Mančesterio muziejus Anglijoje

Mančesterio muziejus, įsikūręs Oxford Road, priklauso Mančesterio universitetui ir yra laikomas neo – gotikinės pastatų grupės širdimi. Šis muziejus suteikia prieigą prie maždaug šešių milijonų eksponatų, atgabentų iš kiekvieno žemyno ir tarnauja kaip akademinių tyrimų ir mokymo išteklių bei regioninis viešasis muziejus. Muziejaus pagrindinės ekspozicijų salės yra: Pasaulio; Naujojo Pasaulio; Eurazijos ir Afrikos; Okeanijos.

Mančesterio muziejus. Trumpa istorija.

Mančesterio muziejus, įsikūręs Oxford Road, priklauso Mančesterio universitetui ir yra laikomas neo – gotikinės pastatų grupės širdimi. Šis muziejus suteikia prieigą prie maždaug šešių milijonų eksponatų iš kiekvieno žemyno ir tarnauja kaip akademinių tyrimų ir mokymo išteklių bei regioninis viešasis muziejus. Muziejaus natūralios istorijos kolekcijos buvo įkurdintos 1821 metais, o 1850 Mančesterio muziejus įkūrė geologijos kolekciją.  1860-siais metais muziejus susidūrė su sunkumais ir atsakomybę už jį prisiėmėm Owen koledžas (dabartinis Mančesterio universitetas) ir 1867 metais buvo perkeltas į Oxford Road bei galiausiai 1875 metais parduotas.

1888 metais naujai įrengtas Mančesterio muziejus buvo atidarytas tiek studentams, tiek lankytojams. Du plėtros etapai atspindi muziejaus kolekcijų augimą. 1912 metais buvo sukurtas paviljonas, kur patalpinti Jesse Haworth archeologinių kasinėjimų artefaktai – archeologiniai radiniai ir Egipto kolekcijos. 1927 metais įkurtas muziejaus etnografinių kolekcijų skyrius. 1997 metais Mančesterio muziejus buvo apdovanotas 12.500.000 £ premija, kuri leido atnaujinti pastatą ir atidaryti jį 2003 metais.

2004 metais muziejus įsigijo iškastinio dinozauro Tyrannosaurus Rex reprodukciją, kurią šiandien tradiciniais ar pigiais lėktuvo bilietais į Mančesterį atvykę turistai turi galimybę pamatyti muziejuje, įmontuotą judėjimo pozoje. Šis dinozauras kitaip dar vadinamas Stan, 1992 metais Pietų Dakotoje jį iškasusio archeologo Stan Sacrison garbei.

Vienas iš naujausių Mančesterio muziejaus projektų yra alchemija – pirmoji muziejaus ilgalaikių mokslinių tyrimų programa. Muziejuje rengiamos ne vien tik nuolatinės parodos, bet ir laikinosios, pavyzdžiui, 2007 metų rugpjūtį daug tradiciniais ar pigiais lėktuvo bilietais į Mančesterį atvykstančių turistų pritraukė laikinoji paroda – Mitai apie rasę.

Mančesterio muziejaus nuolatinės parodos

Keletas iš pagrindinių kolekcijų, kurias yra įkūręs Mančesterio muziejus yra: Pasaulio; Naujojo Pasaulio; Eurazijos ir Afrikos; Okeanijos. Pasaulio ekspozicijų salėje eksponuojama Ingo Simon surinkta šaudymo iš lanko kolekcija, ją sudaro apie 2000 įspūdingų eksponatų. Šioje ekspozicijų salėje taip pat galėsite apžiūrėti šarvus ir 900.000 vabalų kolekciją.

Naujojo Pasaulio ekspozicijų salėje Mančesterio muziejus yra įkurdinęs varlių ir senovės puodininkystės kolekciją, atgabentą iš Amerikos. Šios parodos akcentas – Tyrannosaurus Rex – dinozauro reprodukcija.

Eurazijos ir Afrikos ekspozicijų salėje yra augalai, monetos ir mineralai, atvežti iš Europos; Viduržemio jūros civilizacijos menas; žinduolių iškamšos ir senovės Egipto dirbiniai iš Afrikos; drugeliai ir skulptūros iš Indijos.

Okenijos ekspozicijų salė kupina paukščių iš Ramiojo vandenyno; fosilijų ir Australijos gimtojo meno, įskaitant Emile Clemens kolekciją, atvežtą iš Bankfield muziejaus.

Naudinga informacija muziejaus lankytojams

Mančesterio muziejus tradiciniais ar pigiais lėktuvo bilietais, ar kitais būdais atvykstantiems į Mančesterį turistams atviras ištisus metus, išskyrus Kalėdas ir Naujuosius metus: antradieniais – šeštadieniais nuo 10:00 iki 17:00 val.; sekmadieniais, pirmadieniais ir bankų atostogų metu nuo 11:00 val. iki 16:00 val. Apsilankymas muziejuje yra nemokamas.

Mančesterio muziejus geriausia pasiekiamas viešuoju: Nr. 41, 42, 43, 111, 147, 85, 86 arba 250 autobusais. Galite vykti ir traukiniu: Manchester Oxford Rd, po to paeiti apie 15 minučių pėsčiomis. Šalia muziejaus įrengta saugi dviračių parkavimo aikštelė, tad galite rinktis ir šį keliavimo būdą.

Pigūs skrydžiai į Mančesterį

Į Mančesterio oro uostą (Manchester Airport, MAN), pigius skrydžius siūlo Ryanair, Jet2.com, EasyJet,  Finnair, Aer Lingus, Skyways, Monarch aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Mančesterį palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data.Iš oro uosto į įvairias Mančesterio miesto vietas visą parą kursuoja autobusai. Internetu iš anksto užsakytas bilietas į Mančesterio autobusų stotį jums kainuos apie 4 svarus sterlingų. Į miesto centrą galima atvykti ir traukiniu, tačiau jo bilietai įprastai yra brangesni.