Mikelandželo aikštė Italijoje

Mikelandželo aikštė – tai didelė vieša aikštė, iš dalies skirta pėstiesiems, kuri plyti ant kalvos, esančios virš Oltrarno kaimynystės, priešingoje Arno upės pusėje nuo katedros. Tai nėra viena iš Italijos aikščių, į kurią gražu pažiūrėti, ar kurioje linija išdėstytos kavinukės – tai vieta, kur atvykę pigiais skrydžiais, aplankysite aikštę dėl vaizdų. Aikštėje stovi keletas iš Mikelandželo žymiųjų statulų kopijų, įskaitant didelę bronzinę Dovydo statulą, stovinčią aikštės centre.

Mikelandželo aikštė – ne itin romantiška iš pirmo žvilgsnio

Mikelandželo aikštė – tai didelė vieša aikštė,  iš dalies skirta pėstiesiems, kuri plyti ant kalvos, esančios virš Oltrarno kaimynystės, priešingoje Arno upės pusėje nuo katedros. Tai nėra viena iš Italijos aikščių, į kurią gražu pažiūrėti, ar kurioje linija išdėstytos kavinukės – tai vieta, kur atvykę pigiais skrydžiais, aplankysite aikštę dėl vaizdų. Mikelandželo aikštė statyta 1869 metais ir yra skirta Mikelandželui. Aikštėje stovi keletas iš jo žymiųjų statulų kopijų, įskaitant didelę bronzinę Dovydo statulą, stovinčią aikštės centre. Didžioji aikštės dalis funkcionuoja kaip mašinų stovėjimo aikštelė, taigi aikštė iš pirmo žvilgsnio nepasirodys romantiška, tačiau nusigavę už aikštelės pamatysite tikrąjį jos grožį. Vaizdas į žemiau esančią Florenciją yra nepakartojamas ir joks blogas oras jo nesugadintų, o tik padailintų savaip. Gražesniu oru – tai puiki vieta poroms, besidalinančioms įspūdžiais kartu ir įsivaizduojančioms, kad jie šiuo metu vieni, tačiau… jie visada  akylai stebimi vienišių. Mikelandželo aikštėje stovi vienintelis vežimėlis su keliais pardavėjais, pardavinėjančiais suvenyrus ir užkandžius turistams. Pats įėjimas į aikštę nekainuoja. Mikelandželo aikštė ypač populiari leidžiantis saulei, kuomet besileidžiančios saulės spalvos raudonai apšviečia žemiau esančius stogus. Atvykę pigiais skrydžiais, temstant pasiruoškite išvysti daug besibučiuojančių porų.

Projekto dalis

Erdvi Mikelandželo aikštė buvo pastatyta 1860, kurią suprojektavo Džiuzepė Pogis, vietinis architektas, kuris taip pat žinomas dėl bulvarų, išsidėsčiusių visame Florencijos centre, projektavimo. Bulvarai ir Mikelandželo aikštė buvo kurti kaip dalis taip vadinamo „Risanamento“, vėlyvojo XIX–ojo amžiaus miesto modernizavimo projekto, kuris taip apėmė ir Respublikos aikštės kūrimą.

Dovydo ir alegorinių statulų kopijos

Mikelandželo aikštė yra skirta miesto žymiausiam renesanso menininkui Mikelandželui Buonaročiui. Aikštės centre stovi jo žymiausios statulos kopija – Dovydas. Bronzinė statula yra pastatyta ant didelio cokolio, puošto alegorinių statulų kopijomis, vaizduojančiomis dieną, naktį, saulėlydį ir aušrą. Atvykę pigiais skrydžiais, originalią marmurinę Dovydo statulą pamatysite Accademia galerijoje; originalios alegorinės statulos yra Medičių koplyčioje, San Lorenzo bazilikoje.

Nuostabi panorama į miestą

Mikelandželo aikštė yra perpildyta žmonių ištisus metus; turistai išlipę iš autobusų, iš balkonų fotografuoja miesto panoramą. Didelis skaičius turgaus stendų, pardavinėjančių suvenyrus ir užkandžius, užpildo aikštę. Bet, nepaisant didelio turistų kiekio ir turistiškos komercijos, Mikelandželo aikštė yra verta aplankyti, dėl atsiveriančių vaizdų i miestą ir Toskanos kalvas, suteikiančias vaizdingą foną. Atvykę pigiais skrydžiais susidarysite aiškią nuomonę apie svarbiausias miesto lankomas vietas, įskaitant katedrą, Vecchio tiltą ir Vecchio rūmus.

San Miniato al Monte bažnyčia

Vos už kelių žingsnių einant Galilėjaus alėja, atvykę pigiais skrydžiais rasite laiptus, vedančius prie vaizdingos istorinės San Miniato al Monte bažnyčios, statytos XI amžiuje. Ir nepraleiskite bažnyčios kapinių; jose gausu įspūdingai puoštų kapaviečių.

Nuvykimas iki Mikelandželo aikštės

Mikelandželo aikštė pasiekiama autobusu. Iš miesto centro rinkitės autobusą numeriais 12 arba 13 ir važiuokite iki Piazzale Michelangelo stotelės.

Pigūs skrydžiai į Florenciją

Pigių skrydžių pasiūlymus į Florenciją, Italiją, teikia tokios aviakompanijos kaip Lufthansa, Austrian Airlines, Air Baltic ir kt. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Florenciją palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi Florencijos Aeroporto di Firenza oro uoste. Nuo oro uosto iki miesto centro galite vykti Ataf–Sita autobusais, taksi arba išsinuomoti automobilį. Platesnė informacija apie susisiekimą ir susisiekimo būdus nuo oro uosto teikiama oficialioje oro uosto interneto svetainėje www.aeroporto.firenze.it.