Miesto muziejus Anglijoje

Svečiuodamiesi Lydso mieste, būtinai apsilankykite Miesto muziejuje, kuriame akis į akį susidursite su Lydso tigru, įžengsite į senąjį pasaulį, pamatysite Lydso mumijos amžinojo poilsio vietą bei daug miesto istorijos eksponatų.

Lydso miesto muziejus: istorija 

Lydso mechanikos instituto pastatas baigtas statyti 1862 metais, jį sukūrė Cuthbert Brodrick, kuris taip pat suprojektavo Lydso miesto rotušę. Institutas buvo pastatytas miesto pramonės darbuotojų švietimui ir kaip vieta dideliems miesto renginiams. Nuo praėjusio amžiaus vidurio iki 2005 m. jame taip pat veikė miesto teatras. 2006 metais nuspręsta institute įrengti Lydso miesto muziejų (angliškai “Leeds City Museum”), jo atidarymas įvyko 2008m. rugsėjo 13 d. Lydse, Vakarų Jorkšyre. Miesto muziejus lankytojams yra nemokamas.

Pastato vidaus atnaujinimo darbai apėmė naujų erdvių rekonstrukciją – turistų lankomų vietų ir parodų salių sukūrimą. Naujas miesto muziejus apima keturis pastato aukštus, kuriuose įrengtos parodų salės ir didelė centrinė arena.

Miesto muziejus: eksponatai

Miesto muziejus suskirstytas į penkias pagrindines sritis-galerijas, prekybos plotą ir kavinę. Miesto muziejaus eksponatai  daugiausia susideda iš Lydso miesto istorijos eksponatų. Centrinėje salėje – didelis Lydso žemėlapis, atspausdintas ant grindų. Lankydamiesi muziejuje, galite pasiimti parodos katalogą, kuriame išvardyti visi muziejaus eksponatai.

Miesto muziejus siūlo įdomų ir švietėjišką dienos praleidimo būdą bet kokio amžiaus lankytojams. Čia yra net kostiumų vaikams, žaidimų aikštelės. Lydso miesto muziejuje eksponuojami garsieji eksponatai, įskaitant Lydso tigrą, Lydso mumiją, iškasenas, daug meno kūrinių ir Lydso miesto istoriją menančių eksponatų. Daugelis puikiai apšviestų eksponatų eksponuojami už stiklo, su galimybe juos apžiūrėti iš visų pusių.

Lydso tigras

Lydso gyventojų mėgiamoje “Gyvenimo žemės” galerijoje, eksponuojamas Lydso tigras, tiksliau jo iškamša. Miesto gyventojai  jį buvo taip pamilę, kad kai miesto muziejus planavo jį pašalinti, “Yorkshire Post” laikraštis surengė kampaniją jo išsaugojimui. Į muziejų tigras pateko kaip tigro kailio kilimėlis, prie kurio pridėjus keletą tigro kailių, buvo sukurtas vientisas žvėries eksponatas. Muziejus norėjo tigro atsisakyti, nes jis buvo prikimštas šiaudais ir tikėtina, kad pavojingas dėl Viktorijos laikų konservavimo su arseno muilu, tačiau galiausiai šios minties atsisakyta ir jis paliktas muziejuje toks, koks yra, siekiant išsaugoti jo unikalumą.

Kultinės “Spice Girls” grupės paroda

Turistai, įsigiję pigius lėktuvų bilietus į Lydsą, Miesto muziejų aplanko ir dėl kultinės pop grupės “Spice Girls” parodos. Parodoje – šimtai  20-ojo amžiaus populiariausios pop muzikos grupės eksponatų;  platininiai diskai, muzikos dievaičių apranga ir didelis Spice Girls grupės suvenyrų pasirinkimas. Neįtikėtina, bet ši paroda yra tik maža “Spice Girls” grupės super gerbėjos Liz West dalis.

Kaip pasiekiamas miesto muziejus?

Lydso miesto muziejus įsikūręs miesto centre, prie Tūkstantmečio aikštės, priešais Lydso ligoninę. Netoliese – geležinkelio stotis ir kelios automobilių stovėjimo aikštelės. Jei renkatės kelionę autobusu – muziejus už 15 minučių pėsčiomis nuo miesto centro ir autobusų stoties. Nuo Lydso geležinkelių stoties kursuoja nemokami miesto autobusai.  Daugiau informacijos apie susisiekimą rasite apsilankę interneto svetainėje www.wymetro.com.

Jei vykstate traukiniu: miesto muziejų rasite už dešimt minučių pėsčiomis nuo Lydso  traukinių stoties, išlipti turėtumėte Lydso miesto ligoninės muziejaus stotelėje.

Pigūs skrydžiai į Lydsą

Tradicinius ir pigius skrydžius į Lydso miestą Vakarų Jorkšyre, Anglijoje, siūlo tokios aviakompanijos kaip Air Baltic, Estonian Air, Lufthansa, Čekų avialinijos, Skandinavijos avialinijos ir kitos aviakompanijos. Lėktuvai leidžiasi Lydso tarptautiniame Bradford oro uoste, esančiame tarp Bradford ir Harrogate. Nuo oro uosto lengvas susisiekimas viešuoju transportu. Čia platus susisiekimas autobusais, kursuojančiais nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro (tame tarpe ir savaitgaliais), traukiniu ir nuomotu automobiliu. Plačiau apie susisiekimą nuo Bradford oro uosto skaitykite interneto svetainėje www.wymetro.com.