Manuc’s Inn užeiga Rumunijoje

Manuc’s Inn užeiga – tai geriausiai iki šių laikų išlikusi Bucharešto užeiga. Dėl puikiai išlaikytos senųjų laikų atmosferos ir stiliaus, ji priskiriama prie istorinių Rumunijos sostinės pastatų. Šiandien čia įsikūręs viešbutis, restoranas, parduotuvės ir vyno rūsiai, laukiantys lankytojų ištisus metus.

Manuc’s Inn užeiga – vienintelė, išlaikiusi laiko išbandymą 

Manuc’s Inn užeiga – tai geriausiai iki šių laikų išlikusi Bukaarešto, Rumunijos sostinės užeiga. Ji buvo pastatyta tarp 1804 – 1808 metų, keliaujančiųjų pirklių prieglobsčiui. Tiksli užeigos architektūra  nėra žinoma, bet XIX amžiaus pradžios įrašuose minima, kad čia buvo 15 požeminių arkinių rūsių, pirmame aukšte – 23 parduotuvės, dvi didelės salės, dešimt sandėlių, tarnų kambariai, virtuvės ir tunelis, kuriame galėjo tilpti apie 500 žmonių. Pirmame aukšte taip pat buvo 107 kambariai, dažniausiai naudojami svečiams. Kieme buvo kavinė ir nedidelis sodas su fontanu. Dėl išlaikytos senųjų laikų atmosferos ir stiliaus, Manuc’s Inn užeigos pastatas yra priskiriamas prie istorinių Rumunijos sostinės pastatų. Čia įsikūręs viešbutis, restoranas ir vyno rūsiai, kurie laukia tradiciniais ar pigiais lėktuvų bilietais į Buchareštą atvykusių lankytojų ištisus metus.

Manuc’s Inn užeigos įkūrėjas

Pasakojama, kad užeigos savininkas buvo įtakingas armėnas Emanuelis Marzaian (geriau žinomas Manuc Bey vardu, kilusiu nuo šios vietovės) – nuotykių ieškotojas, turtingas pirklys ir politinis žmogus, valdęs pasakiškus turtus: pinigus, brangakmenius, namus, dvarus ir net kalnus. Emanuelis Marzian būtent šioje užeigoje 1812 metais pasiūlė pasirašyti taikos sutartį, kuria buvo skelbiama Rusijos – Turkijos karo pabaiga. Čia pasirašyta taikos sutartis istorijoje žinoma kaip Bukarešto sutartis.

1812 metais Manuc’s Inn savininkas buvo priverstas palikti šalį dėl turkų grėsmės. Jis emigravo į Prancūziją ir buvo šiltai priimtas Prancūzijos aukštuomenės. Prancūzijoje jis gyveno įspūdinguose rūmuose ir buvo laikomas elegantiškiausiu Paryžiaus užsieniečiu. Emanuelis Marzian mokėjo 12 užsienio kalbų, ir garsėjo meilės nuotykiais. Dar viena sensacinga istorija apie buvusį užeigos savininką, kuri skambėjo net spaudoje – filantropijos aktas, per vieną naktį azartinio žaidimo metu jis laimėjo 100.000 FF  ir visus laimėtus pinigus išdalino vargšams. Turkai paprašė Napoleono Emanuelį Marzian perduoti į jų rankas, tačiau pirklys apie šiuos ketinimus sužinojo iš Paryžiaus prefekto ir pabėgo į Rusiją. Kiek yra žinoma,   po keletos metų jis buvo nunuodytas.

Manuc’s Inn užeiga šiandien

Šiuo metu, Manuc’s Inn užeiga, atvira pigius lėktuvų bilietus įsigijusiems ar kitais būdais į Bukareštą atvykusiems turistams,  iš esmės yra išlaikiusi savo senąjį stilių ir skonį. Manuc’s Inn užeigoje rasite viešbutį, restoraną, vyno rūsius ir pyragų parduotuvėlę. Kaip ir senais laikais, jos išorėje, pirmame aukšte veikia daug parduotuvių ir keli barai. Jos dideliame kieme vyksta daug spektaklių ir mugių, o taip pat, tai populiari Rumunijos televizijos folkloro spektaklių vieta.Vaikščiodami po užeigos kiemą, būtinai pereikite per ąžuolinį lieptelį ir leiskite sau įsivaizduoti, kaip Bukarešto gatvės galėjo atrodyti 16 ir 17 amžiais.

Koks susisiekimas su Manuc’s Inn užeiga?

Manuc’s Inn užeiga įsikūrusi Strada Franceza gatvėje, palei senųjų teismo rūmų griuvėsius. Iki užeigos galite vykti viešaisiais Nr. 104, 123, 124, 385, N115, N120, N122 autobusais, išlipti reikėtų Piata Unirii stotelėje. Platesnę informaciją apie susisiekimą viešuoju transportu rasite interneto svetainėje www.transporturban.ro.

Pigūs skrydžiai į Bukareštą

Pigius lėktuvų bilietų pasiūlymus į Bukareštą, Rumuniją, teikia Lufthansa, LOT Polish Airlines, Scandinavian Airlines, Air Baltic ir kitos avialinijos. Lėktuvai leidžiasi Bukarešto Otopeni tarptautiniame oro uoste, kuris nuo miesto senamiesčio nutolęs apie 12 mylių į Šiaurę. Nuo oro uosto iki miesto centro kasdien, kas 30 minučių kursuoja Nr. 783 ekspres autobusas. Kas valandą vyksta Henri Coanda Express traukiniai, kurių galutinė maršruto stotelė yra pagrindinė miesto gele-inkelio stotis. Iki miesto centro galite pasiimti ir taksi, už kelionę iki miesto centro sumokėsite apie 25 JAV dolerius. Plačiau apie susisiekimą su oro uostu, skaitykite interneto svetainėje www.romaniatourism.com.