London Dungeon muziejus Anglijoje

London Dungeon muziejus – viena populiariausių Didžiosios Britanijos sostinę lankančių turistų atrakcijų. Tai – interaktyvus Londono požemių muziejus, į kurį užsukę svečiai patiria, ką reiškia nusikelti į žavius, tačiau kartu ir kraupius viduramžių laikus. Muziejaus svečiai išvysta teatrališkai atkuriamas įvairias viduramžių gyvenimo scenas, pradedant Londono gaisru ir maru, baigiant akistatomis su garsiuoju žudiku Džeku Skerdiku ar demoniškuoju kirpėju Svyniu Todu.

London Dungeon muziejus – bauginanti atrakcija

London Dungeon muziejus – viena populiariausių Didžiosios Britanijos sostinę lankančių turistų atrakcijų. Tai – interaktyvus Londono požemių muziejus, į kurį užsukę svečiai patiria, ką reiškia nusikelti į žavius, tačiau kartu ir kraupius viduramžių laikus. Pirminė 1974 m. atidaryto muziejaus idėja buvo pristatyti pasauliui kraupią viduramžių pusę, tačiau ilgainiui viešnagė London Dungeon  patalpose tapo interaktyviu atrakcionu. Svečiai savo akimis išvysta teatrališkai atkuriamas įvairias viduramžių gyvenimo scenas, pradedant Londono gaisru ir maru, baigiant kankinimų kambariu, akistatomis su garsiuoju žudiku Džeku Skerdiku ar demoniškuoju kirpėju Svyniu Todu.

Budelis demonstruoja kankinimo įnagius

Prieš žengiant pro London Dungeon muziejaus vartus reikia nepamiršti, jog ši vieta neretai pavadinama siaubo muziejumi. Todėl verta nusiteikti, jog iš baimės ar nuostabos šūktelėti teks ne vieną kartą. Muziejuje dirbantys aktoriai iš paskutiniųjų stengiasi, jog apsilankymas požemiams turistams įsimintų labai ilgam. Sakoma, kad neišgąsdinti žmonės iš London Dungeon muziejaus neišeina: jei jūsų neįbaugins kraupūs aktorių makiažai ar kostiumai, tuomet darbuotojai pasistengs tamsoje čiuptelėti jums už kojos pačiu netikėčiausiu metu… Daug kam šiurpą sukelia kankinimo prietaisų demonstracija. Įprastai muziejuje ji vykdoma tokiu principu. Budeliu apsirengęs aktorius „auka“ pasirenka vieną iš kankinimų kambaryje besilankančios turistų grupės atstovų (dažniausiai vaikiną) ir pasodina jį specialią kėdę, apsuptą kankinimo prietaisais. Tuomet, visiems stebint, budelis „demonstruoja“, kaip viduramžiais būdavo elgiamasi su valdžiai neįtikusiais asmenimis…

Siaubo pramogų kiekis didės

Dar viena įdomi muziejaus atrankcija – kelionė aštuonviečiu laiveliu, kuri prasideda vadinamąjame egzekucijų doke. T.y. vietoje, kurioje būdavo kariami ar kitaip žudomi Londono kriminaliniai nusikaltėliai. Iš viso London Dungeon muziejaus svečiai apsilankoje keturiolikoje skirtingų aplinkų. Planuojama, kad 2013 m. atrakcijų skaičius muziejuje dar labiau išsiplės. London Dungeon muziejus yra valdomas stambios Merlin Entertainments kompanijos. Panašaus tipo šios kompanijos atrakcijas galima rasti Hamburgo, Amsterdamo, Edinburgo ir kituose miestuose.

Muziejaus darbo laikas ir bilietų kainos

London Dungeon muziejus atidarytas kiekvieną darbo dieną, jis uždarytas tik per Šv. Kalėdas. Įprastai muziejus veikia 10-18 val. Vizitas muziejuje užtrunka apie 90 min. Perkant kasose, bilietas suaugusiąjam  asmeniui į muziejų kainuoja 24 svarus, vaikams iki 15 metų – 19 svarų. Bilietus perkant internetu, galima sutaupyti. Internetu pirkti verta ir dėl to, kad prie muziejaus kasų nuolat nusidriekusios ilgos eilės. Tokiu būdų jų galima išvengti. Apie visa tai – oficialioje muziejaus svetainėje www.thedungeons.com. Užėjus į šią svetainę reikia spragtelėti nuorodą the London Dungeon.

Atvykimas į London Dungeon muziejų

London Dungeon muziejus įsikūręs pačiame miesto centre, netoli garsiojo London Bridge tilto. Be abejo, pasiekti muziejų galima ir pėsčiomis, tačiau žinant milžiniškus Londono atstumus, patogiausia tai daryti viešuoju miesto transportu – metro. Muziejus įsikūręs visiškai greta London Bridge metro stotelės (Northern ir Jubilee metro linijos). Taip pat muziejų galima pasiekti 21, 35, 40, 43, 47, 48, 78, 133, 149 bei 381 maršrutų autobusais.

Pigūs skrydžiai į Londoną

Pigiais lėktuvo bilietais į Londoną prekiauja Ryanair, Wizzair, EasyJet, Airbaltic, Lufthansa ir kitos aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Londoną palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Pigių skrydžių aviakompanijų lėktuvai leidžiasi Gatwicko, Lutono ar Stanstedo oro uostuose, todėl įsigiję skrydžio bilietus būtinai pasitikrinkite, kuriame iš oro uostų leisis Jūsų lėktuvas. Susisiekimas tarp oro uostų ir miesto centro yra puikiai išvystytas – čia kursuoja traukiniai, greitieji traukiniai, autobusai, taksi. Kelionėje traukiniu iki miesto centro užtruksite nuo 30 min. iki valandos. Traukinys – pati geriausia susisiekimo priemonė, kadangi išvengsite didelių spūsčių ir greitai pasieksite centrinį Londoną. Greitieji traukiniai tarp oro uosto ir miesto centro kursuoja maždaug kas 15 minučių.