Miesto rotušė Anglijoje

Miesto rotušė – tai Viktorijos laikų, neo – gotikinio stiliaus miesto savivaldybės pastatas Mančesteryje, Anglijoje. Ji yra laikoma vienu geriausių šio architektūros stiliaus pavyzdžių pasaulyje ir jos pagrindiniai akcentai yra: laikrodžio bokštas su Didžiojo Abelio laikrodžio varpu ir Didžioji salė, išpuošta freskomis bei grindų mozaikomis.

Mančesterio Miesto rotušė – miesto tarybos būstinė

Miesto rotušė – tai Viktorijos laikų, neo – gotikinio stiliaus miesto savivaldybės pastatas Mančesteryje, Anglijoje. Ji yra yra iškilminga Mančesterio miesto tarybos būstinė ir vietos vyriausybės departamentų namai. Architektas Alfredas Waterhouse, Miesto rotušę baigė projektuoti 1877 metais ir pastatas užėmė trikampio formos plotą Alberto aikštėje, joje įsikūrę biurai ir ji gali didžiuotis ceremonijų salėmis, tokiomis kaip Didžioji salė, kuri yra dekoruota įspūdingomis freskomis, sukurtomis Ford Madox Brown, iliustruojančiomis miesto istoriją. Prie įėjimo į skulptūrų salę, išsirikiavę įtakingų Anglijos asmenybių skulptūros ir biustai, įskaitant Dalton, Joule ir Barbirolli. Miesto rotušės dominuojantis akcentas yra laikrodžio bokštas, kuris yra iškilęs į 87 metrų (285 pėdų) aukštį ir yra Didžiojo Abelio – laikrodinio varpo, sveriančio 8 tonas namai. Laikrodinį varpą papildo 23 varpų karilionas.

1938 metais metais buvo baigta Miesto rotušės pastato plėtra ir pastatą jungia du tiltai, nusidriekę per Lloyd Street gatvę. Miesto rotušė 1952 metais buvo nominuota I klasės architektūriniu paminklu ir iki šių dienų yra laikoma viena iš geriausių gotikos atgimimo architektūros stilių struktūrų pasaulyje.

Miesto rotušės architektūra

Spartus Mančesterio miesto augimas ir tarša Viktorijos laikais, nulėmė šviesos trūkumo, perpildymo, triukšmo, susisiekimo, pastatų matomumo ir oro taršos problemas. Dėl to tuomet, kai buvo statoma Miesto rotušė, sukurtos didelės erdvės su geležies karkaso konstrukcijomis, stoglangiais ir glazūruotos baltos plytelės kartu su marmuro mozaikos dangomis tose srityse, kur šviesa silpnesnė. Svarbiausiuose kambariuose langai buvo pagaminti iš skaidraus stiklo su šviesios spalvos stiklo vitražais, lengvai praleidžiančiais šviesą, kuria Mančesterio dangus nelepina.

Nepaisant savo viduramžių stiliaus, Miesto rotušė buvo puikiai įrengta, taikant 19-ojo amžiaus praktines technologijas. Joje buvo dujų apšvietimas ir oro šildymo sistema, kuri teikė gryną orą per dekoratyvinius akmens ortakius. Sušilęs, šviežias oras spiraliniais laiptais kildavo į laiptinę ir per tuščiavidurius velenus vėdindavo koridorius. Vamzdžiai, tiekę dujų apšvietimą, buvo išradingai paslėpti po laiptų turėklais ir spiraliniais laiptais. Be to, pastatas buvo sukurtas iš tokių statybinių konstrukcijų, kurios buvo atsparios ugniai.

Didžioji salė

Tradiciniais ar pigiais lėktuvo bilietais į Mančesterį atvykstantiems turistams didelį įspūdį palieka Miesto rotušės pažiba –  didžioji salė ir jos glazūros stoglangis, kuriame išraižyti buvusių merų vardai, tarybos kėdes užėmusių asmenų vardai nuo pat 1838 metų. Grindys išpuoštos mozaikomis, kuriose tarsi nutūpę bitės ir gėlės. Įtakingas Viktorijos laikų kritikas Džonas Ruskin, apibūdino Didžiąją salę kaip didingiausią gotikos stiliaus patalpą visoje Europoje.

Stačiakampio formos salės matmenys yra 100 pėdų (30 metrų) ant 50 pėdų (15 metrų). Natūrali šviesa, krintanti iš septynių aukštų aukščio, persmelkia visą salės patalpą  ir paverčia ją dar labiau stebuklinga. Fordo Madox Brown 12 paveikslų, puošiančių Didžiosios salės sienas – dar vienas unikalus turtas, kuriuo gali pasigirti Mančesterio Miesto rotušė. Šia paveikslai puikiai atvaizduoja Mančesterio miesto istoriją.

Kaip pasiekiama Miesto rotušė?

Mančesterio miesto aikštė pasiekiama autobusais, traukiniu ar Metrolink, detalesnę informaciją apie susisiekimą rasite interneto svetainėje www.manchester.gov.uk.

Pigūs skrydžiai į Mančesterį

Į Mančesterio oro uostą (Manchester Airport, MAN), pigius skrydžius siūlo Ryanair, Jet2.com, EasyJet,  Finnair, Aer Lingus, Skyways, Monarch aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Mančesterį palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data.Iš oro uosto į įvairias Mančesterio miesto vietas visą parą kursuoja autobusai. Internetu iš anksto užsakytas bilietas į Mančesterio autobusų stotį jums kainuos apie 4 svarus sterlingų. Į miesto centrą galima atvykti ir traukiniu, tačiau jo bilietai įprastai yra brangesni.