Liverpulio katedra Anglijoje

Įspūdingos architektūros Liverpulio katedra, kurios statybos truko 74 metus, yra didžiausia katedra visoje Jungtinėje Karalystėje bei penkta pagal dydį visame pasaulyje. Liverpulio katedra yra laikoma tarptautiniu mastu pripažinto Liverpulio miesto gyvenimo širdimi, kurioje kasmet surengiama apie 2000 įvairių renginių, parodų ir liturginių švenčių. Katedra lankytojams siūlo ir vieną iš malonių patirčių – pakilimą į katedros Vestey bokštą, iš kurio atsiveria miesto panorama, ypatingai didelį įspūdį paliekanti saulėlydžių metu.

Liverpulio katedra – penkta pagal dydį pasaulyje

20-ojo amžiaus pradžioje pradėta statyti Liverpulio katedra, po ilgų ir sunkių 74 metus trukusių statybų, galiausiai, 1978 metais buvo užbaigta ir tapo didžiausia katedra visoje Jungtinėje Karalystėje bei penkta pagal dydį visame pasaulyje. Žavi ir unikali Liverpulio katedra “išgyveno” du pasaulinius karus, didelius Liverpulio garsaus ir svarbaus uosto nuosmukius ir sunkumus, tapdama prieglobsčiu ir paguoda daugybei žmonių. Šiandien, Liverpulio katedra yra laikoma tarptautiniu mastu pripažinto Liverpulio miesto gyvenimo širdimi, kasmet sulaukiančia daug turistų.

Ant Šv. Jokūbo kalno Liverpulyje stovinti Liverpulio katedra, oficialiai vadinama Šv. Kristaus bažnyčia, skirta Kristaus ir Mergelės Marijos garbei ir yra Liverpulio vyskupo rezidencija. Bendras pastato išorės ilgis, įskaitant Mergelės Marijos koplyčią (angliškai “Lady Chapel”), yra 189 metrai – tai antroji ilgiausia katedra pasaulyje. Liverpulio katedros ilgis viduje yra 146 metrai, o jos aukštis – 100,8 metrų –  tai vienas aukščiausių pasaulio pastatų, neskaitant jo smailių ir trečia aukščiausia Liverpulio miesto struktūra. Ši anglikonų katedra yra viena iš dviejų mieste. Kita, Romos katalikų metropoliteno katedra įsikūrusi maždaug pusė mylios į šiaurę. Katedras jungia Vilties gatvė (angliškai “Hope Street”), kuri savo vardą pelnė nuo Viljamo Hope, vietos prekybininko, kurio namas stovėjo šioje vietovėje ir kuriame dabar įsikūrusi filharmonija.

Liverpulio katedros interjeras

Pigiais skrydžiais atvykę į Liverpulį ir įžengę pro didžiąsias vakarines katedros duris, pamatysite pažemintą katedros navą, o einant toliau, prieš jus atsivers nepakartojama, pagrindinė katedros erdvė, vedanti iki didingojo altoriaus. Katedros nava yra ta vieta, kurioje per oficialias ceremonijas renkasi kanauninkai, o taip pat nava dažnai naudojama kaip parodų vieta, kurioje telpa iki 400 žmonių.

Centrinė katedros erdvė driekiasi į rytus nuo tilto, link altoriaus ir atveria vaizdą į visą katedrą, kurios bauginantis didingumas perteikia mūsų santykio su Dievu viziją. Centre stovi paminklas katedros architektui Giles Gilbert Scott. Liverpulio katedros centrinė erdvė kasmet tarnauja kaip apie 2,000 renginių, religinių švenčių ir parodų vieta.

Vestey bokštas

Viena iš maloniausių patirčių, kurią gali pasiūlyti Liverpulio katedra tiek jauniems, tiek seniems lankytojams jų vizito metu, tai pakilimas į jos bokštą. Masyvus Vestey bokštas, pavadintas, pavadintas savo geradarių, Vestey šeimos, vardu, iškilęs į 101 metrų aukštį. Tradiciniais ar pigiais lėktuvo bilietais į Liverpulį atvykusiems turistams jis pasiekiamas arba dviem liftais, arba 108 laiptais. Kovo – spalio mėnesiais šis bokštas vadinamas Saulėlydžio bokštu (angliškai “Twilight Tower”), nes pakilus į jį, galima mėgautis įspūdingais vaizdais į miestą ir už jo ribų, kai leisdamasi saulė nuspalvina jį įvairiaspalve spalvų gama. Vasaros sezono metu, lankytojai į bokštą gali pakilti iki 10 val. vakaro. Plačiau apie šią pramogą ir bilietų įsigijimą skaitykite interneto svetainėje www.liverpoolcathedral.org.uk.

Kaip pasiekiama Liverpulio katedra?

Nuo Liverpulio miesto centro, Liverpulio katedra pasiekiama Nr. 82 arba 86 autobusu, dviračiais, pėsčiomis, automobiliu ar traukiniu. Detali informacija apie susisiekimą su katedra pateikta interneto svetainėje www.liverpoolcathedral.org.uk.

Pigūs skrydžiai į Liverpulį

Pigius skrydžius į Liverpulį, legendinės, visame pasaulyje išgarsėjusios muzikinės grupės the Beatles gimtinę siūlo tokios aviakompanijos kaip Czech Airlines, Air Baltic ir KLM Royal Dutch Airlines. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Liverpulį palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Lėktuvai leidžiasi Liverpulio John Lennon oro uoste. Pats oro uostas yra už maždaug 30 minučių nuo miesto centro automobiliu arba taksi. Iš oro uosto iki miesto centro nuo pirmadienio iki sekmadienio mažais laiko tarpo intervalais kursuoja Arriva AIRLINK 500 autobusas. The Beatles istorijos muziejus pasiekiamas išlipus Ibis Strand ir Paradise Street autobusų stotelėse, priešais Albert Dock ir truputį paėjėjus pėstute. Platesnė informacija interneto svetainėje www.liverpool-airport-guide.co.uk.