesiai į miesto centrą – išlipti reikės Xativa stotelėje. Bilieto kaina – apie 2 eurus.