Linnanmaki atrakcionų parkas Suomijoje

Linnanmaki – tai atrakcionų ir pramogų parkas Helsinkyje, Suomijoje. 1950 metais atidarytas parkas turi 43 įvairaus dydžio atrakcionus, iš kurių garsiausias “Vuoristorata” (mediniai kalneliai). Jame vyksta įvairūs renginiai, tarp kurių ir šviesos karnavalai, arba žiemos festivaliai. Šis parkas kasmet sulaukia apie 1,2 milijono lankytojų.

Linnanmaki atrakcionų parkas – pramogų ir linksmybių vieta

Linnanmaki atrakcionų parkas (iš švedų kalbos pažodžiui išvertus reiškia “Pilies kalnas”) – tai pramogų parkas Helsinkyje, Suomijoje. Jis buvo atidarytas 1950 metų gegužės 27 dieną ir yra valdomas ne pelno siekiančios organizacijos “Vaikų Dienos fondas”. Linnanmaki atrakcionų parke įrengta 43 skirtingi įvairaus dydžio atrakcionai. Be šių atrakcionų parke taip pat veikia žaidimų automatų svetainės, užkandžių kioskai, restoranai ir lauko scena, kurioje vasarą koncertuoja įvairūs atlikėjai. Linnanmaki atrakcionų parkas kasmet sulaukia apie 1,2 milijono lankytojų, atvykusių į Helsinkį pigiais lėktuvų bilietais ar kitais būdais.

Spalvingieji atrakcionai ir pramogos 

Šiandien dienai, Linnanmaki atrakcionų parkas turi 40 veikiančių atrakcionų ir daugelį kitų pramogų. Turbūt ryškiausias atrakcionas parke yra mediniai kalneliai, suomių vadinami Vuoristorata. Tai labiausiai atpažįstamas parko simbolis, kuris buvo vienas iš pirmųjų, pastatytų atrakcionų. 1950 metais sukurtas Vuoristorata atrakcionas buvo siekiant pritraukti turistus iš viso pasaulio į 1952 metų vasaros olimpines žaidynes, vykusias Helsinkyje. Nuo tada atrakcionas atnaujintas ir jo laikinas statusas ilgainiui pakeistas nuolatinės struktūros statusu.

Seniausias atrakcionas Linnanmaki atrakcionų parke yra Karuselli (karuselė), pastatytas 1896 metais. Linnanmaki atrakcionų parkas taip pat turi daug kitų didelių atrakcionų, įskaitant Raketti, arba “raketą”, kuris yra standartiškas laisvo kritimo bokštas, pastatytas 1999 metais.  Kiti parko atrakcionai yra Tulireki ir Linnunrata – vandens bokšto viduje įrengti kalneliai kosmoso tematika, Pikajuna greitasis traukinys ir pirmieji Suomijoje vandens kalneliai, vadinami Vonkaputous. 2011 metų gegužės 27 dieną atidarytas naujausias parko atrakcionas – Ukko. Linnanmaki parkas garsėja ir savo Peacock Teatteri teatru, kuriame atliekami muzikiniai kūriniai. Be to, pačiame parke, svečiai gali apsilankyti jūros gyvenimo centre. Kitos parko pramogos – tai 3D kinas, veidrodžių karalystė, juoko kambarys ir daug daug kitų. Parke vyksta ir įvairūs renginiai, tarp kurių yra šviesos karnavalai, arba žiemos festivaliai. Išsamią informaciją apie parko atrakcionus ir kitas pramogas rasite oficialioje parko interneto svetainėje www.linnanmaki.fi.

Informacija parko lankytojams

Įėjimas į patį atrakcionų parką yra nemokamas, tačiau norintys pasivažinėti atrakcionais, privalo ant rankos turėti specialias juosteles, leidžiančias patekti į visus parko atrakcionus ir jais važinėtis visą dieną. Apyrankės kaina priklauso nuo lankytojų ūgio, aukštesni klientai gali aplankyti daugiau parko atrakcionų. Juostelių kainos svyruoja nuo 18 iki 37 EUR. Informaciją apie Linnanmaki atrakcionų parko darbo laiką rasite svetainėje www.linnanmaki.fi.

Kaip pasiekiamas Linnanmaki atrakcionų parkas?

Linnanmaki atrakcionų parkas lengviausia pasiekiamas tramvajumi ir autobusu. Trumpiausias maršrutas – nuo Helsinkio geležinkelio stoties, 3B Eläintarha tramvajaus linija – Alppila sustojimas. Jei ketinate vykti autobusu, sėskite į Nr. 23 autobusą, kuris stoja prie Rautatietori aikštės, 2 platformoje, išlipkite taip pat Alppila sustojime. Jei vyksite automobiliu, turėkite omenyje, kad automobilių stovėjimo aikštelė šalia pramogų parko yra labai ribota ir parkavimas mokamas – apie 1 EUR/valandai.

Pigūs skrydžiai į Helsinkį

Į Suomijos sostinės Helsinkio tarptautinį oro uostą (Helsinki-Vantaan lentoasemaHEL) pigius lėktuvo bilietus siūlo  tokios aviakompanijos kaip Aer Lingus, AirBaltic, Air Berlin, Estonian Air, Finnair ir kitos aviakompanijos. Paspaudę ant nuorodos, galėsite gauti nemokamą skrydžių kainų į Helsinkį palyginimą ir sužinoti, kuri aviakompanija siūlo pigiausius lėktuvo bilietus Jūsų pasirinkta data. Oro uostas įsikūręs Vantaa savivaldybėje, kuri nuo Helsinkio centro nutolusi maždaug per 17 km. Pigius skrydžius įsigiję turistai Suomijos sostinę iš oro uosto gali pasiekti 615 maršruto autobusu. Kelionė trunka maždaug 30-35 min. Bilietas kainuoja apie 4 eurus. Už kelionę taksi iki miesto reikia mokėti apie 30-40 eurų.