Madonna dell‘ Orto bažnyčia Italijoje

Madonna dell‘ Orto bažnyčia, stovi Venecijos šiaurės rytuose. Nors ir retai lankoma, bažnyčia turi kai ką, kas skirta Venecijos tapybos fanams bei žmonėms, besidominčiais kultūros istorija. Atvykę pigiais skrydžiais atkreipkite dėmesį į bažnyčios fasadą – tai gotikos ir renesanso mišinys. Madonna dell‘ Orto bažnyčia gali pasigirti garsiuoju Madonos paveikslu, tapytu menininko Giovanni Bellini.

Madonna dell‘ Orto bažnyčia – retai lankoma, tačiau įspūdinga

Madonna dell‘ Orto bažnyčia, dar žinoma kaip Santa Maria dell‘ Orto, stovi Venecijos šiaurės rytuose. Nors ir retai lankoma, bažnyčia turi kai ką, kas skirta Venecijos tapybos fanams bei žmonėms, besidominčiais kultūros istorija. Atvykę pigiais skrydžiais atkreipkite dėmesį į bažnyčios fasadą – tai gotikos ir renesanso mišinys. Fasado galas puoštas nuostabiomis dvylikos apaštalų skulptūromis. Žymiai įdomesni nei bažnyčios eksterjeras yra Džeikobo ir Dominyko Tintoretto kapai, esantys prie didžiojo altoriaus dešinėje. Madonna dell‘ Orto bažnyčia gali pasigirti garsiuoju Madonos paveikslu, kabančiu paskutinėje koplyčioje po kaire, tapytu menininko Giovanni Bellini.

Bažnyčia daug kartų restauruota

Pastatyta Italijos religinio ordino, žinomo kaip Humiliati, Madonna dell‘ Orto bažnyčia buvo sukonstruota XIV–ojo amžiaus viduryje. Suprojektuotas architekto Tiberio da Parma, pastatas buvo pirmiausiai pavadintas kaip Švento Kristoforo, šventojo keliautojų globėjo vardu, bet pakeistas XV amžiuje, kuomet buvo nustatyta, kad stebuklinga Marijos Jėzaus motinos statula buvo rasta netoli esančiame sode. Dėl prastos konstrukcijos, Madonna dell‘ Orto bažnyčia atstatyta 1399 metais, netrukus po to, kai ji buvo pastatyta. Kai Humiliati ordinas buvo ištremtas XV–ojo amžiaus viduryje. Madonna dell‘ Orta bažyčia atstatyta dar kartą XVI amžiuje ir dar sykį 1841 metais Austrijos vyriausybės, kai Venecija buvo dalis Austrijos miesto – valstybės tuo metu. Bažnyčia perduota naujai suvienodintai Italijos Karalystei 1860 metais. Pažeista potvynių 1966 metais, Madonna dell‘ Orta bažnyčia dar kartą restauruota, šį sykį iš numatytų lėšų, kurias skyrė britų fondas.

Iš pirmo žvilgsnio paprasta – tačiau iš tiesų puošni

Iš pirmo žvilgsnio gražiosios Madonna dell‘ Orto bažnyčios eksterjeras atrodo labai paprastas, tačiau jis yra tikrai gana puošnus. Dabartinis fasadas padarytas iš plytų ir turi nuožulnias puses. Jis padalytas į tris sekcijas su rožių langu priekinėje sekcijoje ir vidločiais langais kitose sekcijose. Viršutinėse nuožulnių pusių dalyse stovi keliolika statulų – šešios iš kiekvienos dvylikos Jėzaus apaštalų pusės. Plotas virš durų centrinėje sekcijoje puoštas Šv. Kristoforo, Madonos ir arkangelo Gabrieliaus statulomis, sukurtomis architektų Nicolò di Giovanni Fiorentino ir Antonio Rizzo. Kitos penkios gotikinės nišos laiko XVIII–ojo amžiaus statulas, atstovaujančias Išmintį, Labdarą, Tikėjimą, Viltį ir Santūrumą. Jos buvo paimtos nuo Santo Stefano bažnyčios, nugriautos tuo laikotarpiu.

Ženkite vidun

Atvykę pigiais skrydžiais, ženkite vidun ir rasite navą su dviem praėjimais ir arkas, atremtas į graikiško stiliaus kolonas. Geriausia priežastis įeiti į vidų, visgi yra noras grožėtis nuostabia Tintoretto paveikslų kolekcija, kuri puošia bažnyčios interjerą, įskaitant „Šv. Agnesė“, „Prisistatymas šventykloje“, „Auksinio veršio garbinimas“, „Paskutinysis teismas“ ir „Keturios pagrindinės vertybės“ – visi paveikslai, tapyti 1562 – 1564 metais. Yra sakoma, jog Madonna dell‘ Orto bažnyčia buvo mėgiamiausia Tintoretto bažnyčia ir jis buvo vienas iš kelių žmonių, dalyvavusių 1500 metų bažnyčios atnaujinime. Jis, jo žmona ir du jo vaikai – visi palaidoti Madonna dell’ Orto bažnyčios viduje.

Nuvykimas iki Madonna dell‘ Orto bažnyčios

Madonna dell‘ Orto bažnyčia pasiekiama keliais būdais. Galite vykti autobusu numeris 5, arba vandens autobusu numeriais 42 ar 52. Išlipti reikės sustojime Orto.

Pigūs skrydžiai į Veneciją

Pigius lėktuvų bilietų pasiūlymus turistams, norintiems nebrangiai nuvykti į Veneciją, siūlo tokios aviakompanijos kaip Air Baltic, Tyrolean Airways, Scandinavian Airlines ir kitos aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Veneciją palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi Venecijos Marco Polo oro uoste. Oro uostas jungiasi su netoliese esančia Venecijos Santa Lucia geležinkelio stotimi ir Mestre–Venice autobusų stotimi, vykdančia reguliarius keleivių pervežimus. Nuo oro uosto galima vykti ir taksi, išsinuomoti automobilį, ar net pasinaudoti limuzinų paslaugomis. Plačiau apie susisiekimą nuo oro uosto skaitykite oficialioje Marco Polo oro uosto interneto svetainėje www.veniceairport.it.