Miesto vartai Vokietijoje

Viduramžių laikotarpiu Miuncheno miestas buvo apsuptas siena bei miesto vartais, vadinami Karlo, Izaro, Sendlingerio bei Švabingerio miesto vartais. Miuncheno populiacijos didėjimas buvo toks greitas, kad Karlas Teodoras, Bavarijos rinkėjas nusprendė sugriauti vartus, vedančius į miestą. Nepaisant to, atvykę pigiais skrydžiais šiandien dar pamatysite tris iš jų – vienokia, ar kitokia forma išlikusius.

Miesto vartai – išlikę trys iš keturių

Viduramžių laikotarpiu Miuncheno miestas buvo apsuptas siena, o joje stovėjo miesto vartai, vadinami Karlo, Izaro, Sendlingerio ir Švabingerio miesto vartais. Vartai išliko beveik nepaliesti iki XVIII–ojo amžiaus pabaigos, kuomet Miuncheno populiacijos didėjimas buvo toks greitas, kad Karlas Teodoras, Bavarijos rinkėjas nusprendė sugriauti vartus, vedančius į miestą. Nepaisant to, atvykę pigiais skrydžiais šiandien dar pamatysite tris iš jų – vienokia, ar kitokia forma išlikusius. Karlo ir Izaro vartai – du iš trijų išlikusių, yra patys įspūdingiausi.

Miesto siena, trukdanti miesto populiacijos plėtrai

Viduramžiais Miuncheno istorinis centras – senamiestis buvo apsaugotas miesto siena, kurioje stovėjo keturi dideli bokštai, taip pat maži penki ir milžiniški keturi Miesto vartai. Tvirtovė buvo pastatyta tarp 1285 ir 1347 metų ir pakeitė mažesnę vidinę sieną – kuri buvo žinoma kaip Innere Stadtmauer – kuri buvo pastatyta XII amžiuje. Naujoji miesto siena buvo žinoma kaip Äußere Stadtmauer – išorinė miesto siena. XVIII–ojo amžiaus laikotarpiu Miuncheno populiacija pradėjo staigiai augti ir tvirtovė ėmė trukdyti miesto populiacijos plėtrai. Thus Karl Theodor, Bavarijos rinkėjas nusprendė 1791 metais nugriauti sieną, juosiančią miestą.

Karlo vartai su trimis bokštais

Karlstor – Karlo vartai, originaliai žinomi kaip Naujųjų namų vartai, bet buvo pervadinti 1797 metais Karlo Teodoro. Rinkėjas sukurė naują aikštę šalia Karlo vartų, oficialiai žinomą kaip Karlo aikštė, tačiau iki šiol dažnai vadinamą Stachus. Miesto vartai buvo integruoti į planus naujajai aikštei, pridedant sparnus kiekvienoje vartų pusėje, sukuriant pusiau apvalią aikštę. Karlo vartai turėjo tris bokštus, bet aukščiausiasis – centrinis bokštas buvo sunaikintas 1857 metais, kuomet parakas, paliktas bokšte, susprogo. Dvi bokšto pusės buvo renovuotos 1861 metais, remiantis italų architekto Domenico Zanetti neo–gotikos stiliaus dizainu.

Izaro vartai ir sienines freskos

Isartor – Izaro vartai įsikūrę vakarinėje Marien aikštės dalyje, pabaigoje to, kas žinoma kaip Tal – slėnis. Gatvė, vedanti pro miesto vartus, pavadinimu „Im Tal“ – „Slėnis“, buvo taip pavadinta dėl kelio iš senamiesčio link Izaro vartų žemyn kalva. Centrinis bokštas buvo pastatytas 1337 metais ir buvo naudojamas kaip priėjimas prie Izaro upės, tekančios per Miuncheną. Mažesni, aštuonkampiai bokštai buvo pastatyti vėliau – XV–ojo amžiaus pradžioje.  Atvykę pigiais skrydžiais, pamatysite, jog Miesto vartai puošti sieninėmis freskomis, vaizduojančiomis Liudviko IV–ojo triumfinę procesiją, po jo pergalės Ampfingo mūšyje prieš australus 1322 metais.

Seniausi Sendlingerio vartai

Seniausi iš trijų išlikusių Miuncheno miesto sienos vartų yra Sendlinger Tor – Sendlingerio vartai. Vartai turbūt pastatyti 1318 metais ir buvo miesto vartai prekybiniam maršrutui į Italiją. Aukštas, centrinis bokštas buvo nugriautas 1808 ir 1906 metais trys arkos, jungiančios du išorinius bokštus, buvo pakeistos viena didele arka, leidžiančia mašinoms pravažiuoti pro vartus. Tuo pat metu du mažesni vartai buvo sukurti šešiakampiams bokštams ir skirti pėstiesiems. Atvykę pigiais skrydžiais šiandien, turėsite galimybę pasinaudoti jais.

Nugriauti Švabingerio vartai

Schwabinger Tor – Švabingerio vartai buvo pastatyti 1391 metais, šalia dabartinės Odeons aikštės. Kaip ir kiti mažesni bokštai, kurie buvo miesto sienos dalis, buvo nugriauti XIX–ojo amžiaus pradžioje, palengvindami miesto plėtrą. 1844 metais, prieš tai stovejusių vartų vietoje buvo pastatyta Lauko maršalo salė, taigi šiandien dienai, atvykusiems pigiais skrydžiais ketvirtieji miesto vartai neberandami.

Nuvykimas iki Miesto vartų

Miesto vartai pasiekiami viešuoju miesto transportu – autobusu, metro.

Pigūs skrydžiai į Miuncheną

Pigius skrydžius į Vokietijos miestą Miuncheną siūlo aviakompanijos Airbaltic, LOT Polish Airlines, Lufthansa. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Miuncheną palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data.  Lėktuvai leidžiasi Miuncheno oro uoste, kuris nuo miesto centro nutolęs 28 km. Tai antras pagal keleivių gabenimo srautus oro uostas Vokietijoje ir septintas visoje Europoje, per metus aptarnaujantis 34721605 keleivių (2010 metų duomenimis). 2011m. oro transporto tyrimų kompanijos duomenimis Miuncheno oro uostas pripažintas geriausiu Europoje, ir ketvirtu geriausiu pasaulyje. Į oro uostą iš miesto važiuoja traukinių Miuncheno S-Bahn S1 ir S8 linijos. Kelionė trunka apie 45 minutes. Su autobuso linija MVV 635 galite pasiekti Freisingo stotį, iš kurios kursuoja autobusai ir traukiniai į Miuncheną, Niurnbergą, Regensburgą ir Prahą. Miuncheno oro uosto autobusų stotis randasi tunelyje po centrine zona. Jeigu vykstate automobiliu, į oro uostą veda A92 greitkelis, kuris sujungia du kitus Miuncheno greitkelius – A9 ir A99.